Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Nové kolekcie nábytku práve v predaji

Možno mnohí z vás ani netušili, že dizajn nábytku podlieha každým rokom, rovnako, ako je to v móde, novým trendom, odtieňom a dômyselnejším riešením. Výrobcovia zo všetkých kútov sveta sa predbiehajú v stále nových dizajnových prvkoch, ktoré by z vášho bývania vytvorili dokonalé miesto na život. Pokiaľ aj vy, chcete tieto najnovšie trendy zo sveta bytového designu pravidelne sledovať a to po celý rok, potom ste u nás správne. Ako jediná spoločnosť tieto módne trendy sledujeme a už takmer dvadsať rokov, vám vždy od mája nové designy taktiež predstavujeme. 

Túto možnosť nám dáva predovšetkým výhradné zastúpenie, ktoré nie je ľahké získať a to prevažne od francúzskych a španielskych výrobcov. Predovšetkým tieto krajiny už dlhú dobu udávajú smer bytového designu. A aj tento rok v máji, je predaj nových designov a ešte dômyselnejších spracovaní nábytku pre deti i dospelých, práve zahájený. Pokiaľ túžite mať prehľad, čo je v nábytku nové, rozhodne čítajte ďalej. A začneme odtieňmi, v ktorých sú veľké zmeny, ale aj stálice a na prvých priečkach zostali aj v roku tohtoročnom. 

            

Moderný nábytok je rozhodne o odtieňoch a povrchovej úprave

Veľkým fenoménom pre tento rok sú reliéfne povrchové úpravy 3D, prevažne pre prírodné odtiene. Kombinácia reliéfnej povrchovej úpravy vo veľmi minimalistickom poňatí, najčastejšie potom s klasickým, bielym odtieňom, dokáže z vášho interiéru vykúzliť veľmi elegantné miesto. Na prvom mieste, rovnako, ako roky minulé, naše stálice, biely odtieň. Ale veľkou zmenou je druhá a tretia priečka, na ktorej sa umiestnili práve tieto reliéfne povrchové úpravy prírodných odtieňov. Nasleduje klasický svetlý dub, samozrejme nesmie chýbať ružová a celú paletu farieb uzatvára prekvapivo tyrkysový odtieň a grafit, alebo môžeme taktiež použiť označenie antracit.

Radi by sme sa však zastavili práve pri reliéfnom spracovaní povrchu, pretože nábytku dodáva skutočne úplne nový rozmer. Prekvapivo hlavne španielsky výrobca, predstavuje tieto netradičné úpravy aj pre kategóriu detského nábytku. Ale poporiadku. Dokážete si vôbec elegantnú, reliéfnu úpravu predstaviť pri nábytku pre najmenších?

Poschodová posteľ v nových, prekvapivých návrhoch

Často sa nás pýtate, ako dlho deti budú, či chcú spať na poschodovej posteli? A my ako predajcovia vždy odpovedáme, až do dospelosti. A prečo aj nie. Rozmerovo sú obe lôžka adekvátne aj pre dospelé deti, už aj s ohľadom na to, že aj my, ako dospelí v manželskej posteli predsa máme k dispozícii sami pre seba rovnako veľký priestor na spanie. Iba tento priestor je v manželskej posteli vedľa seba a pri poschodovej posteli dve lôžka, dva priestory pod sebou alebo nad sebou, podľa toho, ako to kto vníma. Je to ako s pohárom. Je do polovice plná, alebo do polovice prázdna.

Áno, poschodová posteľ je vhodným riešením miesta na spanie, až do dospelosti dieťaťa, problém však nastáva v momente, keď ste pred niekoľkými rokmi zaobstarali deťom síce krásny, naozaj "detský" dizajn, ale s pribúdajúcim vekom je v izbičke taká poschodová posteľ naozaj veľmi nereprezentatívna a deti sa necítia dobre.

Ako predajcovia, ktorí sa detskému designu venujú najviac, preto aj naše vlastné fotografie z reálne zostaveného nábytku a vlastné dizajnové návrhy, rozhodne odporúčame, vyberať poschodovú posteľ v "dospeláckom" dizajne tak, aby aj za desať rokov deti boli spokojné. Radšej adekvátne k veku a záujmu detí obmieňate dekorácie, čo je aj finančne menšia záťaž, než stále obstarávanie nového nábytku. A nový trend reliéfnej povrchovej úpravy prírodného odtieňov, veľmi nahráva využívanie poschodovej postele, až do dospelosti. 

   

Elegantné a štýlové, veríme, že nám dáte za pravdu. Samozrejme, že aj v nových kolekciách nájdete ďalšie, pastelové odtiene, ale reliéfny povrch v návrhoch detského nábytku, je naozaj tou najväčšou zmenou, čo tohtoročné kolekcie priniesli. Samozrejme, že nové 3D úpravy sa premietajú aj do ďalších kategórií nábytku a rozhodne stoja za inšpiráciu. V spojení s elegantnou 3D úpravou, sa však mení aj vlastný design, ktorý máme pocit zaznamenal predovšetkým ešte väčší dôraz na minimalizmus a maximálnu funkčnosť nábytku.

Detská posteľ na nerozoznanie od nábytku pre dospelých

Elegancia je v nových kolekciách skloňovaná skutočne vo všetkých pádoch. Ide ruka v ruke s reliéfnou povrchovou úpravou, ktorá sama o sebe dáva dizajnom iný rozmer. Z nových kolekcií by sme vám radi predstavili detské postele s úložným priestorom, ktoré majú podobu designového panelu s nočným stolíkom. Panel celej izbičke dodá veľmi nevšedný vzhľad, skoro máme pocit, že medzi detskou izbou a spálňou nás dospelých, prestáva byť rozdiel. Ale dnešné rozprávanie je to naozaj o nových trendoch a tak je na vás, či sa s týmto smerom stotožníte, alebo zostane pri tradičných, detských posteliach

   

Minimalistické línie geometrických tvarov, všetko má svoj zmysel, nič nie je zbytočné, pre moderné domácnosti, či rodičov, ktorí na prvom mieste majú funkčnosť, je tohtoročná ponuka nových kolekcií veríme prínosná. Môžeme povedať, že v mnohých návrhoch je panel, či nadstavec naozaj v hlavnej úlohe a to v najrôznejších podobách. Rozhodne aj pre nábytok určený nám dospelým.

Zostava spálne, nové dizajnové prvky

Pre túto kategóriu vám samozrejme predstavíme aj všetko, čo je v bytovom dizajne nové, ale predovšetkým uvedieme návrhy, ktoré nadväzujú na detský nábytok, aby bol zrejmý ten minimálny rozdiel, ako sme pred chvíľou spomínali. Aj tu, pre zostavu spálne, je úplne novým fenoménom panel v záhlaví postele a taktiež pre panel, či povedzme kompletný návrh riešenia izby na spanie a odpočinok nás dospelých, v hlavnej úlohe reliéfna povrchová úprava. 

   

Ako predajcovia, ktorí sa naozaj designu venujú takú veľa rokov si trúfame povedať, že tieto elegantné panely v záhlaví postele a reliéfna povrchová úprava, budú udávať smer v bytovom dizajne aj ďalšie roky. Druhým návrh je zostava spálne v čisto bielom odtieni, ktorý ani v ponuke moderného dizajnu pre tento rok nechýba a aj tu veríme, či trúfame si odhadnúť, že na obľube bieleho odtieňa sa ešte mnoho rokov tiež nič nezmení. 

Bude stále patriť k tým najžiadanejším. Ale odpočinková miestnosť nás dospelých, to samozrejme nie je len samotná manželská posteľ, alebo posteľ pre jednu osobu, ale množstvo ďalšieho nábytku podľa rozmeru izby, ktorú máte na tento účel k dispozícii. Tu pre nové designy taktiež môžeme povedať, že prichádza veľká zmena a to v riešení úložných priestorov.

Otvorená šatníková skriňa, nahradí klasickú?

Ešte pred nedávnom, vždy v ponuke na zostavenie spálne, bola klasická šatníková skriňa. Ale už od minulého roku, sa na poli úložných priestorov mnohé zmenilo. Dnes celkom úprimne môžeme povedať, že otvorená šatníková skriňa pomaly, ale iste víťazí nad klasickou skriňou s dvierkami, tak ako ju mnohí poznáme. Dôvodom je nielen príjemnejšia obstarávacia cena, ale za nižšiu cenu získate viac úložného priestoru, ktorý je rovnako aj viac členitý, alebo môžeme povedať dômyselnejšie.

   

Návrhov na riešenie týchto úložných priestorov je celý rad a nás veľmi teší, že ich najväčšiu ponuku nájdete práve na našich stránkach. Dnes už existujú rohové otvorené úložné priestory, ale aj také, ktoré umožňujú zmenu ich šírky jednoduchým nastavením pri vlastnom zostavovaní, je možné meniť počet, či odstup políc, skrátka je to taká vstavaná šatníková skriňa, na ktorú však nemusíte dlhé mesiace čakať. 

Moderný nábytok stále v temperamentných odtieňoch

Sme radi, že aj v nových kolekciách výrobcovia predsa len zachovali trochu sýtych, temperamentných odtieňov, pretože každý z nás má iný vkus a veríme, že nie všetci z vás budú nadšení iba bielym, či prírodným prevedením. Hneď v úvode sme spomenuli dva nové, temperamentné odtiene, tyrkysovú a ružovú, bez ktorej by si mnohé z dievčatiek snáď ani nevedeli predstaviť svoju izbičku, svoje kráľovstvo.

Rozhodne ale, je veľkým prekvapením využitie tyrkysového odtieňa treba pre nové designy obývacej stien. A to je na záver nášho dnešného rozprávania len taká ďalšia, malá ukážka zo svetového, bytového designu a z toho, na čo sa u nás môžete tešiť.

  

Milí priatelia designu, mnohí z vás Aldo nábytok už pekný pár rokov poznajú a tak viete, že jar, to je pre našu spoločnosť taká "fashion show", ktorej sa vždy aj vy radi zúčastňujete. A tí z vás, ktorí nás ešte len spoznávate, veríme, že aj vám sme tohtoročnou prehliadkou najnovších „kúskov“ z našich kolekcií, urobili rovnako veľkú radosť.

Nové kolekcie práve v predaji, nové nadčasové designy nábytku objednávajte práve teraz, predaj zahájený, nezmeškajte dokonalý dizajn pre radosť, zábavu aj pre spokojný život bez kompromisov. Buďte nároční na výber nábytku, rovnako ako na výber vášho spoľahlivého predajcu.