Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Najväčší úsporu miesta zaistí poschodové postele so skriňou

Snáď najväčším problémom všetkých rodičov pri vybavovaní detskej izby je priestor. Jeho nedostatok je potrebné mať na zreteli a detskú izbu je potrebné zariadiť tak, aby spĺňal vlastný účel. Rodičia, predovšetkým potom dvoch, či viac detí, ktorí majú k dispozícii len jednu miestnosť pre zariadenie detskej izby, musíme starostlivo zvážiť výber nábytku. V dnešnej dobe prinášajú výrobcovia veľmi dômyselné, multifunkčné dizajny a tak zariadiť detskú izbu účelovo, našťastie už nie je žiadny problém. Z dnešnej ponuky si môžete vybrať nielen z dômyselného dizajnu, ktorý vám v maximálnej miere ušetrí priestor, ale aj zo širokej palety najrôznejších odtieňov, ktoré ešte pred niekoľkými málo rokmi neboli ani mysliteľné.

Poschodové postele s šatníkovou skriňou, koncept pre úsporu miesta

Najväčší problém s nedostatkom miesta je predovšetkým v prípade, kedy je potrebné zariadiť jednu miestnosť, ako detskú izbu pre dve deti. Ako ideálne sa potom javí obstaranie poschodové postele, kedy sú lôžka umiestnené nad sebou. Poschodové postele samy o sebe nie sú nič nové, je to riešenie známe už niekoľko rokov. Ale nie je posteľ, ako posteľ a aj ponuka poschodových postelí za posledných niekoľko rokov priniesla úplne nové, funkčné prvky. Dnešná ponuka to sú predovšetkým do malých interiéru poschodové postele s šatníkovou skriňou. A ako bonus sú tu navyše úložné priestory v podobe šuplíkov, alebo často je súčasťou poschodových postelí aj polica.

 

Na ilustračných fotografiách môžete sami posúdiť funkčný dizajn španielskeho výrobcu, ktorý predstavujeme poschodové postele, kedy šatníková skriňa je po celej hĺbke postele a možno v podstate do skrine vstúpiť. Samozrejme myslené v kontexte menšieho vzrastu detí. Vnútorným usporiadaním šatníkovej skrine je šatníková tyč i police. Ak je skriňa v podstate súčasťou riešenia spacieho priestoru v interiéri detskej izby, potom úspora miesta je značná. Do šuplíkov si deti môžu odkladať obľúbené hračky, na police zase naopak obľúbené knižky.

Každá detská izba, respektíve miestnosť, ktorú sme na tento účel určili, má samozrejme iný pôdorys. A tak záleží tiež na tom, ako najlepšie poschodovú posteľ postaviť. Niekomu vyhovuje, keď je šatníková skriňa na ľavej strane postele, niekomu zase podľa dispozícií izby, keď je skriňa na pravej strane postele. Preto je veľmi zásadný a dizajn naozaj dômyselný, keď výrobca túto možnosť ponúka a zostavenie poschodové postele je variabilné, ponechané úplne na vašom rozhodnutí. Na druhej ilustračnej fotografii, išiel s dômyselným dizajnom výrobca ešte ďalej a poschodovú posteľ môžete zostaviť rôznorodo aj v tom zmysle, že postele budú umiestnené pod sebou, alebo do pravého uhla, ako je tomu na fotografii.

Poschodové postele v modernej podobe s rôznymi funkčnými prvkami

Poschodové postele samy o sebe sú veľmi vhodným riešením vždy, keď je miestnosť pre vybavenie detskej izby malá. Ale každý z rodičov rieši iné problémy. A niektorí zasa majú napríklad problém s veľkosťou miesta na spanie u postelí, keď sú deti v rôznom veku, teda máte dve deti s veľkým vekovým rozdielom. Ako vyriešiť túto situáciu v malej detskej izbe, keď pre jedno dieťatko potrebujete klasickú veľkosť postele v rozmere pre matrac 90x200 cm a pre druhé, už študenta, študentku naopak posteľ s rozmerom miesta na spanie 140x200 cm? Aj takéto poschodové postele v ponuke dnešných designov samozrejme nájdete.Na fotografii je veľmi elegantné a nenásilné riešenie miesta na spanie pre dve deti s veľkým vekovým rozdielom. Dolné lôžko pre staršie z detí je väčšie a horné menšie. Dnes sme vám predstavili len čriepok z ponuky unikátnych designov poschodových postelí, ktorými môžete vyriešiť nemalé problémy. K dispozícii sú samozrejme ďalšie a ďalšie možnosti, napríklad poschodové postele s písacími stolmi, so skriňou aj písacím stolom, poschodové postele s možnosťou neskoršieho rozloženia na dve samostatné lôžka, skrátka a dobre, ponuka rozhodne stojí za to a možno aj vy nájdete riešenie pre existujúce vybavenie detskej izby vašich detí.