Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Netradičné bytové doplnky, riešenie malého interiéru

Výrobcovia sa snažia prinášať stále viac dômyselnejšie designy, ktoré kladú dôraz predovšetkým na maximálne, multifunkčné využitie. Dnes vám predstavíme bytové doplnky, ktoré predovšetkým riešia nedostatok miesta v interiéri, či už v kuchyni a jedálni, alebo obývacej izbe. Ich využitím práve vďaka dômyselného dizajnu budete naozaj prekvapení. Hlavnou prioritou je u týchto dielov nábytku potom predovšetkým možnosť premeny na úplne iný typ funkcie.

 

 

Bytové doplnky pre naozaj malú kuchyňu

Bytové doplnky o ktorých budeme dnes hovoriť sú veľmi obľúbené predovšetkým u mladých ľudí, ktorí začínajú bývať a to predovšetkým vo veľmi malých bytoch či prenajatých garsónkach. Tiež mladí ľudia, ktorí sa skôr chcú venovať kariére a na zakladanie rodiny ešte nemajú ani pomyslenie, zariaďujú potom svoje domácnosti veľmi účelovo a lacno. Je to v podstate také provizórium, keďže väčšinu z mladých ľudí tak aj tak čaká sťahovanie a nové vybavovanie interiérov až sa rozhodneme žiť s niekým spoločne či už v neskoršom veku pristúpi k založenie rodiny. Prečo teda utrácať na prechodný čas, keď sa do bytu rovnako napospol chodíme len vyspať. A kuchyňa? Kto z mladých ľudí doma vyvára? Len málokto. Ak teda patríte k malým ľuďom či už žijúcich "single" alebo s priateľom, priateľkou, pre vybavenie kuchyne je tu hneď niekoľko riešení od francúzskeho výrobcu.

 

 

Prvá ilustračná fotografia predstavuje kuchynskú skrinku, ktorú vidíme v byte mladého muža. Nie je miesto alebo nechce sa vám kupovať jedálenský stôl a kuchynskú linku? Potom je tu ponuka komody na otváranie, ktorá pohodlne slúži na prípravu rýchlej raňajky, zároveň je akýmsi jedálenským stolom, ponúka úložné priestory a miesta zaberie naozaj len veľmi málo. Skrinku po vyklopení dosky možno využiť aj ako písací stôl. Skrinka je funkčná a lacná, naviac francúzsky výrobca zvolil veľmi moderný design. A jej využitie určite nájdete aj v novom, väčšom byte, napríklad práve ako praktické úložné priestory na čokoľvek. Úložných priestorov nie je nikdy dosť.

Druhá fotografia predstavuje takú náhradu za kuchynskú linku, ak nemáte v byte miesto a riad predsa len niekedy musíte niekde umývať. Zostava skriniek, na ktoré je možní umiestniť drez je veľmi lacná a praktická. Aj tu výrobca počítal s nedostatkom miesta v interiéri. Najrôznejších skriniek, ktoré majú rôzne funkcie je široký výber. Veľmi sa nám páči aj ďalší dizajn, ktorý ponúka opäť niekoľko spôsobov využitia.

 

 

Diel nábytku na fotografii, komodu nazvanú Key, môžete využiť najrôznejšími spôsobmi. Vidíme tu možnosť barového pultu, jedálenského stola, písacieho stola či obojstranné knižnice, ktorá môže opticky rozdeliť interiér na dva. Veľmi dômyselné a rozhodne praktické. Do malého interiéru určite vhodné zaobstarať, pretože vďaka viac možnostiam využitia jedného dielu nábytku nemusíte potom robiť ďalšie. Komodu Key môžete umiestniť do kuchyne, alebo obývacej izby.

  

Bytové doplnky pre naozaj malú obývaciu izbu

Chcete sa určite niekedy večer pozerať v pokoji na televíziu. Chcete mať miestnosť, ktorá by hoci aj v malom byte mohla poslúžiť ako spoločenská miestnosť či už pre partnera, alebo pre občasné návštevy? Ako zariadiť naozaj veľmi malý obývacia izba? Riešenie je aj tu hneď niekoľko. A ideálne je využiť ponuku regálov, ktoré môžete podľa rozmeru obývačky zostavovať do obývacej steny. Je to zároveň veľmi lacné riešenie interiéru.

 

 

Na fotografiách je také riešenie predstavené. Niekoľko rôznych regálov, rozdielnych aj veľkostí, môže vytvoriť úplne odlišné zostavy. Vy sami na základe výberu samostatných dielov, ktoré potom spojíte do obývacích stien, rozhodnete ako vlastne váš obývacia izba bude vyzerať. Nápadov ako lacno a efektívne zariadiť malý interiér je naozaj veľa. A vôbec nie je pravdou, že takýto interiér nebude pekný. Dnes aj provizórne bývanie na prechodnú dobu môžeme nazývať útulným domovom.