Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Nočný stolík má v spálni svoje miesto


Nočný stolík predstavuje nábytkový kus, bez ktorého sa dnes takmer žiadna posteľ nezaobíde. O jeho praktickosti netreba nijako pochybovať. Slúži ako vítaná odkladacia plocha pre šálku rannej kávy, rozčítanú knihu či pohár vody. Svoje miesto na ňom má ale aj budík, rádio a lampička na čítanie. Pozrime sa, ako vybrať taký, aby čo najviac vyhovoval našim predstavám.

 

Materiál udáva štýl

Hoci nočný stolík nemá primárne dekoratívnu funkciu, stále je "obyčajným" doplnkom postele. Tomu by mal zodpovedať aj jeho výber. Rad výrobcov s tým počíta, a tak sú na trhu k dostaniu celej spálňové zostavy, vďaka ktorým si spálne zachovávajú jednotný dizajn. Ak však k našej posteli nie je od výrobcu žiadny stolík k dispozícii, môžeme sa porozhliadnuť po nejakom solitéru. Opäť však platí, že by sme mali ctiť rovnaký materiál aj štýl. Najčastejšie sa dnes stretneme s nočnými stoky, ktoré sú vyrobené z lamina, masívu či rôzne jeho kombinácie s kovom a sklom.    

 

Nezabudnite na pohodlie

Výška nočného stolíka nám musí zabezpečovať predovšetkým pohodlie pri odkladanie predmetov, preto by mala zodpovedať približnej výške našej postele, prípadne môže byť stolík o niečo nižšia. Ak sa však rozhodneme stolík používať k pravidelnému servírovanie raňajok, musia naopak jeho horná doska prevyšovať výšku postele, a to aspoň o 20 centimetrov tak, aby sme pod ňou mohli pohodlne umiestniť nohy. Tieto typy stolíkov bývajú spravidla vybavené doskou s otočným systémom, vďaka ktorému sa nočný stolík premení v servírovaci. Inou možnosťou, ktorú vám na našom portáli ponúkame je, že posteľ môžete zvoliť klasickú, alebo posteľ s nadstavcom, ktorej súčasťou sú nočné stolíky na zavesenie.

 

 

Praktickosť predovšetkým

Stále však platí, že nočný stolík by mal mať čo najširšie využitie. Vedľa odkladacia funkcia môže slúžiť aj ako úložný priestor pre celý rad osobných vecí, šperkov či časopisov. Nemali by sme preto podceniť zásuvky ani poličky, na ktoré tieto veci umiestnime. Ak chceme, aby naše "poklady" zostali skryté očiam ostatných, či ak máme obavy z prieskumných výletov malých nezbedníků, nezabudnime ani na uzamykateľné dvierka. Niektoré nočné stolíky sú vybavené kolieskami, čo má veľa praktických výhod spojených s ich jednoduchou manipuláciou. Na druhú stranu však nočný stolík stráca na stabilite, a tak by sme mali mať možnosť ho aspoň zabrzdiť.  

 

 

Či už je náš stolík spojený s posteľou alebo sa rozhodneme pre kúpu samostatného kusa nábytku, nemal by v žiadnom prípade mať ostré hrany. Zabránime tak nielen nechcenému poranenia, ale tiež prípadnému poškodeniu lôžkovín.