Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Opäť pár tipov pre vybavenie detskej izby súrodencov

Ako zariadiť detskú izbu pre súrodencov, pre dve deti, tak na túto tému sme napísali už celý rad článkov, dali sme vám niekoľko rád a tipov. Ale dnes sa opäť k otázke vybavenia detskej izby pre dve deti vrátime, pretože francúzsky výrobca tento rok predstavil ďalšie, veľmi zaujímavé designy poschodových postelí. A tak nám to nedá vám ich bližšie predstaviť. Dizajn, či skôr riešenie postelí určite stojí za pozastavenie. Môžeme povedať, že dnes vám predstavíme úplne nový spôsob riešenia poschodovej postele, ktoré je veľmi originálne a praktické.

 

Patrová postel Stim

 

 

Poschodová posteľ nemusí byť len miestom na spanie

Ako prvé si vám dovolíme predstaviť poschodovú posteľ Stim, pri ktorej výrobca kladie dôraz predovšetkým na množstvo úložného priestoru. A tak súčasťou poschodovej postele je veľa odkladacích políc, ale aj napríklad dvojdverová šatníková skriňa. Najviac však zaujme umiestnenie, či rozmiestnenie lôžok, ktoré nie sú v jednej polohe, teda horné lôžko nie je v rovnakej úrovni ako dolné. Lôžka sú nesúmerné a dolné lôžko viac zasahuje do priestoru. A práve z dôvodu nepravidelného rozmiestnenia lôžok vniklo miesto pre dvojdverovú šatníkovú skriňu. Pri posteli nechýba ani šuplík ako úložný priestor, koncept celej poschodovej postele dáva každému z detí vlastný súkromný priestor. Napríklad aj policami na odloženie knižiek, či hračiek pri každom z lôžok. Celková dĺžka poschodovej postele je 280 cm a dĺžka jedného lôžka 207 cm. Pokiaľ máte v detskej izbe dĺžku jednej steny zodpovedajúcu celkovému rozmeru postele, jej obstaranie sa určite oplatí. Moderný, veľmi príjemný design ocenia aj vaše deti. Detská izba bude určite netradičná a vďaka dizajnu poschodovej postele a predovšetkým jej úložným priestorom zostane viac voľnej plochy na hranie.

Obľúbené sú poschodové postele s možnosťou zostavenia niekoľkými spôsobmi. Trendom posledných mesiacov je u mnohých dizajnérov pomaly opúšťať využitie typických detských odtieňov ako je napríklad kombinácia bielej s ružovou či modrou a skôr sa prikláňame môžeme povedať aj detskému nábytku k „dospeláckym“ odtieňom. Takým príkladom použitia odtieňa a to v duchu industriálneho dizajnu je aj poschodová posteľ Move. Odtiene, ktoré budú reprezentovať vaše deti aj v čase, keď už budú väčšie. Kombinácia svetlého duba s grafitovou, až takmer čiernou farbou je veľmi elegantná a poschodová posteľ rozhodne pristane.

 

 

Patrová postel Move    Patrová postel Move, druhý způsob sestavení

 

 

 

Poschodová posteľ do malého interiéru

Ste priaznivci riešenia detskej izby súrodencov pomocou poschodové postele, ale miestnosť určená pre vybavenie izby deťom je veľmi malá? Aj na tento problém v tohtoročných nových kolekciách francúzsky výrobca myslel a ako prvý prináša návrh detské poschodové postele "rohové". Áno, počujete správne, tak ako môžete nájsť a nie je to nič neobvyklé, rohové písacie stoly, aj poschodové postele dostali svoj priestor v tomto úspornom na miesto riešenia. Poschodová posteľ Magellan je môžeme povedať veľmi originálny a určite revolučný dizajn pre riešenie miesta na spanie dvoch detí.

 

 

Ak ste rodičia dvoch detí určite už viete, aké ťažké je zariadiť detskú izbu tak, aby nebola prepchatá nábytkom. Je potrebné starostlivo zvážiť, ktoré diely nábytku a aké do izby zaobstarať. Predovšetkým v malom interiéri menej znamená viac. A obstaraním poschodovej postele s lôžkami do pravého uhla môžete ušetriť značnú časť priestoru v detskej izbe.

 

Dětský pokoj s patrovou postelí Bibop

 

Pokiaľ vás dizajn poschodovej postele oslovil a zvažujete ďalšie diely nábytku v identickom dizajne, môžete vám odporučiť detský nábytok Folk, ktorý je vhodný na spojenie s poschodovou posteľou. Riešenie francúzskeho výrobcu môžeme iba našim zákazníkom odporučiť.