Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Nábytok v tmavých odtieňoch, trend pre rok 2019

V každom roku v oblasti bytového dizajnu sa objaví nejaký ten trend a netýka sa to len dizajnu, ale aj odtieňov. Tie sa z roka na rok mení, nábytok rovnako ako móda podlieha módnym trendom. Môžeme už teraz na začiatku roka s istotu povedať, predovšetkým potom po práve absolvované výstave v Nemecku, že tohtoročným trendom všetkých výrobcov budú tmavé odtiene v rôznych podobách. Prekvapivo tmavé odtiene s netradičnými, úplne novými dezény a to nielen pre vybavenie interiéru ako je spálňa, obývacia izba, kuchyňa, ale aj detská izba. Tmavé odtiene najčastejšie potom v spojení s materiálom kovu, alebo v spojení so svetlými odtieňmi, či svetlými prírodnými.

 V dnešnom rozprávaní vám radi predstavíme najnovšie trendy v bytovom dizajne a to od francúzskych výrobcov, španielskeho výrobcu, ale aj mnohých ďalších výrobcov z iných krajín. Ponuka je veľmi široká a určite si každý z vás nájde ten svoj obľúbené tmavý dekor, ktorý si budete vedieť predstaviť aj u vás doma. Tmavé odtiene priťahujú, pretože už samy o sebe pôsobí veľmi elegantne. Z tmavých odtieňov sa najčastejšie používa z prírodných dezénov tmavý orech, alebo sivý dub. Z pastelových odtieňov potom béžová, tmavo hnedá, svetlo hnedá, khaki, ale napríklad aj čierna.

Veľkou chybou na kráse je, že tmavé odtiene odporúčajú ako dizajnéri, tak výrobcovia, ale aj my ako predajcovia, predovšetkým do slnečných interiérov, rozhodne nie do tmavých, rozmerovo malých miestností. Krása tmavého nábytku naozaj v takejto izbe nevynikne.

     

 

Na ilustračných fotografiách typické návrhy interiérov s tmavým nábytkom. Návrh jedálne, ktorá sa skladá z veľkého jedálenského stola, netradičných lavíc namiesto klasických jedálnych stoličiek, veľké komody napríklad na obrusy a ďalšie potreby pre prestieranie a v neposlednom rade vitríny, ktorá ideálne poskytne miesto na jedálenský servis. Ucelený návrh jedálne ako samostatné miestnosti je veľmi elegantná práve vďaka tmavo zvolenému nábytku.

Ale napríklad aj jeden kus nábytku, ktorým je je tmavá komoda na ďalšej fotografii, dokáže urobiť radosť a predovšetkým zmeniť interiér. Kombinácia tmavého dreva z kovovými podstavci v takzvane industriálnom dizajne. Tmavý nábytok môžete uplatniť aj v menších miestnostiach, ak je navrhnutý v minimalistickom dizajne. Tým sa rozumejú aj návrhy, ktoré vám predstavujeme na ilustračných fotografiách. Ak ste majitelia hoci aj panelákového bytu, ale plného slniečka, prečo nie. Tento nábytok vám rozhodne urobí radosť.

  

Dizajn nábytku sa neustále mení a my môžeme povedať, že tou najväčšou zmenou, čo sa týka práve odtieňov sú dekory, štruktúra odtieňa a úplne nové, v podstate nezařaditelné odtiene. Tak ako kedysi boli úplne bežné odtiene dub, buk, gaštan, alebo čerešňa, dnes majú výrobcovia svoje vlastné odtiene a povrchové úpravy. Len odtieňov dub je viac ako sto rôznych obmien, teda viac, ako sto rôznych druhov imitácia dreva dub. Preto, či aj vy plánujete vybavenie celého interiéru ako celku, je lepšie zariadiť všetko pri jednom nákupe, pretože odtiene sa neustále, každým rokom mení a po niekoľkých rokoch už v rovnakom odtieni nábytok nekúpite.

Prvá ilustračná fotografia, je návrhom spálne ako celku, tradičný nábytok, ktorý v prevažnej väčšine tvorí spálňu ako obytnú miestnosť. Stredobodom je samozrejme manželská posteľ, typizovaný rozmer pre matrac, ďalej nočné stolíky, komody a ak vám to dispozície izby umožní, tak je súčasťou tradičnej spálne je tiež šatníková skriňa. Tmavý dekor v tomto návrhu urobil svoje, spálňa je veľmi elegantná. Druhý návrh predstavuje ako možno vybaviť, či zariadiť spálňu, ak je rozmerovo veľmi malá. V tomto prípade sa nesnažte za každú cenu umiestniť do spálne skriňu, priestor na spanie by mal byť predsa len príjemný, vzdušný a nie preplnený nábytkom. Postačí v takom prípade posteľ, napríklad jeden nočný stolík a komoda menších rozmerov. Návrhy v tmavých odtieňoch potom za vás urobia svoje. A výhodou je tiež to, že tmavý nábytok v prírodnom dekoru dreva, nevyžaduje toľko dekorácií, aby miestnosť vyzerala útulne. Postačí samotná krása povrchovej úpravy.