Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Najväčší výber nábytku pre všetkých, nové kolekcie

Bývanie je veľmi podstatná súčasť života každého z nás. Všetci si prajeme, aby náš domov vyzeral úžasne a pokiaľ možno, aby spĺňal všetky naše očakávania. Nábytok sám o sebe, zariaďovanie daných miestností, neustále zdokonaľovanie domova, je v podstate nikdy nekončiaci proces, pretože dizajn, ale aj náš vkus, v neposlednom rade rôzne životné etapy každého z nás, sa neustále mení.

Na začiatku tejto púte životom začíname zariaďovať bývanie, ako „single“, potom príde partner, partnerka a samozrejme následne deti. Ale život pokračuje ďalej, malé deti sú už väčšie, kedy je nutná zmena ich kráľovstva, alebo dokonca deti už dávno vyrástli, z rodinného hniezda vyleteli a tak je čas opäť na zmenu, ako využiť prázdnu, či voľnú detskú izbuAle nielen život sám bývanie mení, niekedy máme chuť len domov zvelebiť, vylepšiť, alebo sa nám páči nový trend, z bytu sa sťahujeme na prvý vlastný dom, skrátka je celý rad najrôznejších podnetov, ktoré nás stále posúvajú k zásadným zmenám, na ktoré úzko nadväzuje zázemie v podobe vlastného bývania a zaobstarávania nábytku.

Ako sme spomínali a veríme, že s nami budete súhlasiť, bývanie je nikdy nekončiaci proces a nábytok celkom určite tiež podlieha módnym vplyvom. A dnešné naše rozprávanie bude práve o nových designoch, ich prednostiach, ale v niektorých prípadoch treba aj nevýhodách.

Začnite výberom spoľahlivého predajcu, nie výberom nábytku

Nič nepokazí radosť z novo kúpeného nábytku viac, než dizajn, ktorý nezodpovedá fotografii, navyše zlej kvality, v neposlednom rade poškodený tovar, kedy vás čakajú nepríjemnosti v podobe mnohokrát zdĺhavého vybavovania reklamácie. Ako sa týmto problémom vyvarovať? Určite pred zaobstaraním nábytku odporúčame ako prvé zvážiť, u ktorého predajcu nábytok zaobstaráte. 


                                                  Pritom je veľmi ľahké si o predajcovi nájsť všetky potrebné informácie, napríklad jednoduchým prečítaním hodnotenia zákazníkov, ktorí nakúpili pred vami. Podozrivo nízke ceny, alebo naopak podozrivé vysoké zľavy dosahujúce takmer sto percent, určite neveští nič dobré a už vôbec nie kvalitné. Dnes naozaj spoľahlivého predajcu spoznáte na prvú dobrú vďaka mnohým faktorom, ale aj podľa toho, že ponúka väčšinu nábytku skladom s doručením do niekoľkých dní. 

Jednoduchým grafom, sme sa snažili zoradiť naozaj to najpodstatnejšie, ktoré považujeme za základ preto, aby ste boli s výberom nábytku maximálne spokojní a nie nemilo zaskočení. Predovšetkým pre nákup nábytku je vysoká kvalita a certifikácia veľmi dôležitá, rovnako ako vlastná doprava, ktorú spoľahlivý predajca vždy ponúka. Vlastná doprava je zárukou doručenia nepoškodeného tovaru a vyhnutiu sa tak zbytočnej reklamácii, ktorá u niektorých predajcov môže trvať niekoľko týždňov a vy budete mať rozložený nábytok v škatuliach po miestnosti doma. 

Zlý sen, ktorý nikto nechce zažiť. Naopak predajca, ktorý ponúka väčšinu nábytku skladom, je vám schopný aj prípadnú reklamáciu, napríklad vzniknutú výrobnou chybou, vybaviť ihneď, pretože náhradné diely a celé dosky držia skladom. Reklamácia je nepríjemná vždy, ale jej rýchle vybavenie rádovo niekoľko hodín, patrí medzi silné argumenty pre výber daného predajcu, u ktorého nakúpite. A tak pokiaľ už máte definitívne o predajcovi rozhodnuté, teraz sa môžeme venovať designu samotnému a predovšetkým tomu, čo je v nábytku a vo svete bývania nového. A začnime rovno u detí, pretože tento rok prináša naozaj množstvo zmien.

Moderný detský nábytok je o svetlých odtieňoch

Najväčšou zmenou pre tento typ nábytku sú predovšetkým odtiene, ale môžeme tiež povedať príznačnú jednoduchosť, až minimalizmus. Stále viac sa stierajú rozdiely medzi detským a takzvane dospeláckym nábytkom. Detský nábytok v mnohých návrhoch využíva úplne identické odtiene, ktoré nájdeme naprieč ponukou pre všetky typy miestností. V dnešnej dobe dizajnéri odporúčajú skôr izbu detí zvýrazňovať, či viac definovať dekoráciami a doplnkami, pretože len tak máte možnosť z novoobstaraného detského nábytku v podstate získať "udržateľný produkt". Vďaka dizajnu, ktorý pripomína návrhy aj pre nás dospelých, je možné nábytok pre vaše deti využívať, až do ich dospelého veku. Navyše obyčajná zmena dekorácií a doplnkov adekvátne k veku namiesto zmeny vlastného nábytku s ohľadom na vek detí, je určite cestou menších finančných nákladov. 

     Vždy je najlepšie uviesť príklady. Na prvej ilustračnej fotografii základný návrh detskej izby pre školáka v bielom odtieni, za ktorý sa nebude hanbiť ani študent. Naozaj v tomto prípade stačí len meniť doplnky, na policiach namiesto hračiek budú časom knižky. Veľmi nás však oslovil dizajnový návrh postele s moderným záhlavím v podobe panelu. Nielen, že pôsobí veľmi efektne, ale panel je aj praktický. Slúži na pohodlné opretie a chráni stenu pred poškodením.

Na druhej fotografii predstavujeme najnovší trend pre návrhy poschodových postelí. Opäť, aj v tomto návrhu využitie svetlých odtieňov, ktoré úplne bežne nájdete v miestnostiach určených dospelým, ale tým najpodstatnejším prvkom je bezpochyby reliéfna povrchová úprava svetlého dreva dub, ktorá sa tak prelína do radu návrhov nových kolekcií detského nábytku.Nové spálne sú predovšetkým o rafinovane skrytých, úložných priestoroch

Spanie detí a čo je nové vo svete nábytku práve pre nich, sme vám v skratke predstavili. Ale poďme sa pomyselne presunúť hneď do vedľajšej miestnosti a to do spálne, ktorá rieši spanie rodičov, ale aj tých z vás, ktorí ešte deti nemáte. Aj spálne sú pre tento rok v znamení svetlých, prírodných odtieňov, často s reliéfnou povrchovou úpravou a samozrejme v kombinácii s tak obľúbeným bielym odtieňom. Minimalistický dizajn cieli na maximálne využitie priestoru, ktorý máte k dispozícii, ale aj nutnosti úložných priestorov, aby vaša spálňa nebola skladiskom málo používaných vecí a potrieb, ale príjemnou miestnosťou, kde je všetko, čo by nemalo byť na očiach, ukryté.

   

Štandardom dnes sú štyri šuplíky pri posteli, nie jeden, či dva, ako tomu bolo v minulosti. Dizajnéri sa pri nových návrhoch manželských postelí predbiehajú vo veľkosti, či objeme úložných priestorov, samozrejme tak, aby nezaberali v spálni žiadne miesto navyše. Aj preto stále viac pribúda manželských postelí s priestorom, ktoré majú podobu nadstavca. Ten v mnohých prípadoch a na našom príkladovom návrhu tomu tak je, nahrádza šatníkovú skriňu. Nadstavec však nezaberie žiadne miesto na podlehe a už vôbec neuberie žiadne miesto z priestoru spálne. Tá zostane príjemne vzdušná a pre spánok vhodná.

Kvalitný nábytok patrí do každej miestnosti, bez výnimky

V našom rozprávaní sa nemôžeme venovať vždy všetkým miestnostiam, obývacia izba, kancelária, kuchyňa s jedálňou, či predsieň, dostanú priestor v našom ďalšom článku, ale nedá nám to, so záverom nezastaviť ešte pri kvalite nábytku. Predovšetkým potom v kontexte toho, ako vlastne môžete spoznať kvalitný nábytok, keď si vybavenie vašej domácnosti chcete zaobstarať z pohodlia domova, na jednom z internetových trhovísk. 

A tak možno pre rad z vás, bude prínosom uviesť niekoľko podstatných faktorov, ktoré vám aj na diaľku dajú istotu, že ste si kvalitný nábytok naozaj vybrali. Samozrejme, za podmienky, že ste nevynechali prvý a ten najdôležitejší krok a predajcu, u ktorého chcete nakúpiť ste si dostatočne overili. Ale späť k téme. Pri výbere nábytku sa zamerajte na detaily, množstvo fotografií, ktoré má predajca k dispozícii, aby ste nábytok mali možnosti vidieť a posúdiť z mnohých uhlov. Detailné fotografie, ktoré sú dostatočne preukázateľné, ako sú spracované hrany, alebo aká je hrúbka materiálu daného kúsku, ktorý ste si vybrali. Samozrejme nezabúdajme, že sa jedná o parametre, ktoré spoľahlivý predajca uvádza aj v popise, či technickom liste. Nemali by chýbať ani detailné rozmery, samozrejme typ materiálu, skrátka všetko, čo k nábytku patrí, teda aj jeho vlastná hmotnosť.Spoľahlivý predajca uvádza krajinu pôvodu, kde bol nábytok vyrobený, k dispozícii má aj rad on-line návodov na zostavenie, kedy vopred môžete nahliadnuť do "vnútorností" nábytku. A to vôbec nie je na zahodenie. Predovšetkým pri detskom nábytku sa dožadujte jeho certifikácie, pokiaľ nie je uvedené. Zhruba platí, že čím viac menších čiastkových kúskov potrebných na ucelené zostavenie, tým je nábytok v horšej kvalite. Rovnaký parameter platí pre vlastnú hmotnosť nábytku. Čím je nábytok ťažší, tým je samozrejme kvalitnejší a pevnejší. Ak napríklad máte v pláne deťom zaobstarať poschodovú posteľ so šatníkovou skriňou a dvoma lôžkami, potom taký koncept musí u kvalitného kúska mať vyššiu hmotnosť, ako 150 kg. 

Fotografie naozaj zostaveného nábytku, sociálnej siete, zostaňte v reálnom svete

Spoľahlivý predajca ponúka vždy niečo naviac, pridanú hodnotu k nábytku a ideálne, sa vlastným, dizajnovým návrhom tiež venuje. Na stránkach Aldo nábytku, nájdete nielen naše vlastné realizácie, najviac interiérov detí, ktoré sme prehľadne zoskupili v kategórii detská izba inšpirácie, ale s ohľadom práve na tieto naše realizácie máte aj vy možnosť vyberať z fotografií reálne, naozaj zostaveného nábytku. Je to pre vás ďalšia istota, že nábytok je kvalitný, pretože na fotografiách zostaveného nábytku za účasti detí, nemožno nič prikrášliť, ako je to pri fotografiách vytvorených iba vizualizáciami v programe. Sami posúďte, ktorá z fotografií vám dá viac informácií, či povedomie o tom, či sa vám daný typ nábytku páči a ako v skutočnosti vyzerá. Stačí si len všimnúť rozdiel v prírodnom odtieni svetlého dreva dub, ktorého reálnu podobu vám ponúka skutočná fotografia zostaveného nábytku s deťmi. 

   

A veríme, že mnohí z vás už dávno vedia, aké "bezchybné" fotografie programy dokážu. Preto pamätajte, že aj v dnešnej dobe internetu a on - line predaja cez rad internetových trhovísk, je viac, než žiaduce, zostať nohami na zemi. Tým predovšetkým máme na mysli skutočnosť, že dokonalý nábytok v nereálnom svete nenájdete. Na overenie predajcu, ale aj spokojnosti zákazníkov, ktorí nakúpili pred vami, skvele poslúžia aj sociálne siete. Na nich určite nájdete aj informácie o tom, či sa predajca nábytku skutočne venuje a nejde mu len o to, nábytok predať.

Oslovili sme vás? Páči sa vám náš nábytok, alebo hľadáte, čo je vo svete bytového designu nového, potom všetko sa dozviete práve teraz na našich stránkach, kde vám tiež radi poradíme s vlastným výberom nábytku