Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Obývacia izba a jedáleň v jednej miestnosti, interiéru

Stále populárnejší je v posledných rokoch spájať dva interiéry do jedného. Dnes už nie je výnimkou jedáleň a obývacia izba ako jedna miestnosť. Pre malé interiéry nutnosť, pre veľké interiéry trend. Dnes si povieme možnosti a výhody vybavenie jedálenského kúta či jedálne ako pre malé byty tak veľké rodinné domy. Ako všetko zariadiť, čo je a nie je možné a tiež ako ušetriť nejakú tú korunu. Pre malé interiéry, kedy jedálenský kút v obývacej izbe je naozaj nutnosťou, nakoľko nemáme k dispozícii samostatnú miestnosť pre vybavenie jedálne, potom prinesieme niektoré z odporúčaní bytových architektov pre úsporu miesta. Pre veľké interiéry zase niekoľko rád, ako zaplniť veľkú miestnosť aby stále nevyzerá prázdna a nezruinovalo to náš účet pri robení toľkých dielov nábytku. Ale začnime tým najčastejším prípadom a to je vybavenie malého interiéru.

 

 

Jedáleň v malej obývačke

Ak ste teda majiteľmi malého interiéru, nábytok je treba vyberať s rozvahou. Určite odporúčame multifunkčný dizajn, ktorý vie prekvapiť skrytými úložnými priestormi, ale ponúka tiež najrôznejšie skrinky a police na zavesenie, čím ušetríte značné miesto na podlahe. Do malého interiéru je určite dobrou voľbou rozkladací jedálenský stôl. Ten vždy pri väčšom počte stravníkov ľahko rozložíte a keď veľký stôl nepotrebujete tak ho zložíte a nebude zbytočne zaberať drahocenné miesto v interiéri. Do malých interiéru tiež uplatníte svetlé, alebo prírodné odtiene, ktoré nepôsobia v malom interiéri príliš ťažko. Najväčší ponuku nábytku pre vybavenie obývacej izby aj jedálne v jednotnom dizajne prináša na naše stránky nemecký a francúzsky výrobca.

 

   

 

Nápad francúzskeho výrobcu, navyše za veľmi dostupnú cenu sa nám naozaj páči. Diel nábytku, ktorý v kuchyni môžete využiť ako praktický ostrovček na prípravu jedál, alebo nábytok, ktorý vám tiež poslúži ako vyvýšený stôl na rýchle občerstvenie, alebo na raňajky. V každom prípade ide o veľmi unikátny a originálny dizajn, s ktorým ako prvý prichádza práve francúzsky výrobca.

Ostrovček v kuchyni má široké uplatnenie a tak pokiaľ vám to priestor vašej kuchyne dovolí, rozhodne tento diel nábytku odporúčame zaobstarať. Získate nielen unikátny ostrovček, ktorý úplne zmení ráz vašej kuchyne, ale aj množstvo úložného a odkladacieho priestoru navyše. Výrobca zvolil taktiež veľmi trendy spojenie odtieňov, imitácie svetlého dreva dub a čiernej. Dizajn je veľmi nadčasový, využitie naozaj maximálne. Poteší vás určite aj kvalita, ktorá je daná nielen precíznou výrobou, ale aj hrúbkou laminátovej dosky až 30 mm. Náročná nie je ani montáž. originálny dizajn francúzskeho výrobcu nás vždy bude milo prekvapovať a veríme, že vo vašich domovoch splnia všetky očakávania.

 

 

Do malých interiérov určite neodporúčame rustikálny nábytok, ktorý je typický svojou mohutnosťou. Rustikálny nábytok je krásny a ak ste jeho milovníci, ale váš interiér je malý, zvážte všetky pre a proti. Naproti tomu moderný, jednoduchý dizajn sa v malých miestnostiach bude vynímať, navyše práve moderný nábytok vie na rozdiel od rustikálneho ponúknuť praktické riešenia a multifunkčné design.

Ak však aj napriek malý interiér nehodláte od rustikálneho nábytku upustiť, odporúčame zlatú strednú cestu v štýle "provence". Štýlový nábytok, ale bez tradičnej mohutnosti rustikálneho nábytku z masívneho dreva. Štýl "provence" už vie napríklad ponúknuť rozkladací jedálenský stôl a iné dizajnové prvky vhodné do malých miestností.

 

 

A nezabúdajte, že pre malý interiér určite platí príslovie že, menej znamená viac! A ak ste rozhodli do malého interiéru zaobstarať obdobu rustikál, ale v modernejšej podobe už zmieňovaného "provence" dizajne, potom určite v bielom odtieni. Biela farba vie váš interiér opticky zväčšiť. Jednu výhodu malý interiér oproti veľkému má. Menej nábytku, menšie finančné náklady pre vybavenie interiéru.

 

 

Jedáleň vo veľkej obývacej izbe

Tu sa naozaj fantázii nekladú. A ak máte naozaj veľký interiér, nie je to vždy výhoda. Finančné náklady na vybavenie veľkého interiéru sú nemalé, aby daná miestnosť nepôsobila prázdno, tak nejako nezariadené. Určite sa oplatí nešetriť doplnky v podobe obrazov, odborníkmi na bývanie sú doporučované tiež reliéfne tapety na jednu s prázdnych stien. A nábytok? Rozmerovo väčšie. A ak chcete nejaké tie peniažky ušetriť, veľa miesta vám treba zaplnia veľký jedálenský stôl.

 

 

 

 

Určite sa nemusíte báť mohutných dielov nábytku, skôr naopak. Veľmi vhodné sú do veľkých interiéru moderné designy, ale z masívneho dreva tak ako uvádzame na fotografiách príkladom kolekcie Brick francúzskeho výrobcu. Všimnite si, ako veľký jedálenský stôl dokáže zaplniť miestnosť. Aj tu je ponuka nábytku v samostatných dielach a v identickom dizajne ako do obývacej izby, tak jedálne.

 

Odtiene? Do veľkého interiéru si môžete dovoliť aj veľmi tmavý nábytok. Ale moderný nábytok môžete kúpiť aj v snehovo bielom prevedení, alebo vo veľmi populárnej kombinácii odtieňov čiernej s bielou, takzvaný štýl "black and white". Ak kúpite už všetok nábytok, dekorácie máte rozmiestnené a stále máte pocit, že miestnosť je prázdna, nezabúdajte ešte na ponuku najrôznejších, veľmi praktických dizajnových regálov. Aj tu môžeme použiť jedno z prísloví, za málo peňazí veľa muziky. Áno, regály sú vo väčšine prípadov veľmi lacné a dokážu tiež zaplniť prázdne miesto.

 

 

Ukážkou ďalších fotografií sa vám snažíme ukázať, čo obstaranie regálov v miestnosti dokáže či skôr ich umiestnenie. Regály to sú tiež rafinovane skryté úložné priestory, ktorých nie je nikdy dosť a to platí ako pre malé, tak aj veľké interiéry. Veríme, že sme vás našimi dnešnými návrhmi známych dizajnérov a bytových architektov inšpirovali a samozrejme všetko v našich návrhoch si tiež u nás môžete zaobstarať.