Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Nepodceňujte obstaranie stoličky do detskej izby

Pýtate sa ako správne vybrať detskú stoličku k písaciemu stolu? A nielen detskú stoličku, tiež študenti predsa majú svoje potreby. Keď príde čas, keď prvýkrát chystáte vaše dieťa do školy, ešte pred začatím školskej dochádzky by malo byť bežným vybením detskej izby miesto, kde bude písací stôl a stolička, ak vám to priestor dovolí tiež regál na knižky, učebnice a ďalšie školské pomôcky. Pre dieťa od šesť do pätnásť rokov je dôležité, aby stolička mala k dispozícii možné nastavenie výšky sedadla. Pre už dospelejšie deti, ktoré už tak nerastú, môže vyberať aj z stoličiek elegantnejších, ktoré však nemajú možnú zmenu výšky sedadla. Vždy je niečo za niečo. Ponuka detských stoličiek i študentských stoličiek je naozaj rôznorodá a môžeme povedať aj pestrofarebná.

 

 

Riešenie miesta na písania, učenie pre školákov a školáčky

Na ilustračných fotografiách uvádzame dva návrhy rozdielne nie dizajnom, ale odtieňom. Variant bielo zelená je vhodná pre chlapcov a bielo ružová samozrejme pre dievčatá. Nemecký výrobca ako autor návrhu zvolil nielen stoličku s možným nastavením výšky sedadla, ale aj písací stôl umožňuje nastaviť jeho výšku a dokonca aj sklon pracovnej dosky. Takému detskému nábytku potom hovoríme "rostorucí", označenie, ktoré ste už možno niekedy počuli. Pre prváčika je táto zostava ideálna, pretože vždy mu zaručíte zdravé držanie chrbtice pri učení, zdravý vývoj, nebude sa príliš u písania nakláňať. Mechanizmus pre nastavenie stoličky i písacieho stola je veľmi jednoduchý na ovládanie, všetko je prispôsobené a predovšetkým navrhnuté tak, aby samo dieťa mohlo s nábytkom manipulovať.

Detské stoličky spravidla mávajú nosnosť do 70 kg, stoličky pre študentov potom dosahujú nosnosti až 100 kg. Výrobcovia sa snažia každým rokom prinášať nové sýte odtiene a vzory látok a tak dnes môžete nájsť v ponuke napríklad aj detské stoličky s motívom "grafiti". A tradične je ponuka ružového odtieňa pre dievčatá a modrého odtieňu pre chlapcov. Stoličky môžete zaobstarať samostatne, alebo v zostave s dizajnovo vhodným písacím stolom.

Riešenie miesta písania, učenia pre študentov a študentky

S pribúdajúcim postupom v škole samozrejme pribúda tiež povinností, učenia a tak aj potreby na väčší priestor. Pre študentov nájdete v ponuke písacích stolov rad rozmerovo väčších variantov, ale aj písacie stoly s nadstavcom, ktoré sú pre dospievajúce deti asi najvhodnejšie. Získate členité delenie úložných a odkladacích priestorov a tiež vďaka nadstavcom ušetríte miesto v izbe na miesto zhotovenia regálu. Nadstavce bývajú súčasťou písacieho stola, alebo ich môžete zavesiť na stenu.

 

     

 

Všimnite si nielen zmenu dizajnu písacích stolov, ale aj stoličiek. Všetko je viac elegantné, alebo modernejšie, skrátka je tu menej detských motívov. Zväčšila sa aj samotná pracovná plocha, ktoré je širšie a hlbšie, výška plochy pracovnej dosky by potom mala byť v rozmedzí od 72 do 78 cm. Ku každému písaciemu stolu môžete kúpiť v identickom dizajne vždy podľa názvu danej kolekcie aj ďalší nábytok, pre študentov potom posteľ takisto vo väčšom rozmere, nočný stolík, komodu a nikdy nechýba šatníková skriňa. Pretože je vybavenie interiéru rozdielne ako pre deti do štrnástich, pätnástich rokov, alebo by aspoň malo byť, všetko nájdete v ponuke študentských izieb.