Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Poradíme, ako zariadiť detskú izbu pre prváčika

Máte doma päť či šesťročné dieťa, ktoré nastúpi po prázdninách prvýkrát do školy? Stojíte pred otázkou ako vášmu nastávajúcemu školákovi zariadiť detskú izbu, ktorá bude prispôsobená na účely učenia a príprav do školy? Ak áno, potom nezabudnite, že nová detská izbička by mala spĺňať nielen požiadavky na študijné prostredie, ale stále by mala poskytovať aj priestor pre hranie.

Základ tvorí kvalitná detská posteľ

V čase, keď zasadne vaša ratolesť do školských lavíc a potrebuje sa sústrediť na výučbu a o to viac vyžaduje kvalitný a plnohodnotný spánok. V detskej izbe teda nesmie chýbať kvalitná posteľ, na ktorej bude môcť vaše dieťa odpočívať. Detské postele môžete zaobstarať klasické, teda jednolôžko, a to s úložným priestorom alebo bez neho. Keďže dnes nie je úložných priestorov nikdy dosť, sú veľmi žiadané. Posteľ so zásuvkou je teda dobrým riešením. Uložíte do nej vankúše, periny či iné veci, ktoré v detskej izbe nemusia byť vždy po ruke. Ďalej je možné zaobstarať postele typu poschodová posteľ alebo vyvýšené. Môžu byť kombinované s priestorom pre hranie, čo sa deťom veľmi páči. Poslednou možnosťou sú poschodové postele, ktoré sú medzi deťmi zvlášť obľúbené. Ktoré dieťa by nechcelo spať na hornej časti? Navyše poschodové postele ponúkajú často multifunkčné riešenie, ako praktické, tak hracie prvky.

obrázok Detská posteľ s písacím stolom pre dievča Milky

Detská posteľ s písacím stolom pre dievča Milky je ideálnym riešením do malej detskej izby, kde bojujete s každým miestom. Milky ponúka posteľ, písací stôl aj praktické šuplíky. To všetko môžete zaobstarať za jedinečnú cenu 175,86 €.

obrázok Detská poschodová posteľ Leo

Detská poschodová posteľ Leo je ideálna pre dve deti opačného pohlavia vďaka zvolenej farebnej kombinácii. Každá posteľ má svoje poličky, kam si deti môžu odkladať osobné veci. Táto poschodová posteľ je k dostaniu za vynikajúcu cenu 301,70 €.

obrázok detská multifunkčná posteľ s písacím stolom Bonny

Ďalšia je detská multifunkčná posteľ s písacím stolom Bonny. Celá zostava ponúka posteľ, skrinku, poličky aj písací stôl. Veľmi krásne a moderné prevedenie do malej izbičky. Cena za komplet je 538,40 €.

Všetko záleží na vašom vkuse a aj finančných možnostiach. Dôležitý je aj priestor, ktorý v detskej izbe máte.

Nešetrite na písacom stole a stoličke

Zásadným zariaďovacím prvkom každej izbičky pre školáka je písací stôl a stoličky. Nezabúdajte ani na úložné priestory. Stôl môže byť klasický, rohový aj rastúci. Pričom práve rastúce stoly sú veľmi dobrou a výhodnou alternatívou, pretože ho môže dieťa využívať v podstate až do dospelosti. Možno u neho podľa potreby regulovať výšku. Pokiaľ nemá stôl zabudované úložné priestory, odporúčame k nemu zaobstarať posuvný kontajner so zásuvkami. Do týchto priestorov môže dieťa ukladať všetky školské potreby, zošity, učebnice a ďalšie.

obrázok zostava písacieho stola Baru

Praktická zostava písacieho stola Baru s možnosťou nastaviť výšku a sklon písacej plochy. Zaobstarať ju môžete za 217,28 €.

K stolu je nutné zaobstarať tiež vhodnú stoličku. Veľmi žiadané sú opäť tie, ktoré s vašim dieťaťom porastú a sú teda nastaviteľné. Voľte skôr stoličky polohovateľné s možnosťou nastaviť nielen opierku pre nohy, ale hlavne pre chrbát.

obrázok Detská stolička Bonnie

Detská stolička Bonnie, ktorej mechanizmus pre nastavenie výšky sedadla je kvalitný a ovládanie je veľmi jednoduché aj pre malé dieťa. Cena je 75,07 €.

Stôl situujte k oknu a aj tak nezabúdajte na vhodné osvetlenie, teda kvalitnú lampičku.

Priestor pre hranie nesmie chýbať

Aj keď vaše dieťa nastúpi po prázdninách do prvej triedy, detské roky mu nekončia. Nesnažte sa teda izbu prerobiť do klasickej nudnej podoby, iba ako študentskú. Stále potrebuje hračky a priestor pre hranie. Odporúčame ponechať v detskej izbičke herný kútik. Zaobstarať si môžete tiež najrôznejšie zábavné prvky, ako je šmýkačka, domček na hranie, hojdačka a ďalšie. Dokonca sú k dostaniu celé kolekcie detských izieb, ktoré ponúkajú všetko, čo dieťa v tomto veku potrebuje. Zvlášť dizajnovo podarené a kvalitné sú detské izby z masívu dánskeho výrobcu, ktoré zaobstaráte na e-shope Nábytok Aldo.

obrázok Kolekcia detskej izby z masívu pre študentku Butterfly

Kolekcia detskej izby z masívu pre študentku Butterfly je veľmi zábavná a veselá. Ponúka možnosť nakúpiť len to vybavenie, ktoré potrebujete. Cena je od 726 €.

Páči sa vám naša dnešná inšpirácia? Potom zavítajte do rubriky detský nábytok, kde nami uvedený detský nábytok zaobstaráte. Nájdete tu aj mnoho ďalších cenovo dostupných a moderných zariaďovacích prvkov. Presvedčte sa sami.