Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Nočný stolík podľa vášho vkusu

Nočný stolík je akýmsi ostrovčekom našich nočných potrieb - nájdete na ňom vreckovky, pohár vody alebo knihu, ktorá vám pomôže zaspať. Zároveň sa však nemalou mierou podieľa i na výzore spálne, a preto jeho výber nie j dobré podceňovať. Ponuka nábytku Aldo.

 

Posteľ a stolík idú ruka v ruke

V spálni si máte najmä dokonale odpočinúť, preto si v žiadnom prípade do nej nevyberajte farby a tvary, ktoré sú síce trendy, ale vám sa nepáčia a mohli by vás podvedome rušiť. Preto sa veľa nočných stolíkov vyrába v neutrálnych a nie veľmi výrazných farbách. Do spálne sú ideálne prírodné materiály, a tak výber dreveného stolíka ľutovať určite nebudete. Vhodné, ale nie nevyhnuté je zosúladiť materiál, z ktorého je záhlavie postele z materiálom nočného stolíka - kov s kovom alebo drevo s drevom. V tomto prípade sú výhodou postele bez záhlavia - nemusíte sa trápiť tým, či sa k nej materiál nočného stolíka hodí alebo nie.

Nočný stolík Infinity 6595CH2T

 

Ako správne vyberať?

Zamyslite sa aj nad tým, či chcete, aby váš stolík mal aj nejaký úložný priestor - či už malú skrinku alebo zásuvku. Niektoré dizajnérske výtvory uprednostňujú na jeho úkor estetiku. Ak si myslíte, že ho pri posteli nepotrebujete, je všetko v poriadku. Podstatné je, aby poňal všetky veci, ktoré na ňom chcete mať a nemuseli si tak hľadať miesto na podlahe alebo pod posteľou. Pri nákupe zvažujte aj jeho výšku v porovnaní s výškou vašej postele. Nočný stolík by nemal mať hranu vo výške vašej hlavy, aby ste sa pri bujarejších snoch doňho neudreli. Najpohodlnejšia výška je plus mínus zarovno s vašou posteľou.

 

A čo veľkosť?

Dôležitým vecou, ktorej miesto je na nočnom stolíku takmer vždy, je nočná lampička. Pri kúpe stolíka si vopred premyslite, či miesto tej vašej bude tiež na ňom a berte do úvahy jej priestorovú náročnosť. Malý stolček, ktorý by vám sám o sebe možno stačil, sa môže zmenšiť o veľkosť stojana a zrazu sa stane primalým. Rovnako si premyslite, na aké iné veci potrebujete mať na ňom miesto a tomuto podriaďte jeho výber. Účelnosť je predsa minimálne rovnako dôležitá ako krása.

Nočný stolík Isis 305895

 

Výber je široký

Ak je vám romantika blízka, určite neoľutujete nákup starožitného stolíka. Jeho zdobenie si môžete si vybrať podľa vkusu a zariadenia vašej spálne. Máte predsa len chuť mať vo vašej spálni niečo „iné"? Môžete si vybrať napríklad futuristický retro stolík v netradičnej farbe. Ďalšou možnosťou je stolíková doska, ktorá sa pripevní na stenu a pod sebou necháva otvorený priestor. Hoci sa najčastejšie stretávame so stolíkom hranatého tvaru, okrúhly vám tiež dobre poslúži, najmä ak nepotrebujete veľa miesta na vašu nočnú výbavu.