Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Pohodlie pri počítači

Ako správne a dobre vybrať kancelársku stoličku? Doprava zadarmo, rýchle termíny, atraktívne ceny, to všetko vám ponúka, Nábytok Aldo! Kancelárska stolička je nevyhnutnou súčasťou života, na ktorej väčšina z nás strávi denne mnoho hodín. Všetci dobre vieme, že dlhodobé sedenie na nevhodnej kancelárskej stoličke môže privodiť vážne zdravotné problémy. Na akú kancelársku stoličku si sadneme, tak sa tiež cítime.

Správny výber

Rozhodne sa oplatí výber dobre premyslieť, čo vlastne od kancelárskej stoličky očakávame. Kancelárske stoličky je potrebné vyberať podľa funkcií, ktoré ponúka. Iné nároky určite budú na manažérske kancelárske kreslo, ktoré by malo tiež reprezentovať a iné kritériá budú nastavené pri výbere kancelárskej stoličky napríklad pre pracovníka prevádzky alebo účtovník. Pred výberom konkrétnej kancelárske stoličky vždy zvážime, koľko času na nej budeme pravdepodobne tráviť. Okrem klasických kresiel s podrúčkami a jednoduchších stoličiek sa do kategórie kancelárske stoličky počítajú aj stoličky určené na príležitostné sedenie, takzvané rokovacie. Pri výbere pracovnej stoličky sledujeme predovšetkým stabilitu, regulovateľnú výšku, sedák, operadlo, podrúčky a najmä ľahké ovládanie.

 

    

 

Zdravé sedenie

Najlepšia kancelárska stolička s luxusným poťahom neposkytuje dostatočný komfort sedenia, ak nie je nastavená a správne používaná. Kancelárske stoličky a kreslá by pri dlhodobom sedení (4 a viac hodín) mali podporovať tzv. dynamické sedenie, ktoré poskytujú ergonomické stoličky. Ergonómia je celá veda, ktorá sa zaoberá vzťahom medzi človekom, prostredím a nástrojom. Ide teda o kancelársku stoličku, ktorá tvarom sedáka prinúti sediaceho sedieť vzpriamene a predchádzať tak kriveniu chrbtice. Pri dynamickom sedení by človek mal mať neustály pohyb.

 

    

 

Pri takom sedení sa telo neustále bezďaky pohybuje a tak trochu cvičí. Okrem synchrónneho sedacieho mechanizmu by ergonomicky tvarovaná kancelárska stolička mala dovoľovať nastavenie sedadla, operadla aj podrúčky presne podľa parametrov sediacej osoby. Bežné kancelárske stoličky umožňujú nastavenie iba základných funkcií, spravidla výšku sedu. Moderné ergonomické kancelárske stoličky sú však vybavené synchrónnou mechanikou, nastaviteľnými podrúčkami, bedrovou oporou chrbta, hlavovou opierkou a majú nastaviteľný posuv sedadla atď.