Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Nábytok v predsieni vyrieši hŕbu starostí

Vstupom do domu či bytu je predsieň, alebo tiež vo väčších interiéroch hovoríme vstupná hala. Nech sa jedná o malý byt či veľký dom so vstupnou halou platí, že je to prvá vec, s ktorou sa všetci prichádzajúcí stretávajú keď do vašej domácnosti vstupujú. Preto by predsieň, vstupná hala mala vypovedať o tom, čo je ďalej v dome, mala by vypovedať tak trochu o charaktere členov v domácnosti a predovšetkým, mala by byť reprezentatívne. V predsieni by nemal vládnuť chaos a neporiadok. Zvrchníky, kabáty či obuv by mali mať svoje pevne stanovené miesto. Ako zariadiť predsieň aby bola praktická, ale aj príjemná? A čo keď pre predsieň máte len malú miestnôstku do ktorej nič moc nedáte? Dnešným témou bude vybavenie predsiene, vybavenie vstupu do domu. A možnosťou je celá rada, nemusíte sa báť, že práve tá vaša predsieň nepôjde zariadiť.

 

 

Zariaďujeme predsieň len vo veľmi malom priestore

Ak máte tú smolu a vaša predsieň je naozaj veľmi malá, nábytok do nej musíte obstarávať s rozmyslom a tak, aby ste daný aj keď malý priestor čo možno najlepšie využili. Snáď najviac ideálnym riešením je predsieňová stena. Tie sú dvojakého typu, na zavesenie na stenu, alebo na postavenie na zem. V prípade ešte nejakého voľného miesta, je možné k predsieňové stene zaobstarať ešte skrinku na viac. Snažte sa využiť aj prázdne steny napríklad tým, že na stenu zavesíte police, alebo tiež dnes už v ponuke nájdete aj najrôznejšie typy skriniek s možnosťou zavesenia. V každom prípade je veľmi prezieravé využívať steny v malej predsieni.

 

 

Predsieňové steny francúzskeho výrobcu sú vo väčšine prípadov vo veľmi modernom, minimalistickom dizajne navrhnuté práve s ohľadom na skutočnosť, že sú určené pre vybavenie len veľmi malej miestnosti. Vo väčšine prípadov je tiež predsieňová stena zostavené do jedného panelu z niekoľkých dielov nábytku. Šatníková tyč na zavesenie zvrchníkov, police na odkladanie najrôznejších predmetov ako napríklad kľúče, pošta a pod. A v neposlednom rade nesmie chýbať ani botník. Predsieňová stena aj v malom priestore dokáže preukázať veľkú službu a rozhodne vám pomôže udržiavať poriadok. Pokiaľ máte malú predsieň, potom sa snažte vaše oblečenie aj obuv rozdeliť do niekoľkých skupín podľa ročného obdobia. Veci, ktoré práve nepotrebujete, treba zimné bundy v lete, potom uskladnite mimo predsieň. Napríklad do pivnice, na pôdu či do veľkej šatníkovej skrine v spálni, skrátka nie všetko predsa musí byť v danom období v predsieni. To isté platí o obuvi, ktorá nie je nič príjemným pri vstupe do domu pre nikoho. Predsieň by rozhodne nemala byť skladiskom, ale mali by v nej byť len a len veci, ktoré aktuálne potrebujeme, nosíme.

 

     

 

Áno aj malá predsieň môže byť veľmi úhľadným miestom, ktoré privíta veľmi príjemne každú návštevu. Keď už nemáte miesto ani na predsieňovú stenu, alebo radšej dávate prednosť väčšiemu počtu páru topánok v predsieni k dispozícii, sú tu ešte botníky. Pri výbere botníku do vašej predsiene zvážte, či majú byť polica na obuv vyklápacie, alebo chcete radšej klasickú skrinku. Tiež nezabudnite, že dnes sú už v ponuke aj vysoké skrine ako botníky, napríklad aj so zrkadlom na jednom z krídel skrine.

 

 

K takémuto botníku potom už stačí len policeazavesená na stenu a niečo na sedenie. Nič viac nepotrebujete a máte šancu aj v malej predsieni udržať poriadok. V malom vstupnom priestore sa oplatí zhotovovať nábytok vysoký, opäť využijete nejaký ten priestor navyše.

 

 

Ako zariadiť príliš veľkú predsieň?

Možno si mnohí z vás pomyslí, že vlastniť veľkú predsieň, hovorme vstupnú halu je výhra. Ale aj to má svoje úskalia. Rozhodne keď už nič, je to finančne náročnejšia záležitosť. Tiež ako zaplniť veľký, prázdny priestor? Riešením, ktoré zaberie celkom dosť miesta a je praktické je veľká šatníková skriňa. Tu samozrejme v predsieni v plnej miere využijete, to asi nie je potrebné zdôrazňovať. nedopusťte sa však tej chyby, že spolu s kabáty budete do skrine dávať topánky. Obuv a oblečenie by nemali byť nikdy pohromade, to je zásada, ktorú treba mať na pamäti.

 

     

 

Na ilustračných fotografiách uvádzame dva príklady návrhov vybavenie veľkej predsiene. Je z kolekcie nábytku Infinity a v podstate je veľmi jednoduché. Len výrobca zvolil ako stredobod predsiene práve veľkú šatníkovú skriňu, navyše so zrkadlami. Zámerne uvádzame návrh riešenia predsiene v dvoch odtieňoch, aby ste mohli posúdiť, ako sa interiér zmenou odtieňa dokáže zmeniť.Dnes už nie je naozaj problém zariadiť ani malú, ani veľkú predsieň. Dnes už nie je potrebné sa na nič vyhovárať, prečo je v predsieni chaos a zmätok. Za veľmi dostupnú cenu ktorú dnes výrobcovia ponúka, môžete zariadiť predsieň tak, že návšteva bude mať chuť ísť ďalej aj do ďalších miestností. A vy ráno nebudete musieť hľadať žiadne veci, svoje bude mať svoje pevné miesto a poriadok.