Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Poschodová posteľ pre deti s veľkým vekovým rozdielom

Ak aj vy ste v situácii, že máte dve deti medzi ktorými je veľký vekový rozdiel viete, ako ťažké je potom zariadiť detskú izbu. Navyše ak nemáte pre svoje deti dostatok miesta, pretože detská izba je malá, o to viac musíte nad vybavením interiéru premýšľať. A najviac miesta ušetríte poschodovou posteľou, ktorých ponuka je v súčasnosti na trhu naozaj široká. Problém u dvoch viac menej rovnako starých detí, treba vo veku 4 a 6 rokov nie je. Problém nastáva, ak chcete zaobstarať poschodovú posteľ pre predškoláka a študenta. Možno vôbec v takom vekovom rozdiele detí riešiť nedostatok miesta v detskej izbe poschodovou posteľou? Možno a my vám dnes predstavíme ako.

 

 

Poschodová posteľ Pino, dostatok miesta na spanie pre obe deti

Francúzsky výrobca tento rok predstavil veľmi originálny design poschodové postele Team, ktorá ponúka rozdielnu veľkosť miesta na spanie. Horné lôžko je určené pre matrac o veľkosti 90x200 cm, dolná lôžko je určené pre matrac o veľkosti 140x200 cm. Je tak zrejmé, že menší priestor na spanie využije alebo je určený pre predškoláka a väčší priestor na spanie je dostatočne veľký pre študenta.

 

Patrová postel Pino

 

Lôžko s rozmerom 140x200 cm poskytne dospievajúcemu dieťaťu dostatok miesta na spanie aj za cenu toho, že sa jedná o poschodovú posteľ. Nápad sa nám javí naozaj veľmi unikátny a praktický. Navyše je tu pre každé z detí osobný priestor v podobe odkladacích políc. Horné lôžko pre menšie z detí je opatrené zábranou, proti upadnutie dieťaťa z výšky. Schodíky majú širšie nášľapnú plochu než je bežné a tak sú pre dieťa veľmi pohodlné. Páči sa nám aj voľba odstín§ akácie s bielou, ktoré sú vhodné ako pre malé tak väčšie dieťa. Úspora miesta v detskej izbe je vďaka tomuto riešeniu poschodové postele značná.

 

Klasické poschodové postele

Ako sme už naznacil, ponuka poschodových postelí, ktoré majú za cieľ ušetriť predovšetkým priestor v detskej izbe, je naozaj široká. Dizajn ponúka najrôznejšie možnosti. Niektoré poschodové postele sa viac sústredí na množstvo úložného priestoru, iného ponúka potrebné prístelku, teda dokonca možnosť spanie pre tri deti. Poschodové postele sú doménou francúzskeho výrobcu a aj pre rok nadchádzajúce budeme ich ponuku neustále rozširovať.Poschodová posteľ je ideálnym riešením malých interiérov aj pre jedno dieťa. Takéto postele sa potom často označujú za vyvýšená lôžka, kedy je pod posteľou vďaka jej vyvýšenie dostatok priestoru pre umiestnenie písacieho stola. Ale napríklad aj ďalších dielov nábytku. Sú aj poschodové postele, kedy možno dolnej lôžko v priebehu dňa zložiť do pohodlného kresla a na noc rozložiť na priestor na spanie. Nápadov ako ušetriť miesto v interiéri detskej izby je vďaka dômyselným designom poschodových postelí naozaj celá rada.

 

 

Patrová postel Pino grey

 

Jeden z veľmi dômyselných designov predstavujeme na ilustračných fotografiách. Poschodová posteľ Pino z ponuky belgického výrobcu je vyrobená z masívu, získate tak ešte ekologický, zdravotne nezávadný produkt. Ale také sú všetky dnešné poschodové postele aj tie vyrobené z laminátu či mdf dosky. Príkladov originálnych designov by sme mohli uviesť celý rad, ale na to nie je priestor v našom článkov. Rozhodne vás však týmto článkom chceme inšpirovať k zhliadnutí našej ponuky poschodových postelí, ktorú budeme aj do budúcna naďalej rozširovať.