Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Nábytok z masívu do jedálne v odtieňoch

Nábytok z masívu nemeckého výrobcu už nepredávame, pretože do ponuky sme naopak zaradili nábytok z masívu dánskeho výrobcu, ktorý používa kvalitnejšie drevo a páčivé designy. Niečo o jedálni na fotografiu. Jedálenský stôl, ktorý vďaka kvalitnému spracovaniu, ale aj kvalitnému materiálu, vydrží aj veľkú záťaž. Nielen doma, ale napríklad aj v reštaurácii. Jedálenský stôl z dreva mahagón v snehovo bielom odtieni s náznakom patiny na niektorých miestach, elegantný, v provensálskom, tak obľúbenom dizajne. A k jedálenskému stolu si môžete vybrať z ponuky značkového nábytku Nova Solo aj jedálenské stoličky, vitríny, komody, skrátka všetko pre vybavenie jedálne, alebo jedálenského kúta. Identický dizajn jedálenského stola k dispozícii v ponuke aj v dvoch väčších rozmeroch, variant, ktorý vám ponúkame teraz patrí k rozmerovo najmenším. Ale aj tak stôl ponúka komfortné posedenie pre štyri osoby, pretože všeobecne sa pre kategóriu rustikálneho či provensálskeho designu vyrába vždy nábytok vo väčších rozmeroch.

 

 

 

Jedálenské zostavy z masívu v prírodnom odtieni

Taký nábytok, ktorý zachováva pôvodnú, nezmenenú tvár (farbu) dreva, patrí k veľmi obľúbeným pre zariadenie tradičných interiérov. Chalupy, chaty, štýlové domy na vidieku. Takýto nábytok z masívu tiež vyžaduje prispôsobenie interiéru jeho dizajne, vrátane bytových doplnkov, aby krása dreva vynikla.

 

 

Na fotografiu jeden z príkladov jedálenské zostavy. Môžete sami posúdiť, či drevo v jeho prírodnej podobe a typický, štýlový dizajn pre nábytok z masívu, bude do vášho interiéru vhodný. Jedálenský set okrem vysokej kvality, na ktorú nemecký výrobca kladie veľký dôraz, ponúka tiež niekoľko praktických prvkov. Rohové prevedenie jedálenské lavice ušetrí veľa miesta v malých interiéroch, navyše lavica ponúka možnosť úložných priestorov pod jej sedákom. Kvalita jedálenského setu úzko súvisí tiež z vlastnou precíznou výrobou a samozrejme materiálom. Nemecký výrobca používa veľmi kvalitné drevo borovice, bez kazov a riadne vysušené s hrúbkou obvodových častí až 2,8 cm. Tým zostava získava na pevnosti. Veľmi dôležitá je tiež povrchová úprava tromi vrstvy bezfarebného laku, ktorý chráni nábytok pred poškodením. Suché drevo zase zamedzí neskoršie deformácii nábytku vplyvom zmeny teplôt v interiéri, či v kuchyni vplyvom vysokej relatívnej vlhkosti. A aj nábytok z riadne vysušeného dreva nepraská.

 

"Biely" nábytok z masívu

Je zaujímavé, ako samotná zmena odtieňa, pri zachovaní identického materiálu a designu, môže zmeniť celkový dojem z jedálenské zostavy. Razom sa nábytok premení v elegantný jedálenský set, ktorý je tiež možné použiť aj do menej tradičných obydlí, môžeme povedať aj do miestností s modernými prvkami.

 

    

 

 

Povestná kvalita nemeckého výrobcu samozrejme platí aj v tomto prípade. Použité drevo borovice rovnakých kvalít. Odtieň bielej nie je typickýcm snehovo bielym, ale je transparentný. To znamená, že cez náter v bielej farbe môžete stále vidieť štruktúru daného dreva. Transparentné odtiene môžeme zjednodušene, možno laicky nazvať "priehľadné". Ale pri nábytku z masívu je len dobre, že biely odtieň úplne nezakryje materiál dreva. Vlastne by sa tak vytratil zámer zákazníka, obstaranie nábytku z masívu. Biely odtieň je vhodný potom pre tých zákazníkov, ktorí nábytok z masívu uprednostňujú, ale prírodný odtieň je pre nich príliš "strohý". Na fotografii je jeden z mnohých príkladov, ako možno zmenou odtieňa zo strohosti prejsť k elegancii.

V rovnakom duchu sa nesú aj ďalšie samostatné diely nábytku vhodné pre vybavenie kuchyne a jedálne. Vždy daný, identický dizajn nájdete ako v prírodnom prevedení, tak v transparentnej bielej. A tak môžete napríklad komodu, vitrínu, alebo jedálenské stoličky kúpiť v oboch prevedeniach, podľa vášho vkusu a tiež toho, či máte celkovo štýlový, či modernejší interiér. Ukážka niekoľko príkladov je samozrejme len zlomkom toho, čo v našej ponuke môžete od nemeckého výrobcu nábytku z masívu a to s dlhoročnou tradíciou nájsť.