Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Nové trendy a nápady pre vašu obývaciu izbu

Chystáte sa práve zariadiť či iba len obmeniť vašu obývaciu izbu? Ste už unavení z klasickej obývaciej steny a chceli by ste naozaj niečo praktického a moderného? Predstavíme vám dnes najnovšie trendy a zaujímavé tipy, ako vybaviť obývačku najrôznejším nábytkom, aby táto spoločenská miestnosť bola na úžitok a pre všetkých členov v domácnosti. Nápady ako vybaviť rozmerovo malý i veľký interiér, akým dizajnom ušetriť toľko potrebné miesto v obývaciej izbe a ktoré odtiene voliť. To všetko a omnoho viac sa dozviete v dnešnom článku.

 

 

Keď je málo miesta, kúpte si televízne stenu

Klasickým dielom v interiéri obývacej izby je televízny stolík. Ale ak je vaša obývacia izba príliš malá, zvoľte radšej televíznu stenu s radom odkladacích políc a s nejakým tým úložným priestorom. Televízne steny určitým spôsobom nahrádzajú obývacie steny, ale v malom meradle. Ale sú zase väčšie ako klasické televízne stolíky. V každom prípade tento novo sa vyvíjajúci sa trend našiel veľkú obľubu u všetkých. Najlepšie bude uviesť niekoľko príkladov, ako vlastne moderné televízne stena vyzerá a čo jej obstaranie získame.

 

    

 

Na fotografii môžete vidieť, ako televízná stena využíva výšky v priestore a koľko je odkladacích políc po celom obvode televízne steny. Jej rozmery sú už samozrejme prispôsobené dnešným lcd obrazovkám, sú moderné a praktické. Televízne steny sú rôzne, majú ale väčšinou vždy tvar štvorca či obdĺžnikov. Mení sa len ich rozmery a tiež môžete vyberať z radu odtieňov.

 

K rade televíznych stien nájdete aj ďalší nábytok vhodný do obývacej izby v identickom dizajne. Napríklad na prvý ilustračnej fotografii je napríklad stena s konferenčným stolíkom, získate tak príjemné vybavenie celej izby, stačí iba doplniť sedacou súpravou. Ak však máte interiér väčších rozmerov, môžete pridávať napríklad komodu, alebo regál. K dispozícii a veľmi trendy sú v posledných mesiacoch tiež presklené vitríny s ľad osvetlením. ostatne ľad osvetlenie možno nájsť aj na iných typoch nábytku a je to veľmi príjemné oživenie miestnosti ako takej a nemusí sa jednať konkrétne len o obývacia izba.

 

 

Klasický obývacia izba? Rozhodne bez obývaciej steny

Pod pojmom klasicky vybavená obývacia izba si dnes už len málokto predstaví obývaciu stenu, ktorá nás sprevádzala ešte donedávna. Dnešným trendom sú samostatné diely nábytku osihotene rozmiestnené po miestnosti. Často je tiež interiér obývacej izby prepojený s jedálňou a to všetko ako jedna miestnosť. Preto výrobcovia nábytku prichádzajú s kolekciami, ktoré ponúka ako nábytok do obývacej izby, tak do jedálne v rovnakom prevedení aj rovnakých odtieňoch.

Nábytek do obývacího pokoje z kolekce Ness

Znakom dnešného moderného nábytku je okrem ľad osvetlenia tiež mohutnosť pri zachovaní jednoduchých línií. Nábytok je moderný a v mnohých prípadoch pripomína štýlový masívny dizajn. Ale len pripomína, moderné je na týchto dieloch naozaj všetko, vrátane samovoľného dovierania dvierok pomocou "soft systému". Veľkým fenoménom moderného dizajnu sú skryté úložné priestory, napríklad u konferenčných stolíkov. Pomocou posuvnej dosky je možné do útrob stolíka schovať ovládača, alebo rôzne maškrty. Nápadov, ako predstaviť stále viac a viac funkcií na danom diele nábytku neustále pribúda. Myslíme si, že aj do budúcnosti sa máme stále na čo tešiť.