Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Poschodová posteľ s písacím stolom? Ideálne riešenie ..

V posledných rokoch sa dizajn poschodových postelí naozaj veľmi zmenil. Už to nie sú len klasické lôžka umiestnená pod sebou, kedy poschodová posteľ slúžia naozaj len na spanie dvom deťom, ale ponúka celý rad ďalších funkcií navyše. Tiež výrobcovia prináša poschodové postele len s jedným miestom na spanie, alebo klasické poschodové postele s miestom na spanie pre dve deti a tiež poschodové postele s prístelkou s miestom na spanie až pre tri deti. Ďalším fenoménom dnešných poschodových postelí sú úložné priestory v podobe políc, komôd u niektorých designov je dokonca súčasťou poschodové postele šatníková skriňa a písací stôl. Poschodové postele dnes, to je skrátka to najlepšie riešenie pre zariadenie detskej izby, ak máte k dispozícii naozaj len veľmi malú miestnosť.

 

 

Poschodová posteľ s písacím stolom pre jedno dieta

Sú aj poschodové postele, ktoré riešia len jedno miesto na spanie. Aj keď máte len jedno dieťatko môže sa vám stať, že rozmer miestnosti určený pre vybavenie detskej izby je len veľmi malý. A aj jedno dieťa potrebuje predsa priestor na hranie. Riešením, ako v danej miestnosti maximálne ušetriť miesto je detská posteľ s vyvýšeným lôžkom a v priestore vzniknutom pod ním je tak miesto pre umiestnenie písacieho stola, políc a úložných priestorov. Skúsme si tento design predstaviť na ilustračné fotografiu.

 

Patrová postel Smoozy pro holku    Patrová postel Mezzanine z masivu

 

Na prvej fotografii je asi najlepšie znázornená možnosť vybavenia malej detskej izby. Vyvýšená posteľ a pod posteľou písací stôl s dostatočne veľkou pracovnou plochou i pre študentku. Veľmi prakticky potom francúzsky výrobca celý návrh poschodovej postele doplnil policami. Pokiaľ takú posteľ zaobstaráte, potom už len stačí dokúpiť šatníková skriňa a detská izba je kompletný.

Druhý návrh vďaka tmavo šedému odtieni môžeme povedať je vhodným variantom pre chlapca. Systém je vlastne úplne rovnaký, opäť vyvýšené lôžko a v priestore pod ním písací stôl. Zásadný rozdiel je v dizajne a odtieni a prvá poschodová posteľ je vyrobená z laminátovej dosky, druhá posteľ z masívneho dreva. Takých obdobných designov poschodových postelí s písacím stolom určených pre jedno dieťa je potom na výber celý rad.

 

 

Poschodová posteľ s písacím stolom pre dve deti

Ak máte dve deti a len veľmi málo miesta pre zariadenie detskej izby, chce to už trochu dôvtipu a viac kombinovania, aby ste deťom v ich kráľovstva mohli zachovať aj nejaké miesto na hranie. Detská izba zaplácaný nábytkom nie je rozhodne nič príjemného. Navyše každé z detí musia mať svoj osobný priestor len pre seba. Aké sú možnosti dnes na našom trhu v tomto prípade?

 

Patrová postel Bonny pink       Patrová postel Bonny grey

 

Veľmi dobrým príkladom maximálnej úspory miesta v detskej izbe dvoch detí môže byť kolekcia Bonny od belgického výrobcu. Dizajn poschodových postelí zabezpečí miesto na spanie dvom deťom, ale aj dostatočne veľký písací stôl pre obe deti. Navyše tu je ešte hlboký šuflík ako úložný priestor navyše. Najviac sa nám však páči možnosť zasunutia spodného lôžka, keď deti potrebujú sedieť pri písacom stole. Majú priestor na voľný pohyb nôh, práca pri stole môže byť veľmi pohodlná. Dĺžka pracovnej plochy necelých 200 cm, teda aj pri rozdelení stola napoly zostáva každému z detí dostatok miesta. Každá polovica pracovnej plochy je doplnená praktickými policami.

Všetky poschodové postele, či už od francúzskych výrobcov či belgického, majú ako súčasť dizajnu zábranu okolo horného lôžka. Tá zabraňuje pádu dieťaťa z výšky. Kvalitné materiály a zdravotná nezávadnosť sú už dnes samozrejmosťou.