Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Nové dizajny stolov rozhodne prekvapí možnosťami

Dizajn nábytku nás z roka na rok prekvapuje. Dizajnéri sa predbiehajú v takzvanej multifunkčnosti nábytku a tak niekedy sme až prekvapení, čo všetko môže jeden "kus" nábytku ponúknuť.sme zvyknutí na detské postele, ktorých súčasťou je napríklad písací stôl na vysunutie, alebo úložné priestory v podobe skrine či komody. Ale tento rok je v znamení stolov. Obstaraním jedného stola môžete získať jedálenský stôl, jednoduchú premenou z neho potom vytvoríte písací stôl, alebo dokonca toaletný stolík. Existujú tiež v ponuke barové stoly, ktoré možno premeniť na písacie stoly či praktickú pracovnú plochu v kuchyni. A tieto dômyselné designy si dnes predstavíme a ich autorom nie je nikto iný ako francúzsky výrobca. Ak máte malý interiér, kde je potrebné šetriť každým centimetrom, dnešný článok pre vás môže byť veľkou inšpiráciou.

 

Písací stôl nielen na písanie

Začnime situáciou, kedy potrebujete do malého interiéru písací stôl, ale nemáte ho kam dať. Jednoducho už na neho nemáte priestor. Písať na počítači na zemi, alebo na notebooku v posteli nie je to pravé orechové a rozhodne nebude prospievať vašu chrbtici. Notabene keď na počítači pracujete dnes a denne. Francúzsky výrobca predstavuje hneď niekoľko riešení, ako sa s týmto problémom vysporiadať. V ponuke nájdete  stôl, ktorý veľmi jednoducho premeníte na písací stôl, alebo je tu tiež možnosť obstarania barového stola, ktorý premeníte na písací stôl či dokonca praktickú pracovnú plochu v kuchyni naviac. Záleží vždy na to, akú činnosť práve potrebujete vykonávať. Premena nábytku je vďaka veľmi dômyselnému dizajnu naozaj jednoduchá.

 

    

 

Na našej prvej ilustračnéj fotografii ponúkame stôl Eten. Vďaka možnosti sklopenia jednej polovice dosky možno veľmi jednoducho z jedálneho stola vytvoriť písací stôl. Tiež môžete mať pod doskou uložené dôležité dokumenty a veci potrebné pre prácu. Notebook tam nájde svoje miesto napríklad nastálo. S ohľadom na moderné multifunkčné využitie stola nás prekvapil dizajn, ktorý výrobca zvolil. Tento stôl možno zaradiť do kategórie retro nábytku, ale výsledný efekt nie je vôbec zlý. Elegantný retro stôl s moderným využitím.

 

Ale uveďme si ďalší príklad a to barový stôl, ktorý je možné premeniť na podlhovastú komodu nahradzujúci pracovnú plochu kuchynskej linky, alebo je možné zo stola vytvoriť veľký rohový písací stôl, či tu môžete jednoducho stolovať. Aj keď na u klasického jedálenskom stole, ale barového. Jedna časť nábytku je pevne postavená na zem a druhá časť nábytku v prírodnom prevedení sa otáča na pojazdoch okolo svojej osi. A týmto otáčacom momentom získavate z dizajnu to, čo práve potrebujete. Zariaďovať naozaj malý interiér bude s ponúknu nábytku francúzskeho výrobcu zase o niečo ľahšie.

 

 

V podstate toto riešenie, jeden kus nábytku ponúka funkciu ako jedálenský stôl, písací stôl a pracovnú dosku ako náhradu za kuchynskú linku. Môžeme tak povedať, že francúzsky výrobca prišiel z úplne novým riešením malého interiéru. Ale dizajn v tomto roku prišiel s ďalšou novinkou.

  

Písacie stoly novej generácie

Aj keď písací stôl ako taký využijete len ako písací stôl, aj u týchto designov dochádza k veľkej zmene. Dnes už môžete zaobstarať písací stôl s ľad osvetlením po celej jeho ploche, ale aj s nabíjačkou na smart telefóny a ďalšie elektronické zariadenia na usb. Myslíme si, že do budúcnosti pôjde dizajn klasických písacích stolov práve touto cestou. Budú to taká domáci počítačová centra. A prvé návrhy sú už v predaji. Napríklad písací stôl na fotografii ponúka presne funkcie, ktoré sme vám popísali.

 

 

Všeobecne je kladený väčší dôraz tiež na flexibilitu dizajnu. Dnes už bežne zaobstaráte písací stôl, kedy vy sami sa pri montáži rozhodnete, ako majú byť skrinky usporiadané. Ak chcete šuplíky na ľavej strane a skrinku s policou na pravej, či presne naopak, tak tá možnosť tu je. Písacie stoly dnes ponúkajú rozhodne tiež väčšie pohodlie pre vašu prácu, dizajn je viac prispôsobený požiadavkám dnešných zákazníkov. A to je len dobre. V neposlednom rade sa za niekoľko posledných rokov posunul nábytok do kategórie spotrebného tovaru a tak oproti rokom minulým ide jeho cena stále dolu. Ďalšie pozitívum pre spotrebiteľov. Veríme, že nová ponuka ešte dômyselnejšie navrhnutých stolov vás oslovila a pri prípadnom obstaranie vám ušetrí naozaj veľa starostí.