Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Polyfunkčná miestnosť - obývacia stena

Obývacie izby v posledných niekoľkých rokoch úplne zmenili svoju tvár. A samozrejme aj dizajn klasických obývacích stien je úplne iný. My vám v dnešnom článku predstavíme moderný, kvalitný nábytok do obývačky, ktorý vás veríme osloví, pretože je niečím iný. Nábytok do obývačky od španielskych dizajnérov.

 

Obývacie steny

Najväčšia zmena nastala v robení obývacích stien. Samozrejme veľkým faktorom pre výber by mal byť váš vkus. Obývacie steny, ktoré si zostavíte sami, čiže modulový systém, sú praktickým artiklom, využijete vďaka tomu iba nábytok, ktorý potrebujete a máte tiež možnosť praktického výberu podľa rozmerov a štruktúry Vašej izby. Zmenila sa aj koncepcia dnešných stien, vrchné komponenty sú väčšinou závesné a dolné mávajú stojacie prevedenie. Steny ale môžu mať aj podobu drevených panelov, na ktoré sa zavesujú vybrané skrinky a poličky. Na vás záleží, či stena bude hrať predovšetkým rolu knižnice alebo si ju poskladáte napríklad z úložných priestorov na hi-fi techniku, DVD či rodinné striebro v podobe porcelánu po babičke. Do steny môže byť zakomponované aj počítačové pracovisko. Rovnako rozhodujete, kam umiestnime televízor.

 

    Velmi oblíbené jsou na nábytku Aldo regály

 

Knižnice a regály sú určite neodmysliteľnou súčasťou vybavenia obývacej izby. Náš e-shop prezentuje najrôznejšie designy knižníc, regálov a regálov, či doplnkov do obývačky v podobe políc a ďalších systémov.

 

Použité materiály

Obývacie steny sa najčastejšie vyrábajú z mdf dosky, ktorá sa najčastejšie „oblieka“ do dyhy. Druhým najčastejšie používaným materiálom je laminát. V jej prípade ustupujú do pozadia exotické dreviny, vo väčšej miere prežíva iba wenge. Zo svetlých drevín sa najväčšej obľube teší napríklad , ale predovšetkým bielené duby.Okrem spomínanej dyhy sa pri povrchovej úprave vybavenia obývacej izby stále častejšie uplatňuje rôznofarebný lak, ktorý sa aplikuje v päť až dvanástich vrstvách.Náročné úpravy sa netreba obávať, tá v prípade laku, rovnako ako napríklad nerezu, je ľahká , aj keď by mala byť častejšia.K zmene došlo u používaného skla, ktorému v zostavách stále pripadá dôležitá rola.Pieskované či mliečne sklo ustúpilo sklu pod-lakovanému, pričom farba laku je väčšinou zhodná s farbou laku použitého na mdf doske alebo s ňou naopak kontrastuje Podlakované sklo sa často kombinuje s čírym.

 

Obývací pokoj Nova    Obývací stěna Uma oak

 

Konferenčné stolíky

Aj keď sa mu stále hovorí konferenčné, s pracovnými povinnosťami a konferenciami nemá nič spoločné. Lepšie označenie je odkladací stolík, pretože nám slúži na odloženie hrnčeka s kávou, pohára s vínom alebo napríklad časopisu. Ale aj stolíky a stolčeky v obývačke majú svoje módne trendy. Aký je ten váš? Pokiaľ nemáme deti alebo domácich miláčikov a môžeme si vyberať stolík len podľa seba, je dobré sa rozhliadnuť okolo, z čoho máme vyrobený ostatný nábytok. A podľa toho zvoliť stolík k z masívneho dreva, lakovaný alebo sklenený. Postupovať môžeme dvoma spôsobmi, buď stolík s ostatným zariadením zladíme, alebo dáme do kontrastu. Teda v prvom prípade, ak máme televíznu stenu zo svetlého dreva, zvolíme aj stolík z rovnakého materiálu. V tom druhom vyberieme k drevu napríklad sklo, ktoré krásne vynikne. Pozor! Tam, kde bývajú malé deti, určite nemá sklenený stolík s ostrými rohmi čo robiť.

 

Konferenční stolek Ness white    Konferenční stolek rozkládací Be Alive

 

Veríme, že dnešný článok bol opäť pre vás aspoň trochu inšpiráciou čo sa dá zaobstarať z dnešnej ponuky nábytku do obývacej izby. Vyberať môžete samozrejme z oveľa šoršej ponuky, uviedli sme iba malý čriepok toho, čo je od francúzskeho, nemeckého a belgického výrobcu možné vybrať.