Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Nepodceňujme regály, sú lacné a šikovné

Často nachádzame v časopisoch, ale aj u nás nepreberné množstvo článkov, ktorých námetom je detská izba, kuchyňa, nechýba samozrejme spálňa. Ale keď hľadáme konkrétnu inšpiráciu napríklad pre regál na knihy, dekorácie, či iné bytové doplnky, námety chýbajú. Uvedomili sme si, že aj my zabúdame na tento praktický diel nábytku a pritom je to mnohokrát veľký pomocník. Navyše ponuka najrôznejších regálov v najrôznejších rozmeroch a odtieňoch nie je vôbec malá. Pokiaľ teda práve teraz regál hľadáte, čítajte ďalej. Dnešné zastavenie je venované práve im.

 

Regál do detskej izby

Môžeme povedať, že ich ponuka je najviac farebná, čo je logickým vústěním toho, že sú určené predovšetkým pre malé deti. Ponuku regálov môžete doplniť látkovými boxy najrozmanitejších farieb. Môžete napríklad hračky rozdeľovať práve podľa farby daného boxu, dieťa sa tak ľahko veľmi rýchlo zorientuje kde čo má. Farebné boxy tiež pomôžu udržať poriadok vo vašom detskej izbe. Autorom týchto veľkých pomocníkov je nemecký výrobca.

 

    

 

 

Regál do každého interiéru

Ponuka regálov nie je rozdelená úplne podľa toho, do akého interiéru by mal byť použitý. Fantáziu a predovšetkým vašim potrebám sa medze nekladú. Záleží len na vás kde máte miesto a kde sa odtieň daného regálu bude najviac hodiť. Regály nájdete veľmi lacné, ale aj finančne náročné, tie nájdete predovšetkým v kategórii rustikálneho nábytku.

 

     

 

Na čo si vlastne pri výbere regálu dávať pozor? Ak máte v pláne do regálu ukladať knihy, ktoré keď sa nahromadí tak už majú dosť veľkú hmotnosť, je dôležité vedieť nosnosť políc. Každý skúsený predajca nábytku by vám túto informáciu mal poskytnúť, mal by ju vedieť. Dnešná ponuka to sú však tiež veľmi netradičné tvary, nadčasové designy a tak vám môžeme obyčajný regál za nízke obstarávacie náklady vykúzliť úplne inú atmosféru v miestnosti. Dnes už je úplne bežné možné obstaranie regálov so zakrivením, alebo naopak v tvare pyramídy. Ponuka je naozaj veľmi pestrá a určite stojí za inšpiráciu.

     

 

 

Aký je rozdiel medzi regálom a vitrínou?

Veľmi zásadné. Regál je otvorený, ponúka iba police. Vitrína je v mnohých prípadoch presklená, alebo jednu jej časť, samozrejme dolnú, tvoria skrinky s dvierkami. Vitrína okrem políc môže ponúkať aj úložný priestor, ktorý je možné jednoducho zavrieť. Do vitríny, na rozdiel od regálu, môžete veci aj schovať. Tiež ponuka vitrín je veľmi zaujímavá a tak než zaobstaráte regál zvážte, či vlastne nepotrebujete viac vitrínu. V každom prípade pred samotným obstaraním nábytku si treba vopred naplánovať, čo bude jeho obsahom, ktoré veci chcem do regálu, alebo vitríny dať.