Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Najnovšie trendy nábytku do študentskej izby

Chystáte sa na zásadnú zmenu interiéru vášho dieťaťa, pretože už dávno nie je malé a jeho záujmy a vkus sa s pribúdajúcim vekom zásadne zmenil? A nielen to, klasický rozmer detské postele je pre dospievajúce dieťa už značne nekomfortný a dospievajúce dieťa, mnohokrát vzrastu ako my rodičia, potrebuje posteľ väčšiu. 

Okrem miesta na spanie, ktoré musí byť teda väčšie, však dieťa potrebuje tiež väčší pracovný priestor, teda väčší písací stôl, doplniť napríklad tiež úložné priestory pri písacom stolíku, napríklad pomocou regálu, ktorý je dôležitý predovšetkým pre študentov. V neposlednom rade asi dôjde aj na výmenu šatníkové skrine väčšinou z dvojdverového prevedenia na väčšiu skriňu minimálne trojdverovú. Ak aj vás v tomto roku čaká premena detskej izby na študentskú izbu, potom dnešné rozprávanie vám môže byť užitočnou inšpiráciou. Čo je vo svete bytového dizajnu študentských izieb teda nové, aké budú trendy v nasledujúcich rokoch a ako dômyselne sa dizajn nábytku pre dospievajúce deti zmenil?

Trendy do študentskej izby chlapca

Najväčšou zmenou sú odtiene. Prednosť dostávajú odtiene čiernej, najrôznejšie formy patiny, najčastejšie potom patina sivého odtieňa, k slovu sa veľmi hlási tiež prírodné dekory. To všetko vo veľmi elegantnom spojení, keď jeden z odtieňov vždy v danom návrhu prevláda a ďalšie sú doplnkové. V chlapčenských študentských izbách sa k slovu prihlásili tiež industriálne prvky v podobe najrôznejších detailov a najčastejšie sú to potom napríklad kovové úchytky. Samozrejmosťou potom začínajú byť soft systémy, teda pomalé zatváranie šuplíkov, či prípadne dverí skríň. Nechýba ani ľad osvetlenie šatníkových skríň, alebo nabíjanie pre smart phone. Noviniek a zmien je naozaj dosť.

  

Na ilustračných fotografiách predstavujeme dva návrhy študentskej izby v najnovších trendoch. Netradičné, veľmi originálne designy, ktoré sa už veľmi blíži k podobe nábytku ako pre dospelých. Jednoduchosť, elegancia a zázemie, to sú hlavné aspekty návrhov. Ponuka nového dizajnu pre vybavenie študentskej izby je veľmi široká a tak môžete vyberať z mnohých kolekcií. Nábytok vo vysokej kvalite, vyrobený z mdf dosky. Prekvapí vždy tiež študentská posteľ, ktorá v danej kolekcii ponúka vždy určitým, veľmi originálnym spôsobom spracované čelo postele. Vo väčšine prípadov, či skôr návrhov sa jedná o čelo čalúnené, veľmi komfortné. Často je tiež jedným z potrebných dielov televízny stolík, ktorý vo študentskej izbe už má svoje opodstatnené miesto.Sami môžete posúdiť na tejto ilustračnej fotografii, že je rozdiel medzi detskou a študentskú izbou značný. Je tu už absencia najrôznejších hračiek a detských dekorácií, prednosť majú iné záujmy. Ponuka nábytku pre vybavenie študentskej izby ako sme spomenuli už v úvode, to sú úplne iné tiež odtiene. Modrá, v prípade že je použitá, už nie je detská modrá, ale tmavšia, viac elegantná. Nábytok je tiež viac dômyselný, praktický. Veľakrát vás rafinovane skryté úložné priestory prekvapí a predovšetkým vás poteší v prípade, že pre vybavenie študentskej izby predsa len nemáte dostatok miesta. V každom prípade, veríme, že každý z vás si z tak širokej ponuky vyberie.

A v budúcom rozprávaní sa zameriame na dospievajúce slečny, dievčatá, ako ideálne je zariadiť ich "dospelácku" izbu, kde rozhodne už nesmie chýbať toaletný stolík. A ponuka vás rozhodne tiež prekvapí originálnym, mnohokrát až romantickým dizajnom, ktorý inšpiráciu čerpal s rustikálnych prvkov a francúzskej módy.