Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Poschodová posteľ z masívu sa teší stále veľkej obľube

Tak ako móda, takisto dizajn nábytku podlieha určitým trendom. Ešte pred nedávnom boli napríklad poschodové postele z masívu v prírodnom odtieni dreva na ústupe a moc zákazníkov nemali. Ale móda sa vracia a nielen pre poschodové postele, ale všeobecne detskému nábytku z masívu sa blýska na lepšie časy. Opäť sa vracia do ponuky a zažívajú svoj veľký "comeback". Dizajn poschodových postelí z masívu sa ale veľmi zmenil, výrobcovia do dizajnu zaradili rad praktických prvkov a kladú väčší dôraz na využitie poschodové postele. Dnes môžete tiež poschodovú posteľ z masívu kúpiť v najrôznejších odtieňoch a samozrejme dizajnu. Sú poschodové postele dokonca pre tri deti, teda s prístelkou kedy šuplík na tento účel využijete, sú poschodové postele s písacím stolom a ďalšie veľmi praktické designy.

 

 

Klasická poschodová posteľ z masívu

Za klasický dizajn môžeme označiť poschodovú posteľ, ktorá naozaj ponúka "len" miesto na spanie. Teda súčasťou poschodové postele nie písací stôl či nejaké úložné priestory. Lôžka sú umiestnené pravidelne pod sebou. Pre klasický dizajn poschodové postele ponúka belgický výrobca tri základné odtiene dreva borovice. Prírodný, ktorý zachováva vlastný odtieň borovica, transparentná biely odtieň a tmavo šedý odtieň, ktorý ako jediný úplne zakryje viditeľnú štruktúru dreva. Môžeme povedať, že biely odtieň patrí k najobľúbenejším a často sa stáva voľbou pre vybavenie detskej izby dievčat.

 

Patrová postel Pino

 

Aj klasický dizajn detské poschodové postele dnes ponúka aspoň sadu dvoch šuplíkov pod dolným lôžkom a automatická je taktiež dostatočne vysoká zábrana pozdĺž horného lôžka. Tmavo šedý odtieň na fotografii je častou voľbou pri zariaďovaní detskej izby chalanov, tak ako sme uviedli biely odtieň pre vybavenie detskej izby dievčat. Oproti minulosti je u dnešných poschodových postelí aj v klasickom dizajne predsa len jedna veľká zmena. Až vaše deti budú väčšie, alebo budete v situácii kedy staršie z detí už rodinnej hniezdo opustia, môžete poschodovú posteľ demontovať a rozložiť na dve samostatné postele. Ale často sa tiež stáva, že väčšie deti či skôr dospievajúce deti nespia rády na poschodovej posteli. Zaobstaraním tejto poschodovej postele máte predsa len možnosť zmeny, do budúcnosti možno nechať vybavenie detskej izby otvorené.

 

 

Poschodová posteľ z masívu možná ako ju nepoznáte

Je rada ďalších designov poschodových postelí z masívu, ktoré ponúkajú okrem miesta na spanie ešte niečo navyše. Napríklad poschodová posteľ, kedy dolné lôžko možno v priebehu dňa zložiť na kreslo a v priebehu noci zase rozložiť na lôžko. Poschodová posteľ ako sme spomenuli už v úvode tiež k dispozícii s písacím stolom, policami, alebo sú poschodové postele kedy lôžka nie sú pod sebou, ale napríklad do pravého uhla. Možností je naozaj celá rada. A nezabudnime tiež na poschodovú posteľ s písacím stolom, ktorá je len pre jedno dieťa. Vyvýšené lôžko a pod ním umiestnený písací stôl je ideálnym riešením rozmerovo malého detskej izby, hoci aj pre jedno dieťa.

 

 

Cieľom dizajnu poschodové postele na fotografiu bolo samozrejme dopriať deťom v malej detskej izbe čo najviac voľného priestoru. A ten vďaka možnosti zloženia dolného lôžka na pohodlné kreslo samozrejme získate. Súčasťou poschodové postele je aj písací stôl, ktorý môžu využiť obe deti, police a veľmi vhodne umiestnený regál s policami na učebnice a iné školské pomôcky hneď vedľa písacieho stola. Táto poschodová posteľ z masívu je svojim dômyselným dizajnom dôkaz o tom, že aj nábytok z masívu sa veľmi výrazne posunul, zmenil. Samozrejme k lepšiemu, nábytok je naozaj mnohonásobne praktickejšie.

 

 

Veľmi sa nám páči aj ďalší dizajn poschodové postele s lôžkami do pravého uhla. Každá detská izba má iné dispozície a tak aj toto riešenie môže mnohým rodičom prísť vhod. Ani tu nechýbajú praktické prvky v podobe úložných priestorov. Regál s policami a sada dvoch šuplíkov pod dolným lôžkom. Obľúbený biely odtieň a možnosť v neskoršom veku detí rozloženie poschodové postele na samostatné postele a regál. Rohové prevedenie poschodovej postele si veľmi získava na obľube, detská izba nie je tak fádny, je viac členitý. Skrátka a dobre, detský nábytok z masívu výrazne za niekoľko posledných rokov zmenil svoju podobu.

 

Poschodová posteľ s dekoráciami

Oproti belgickému výrobcovi, ktorý ponúka skôr účelový, povedzme až strohý dizajn, dánsky výrobca sa s návrhmi poschodových postelí viac pomazlil. A to v tom kontexte, že ku každej poschodovej posteli môžete zaobstarať rad dekorácií a doplnkov a to podľa toho, či je pre chlapcov, alebo pre dievčatá. Poschodová posteľ tak môže mať danú tému, treba tému rozkvitnuté lúky, vesmíru, prístavu, kovboja či indiánky. A samozrejme, že k poschodovej posteli môžete kúpiť v identickom dizajne radu ďalších dielov nábytku tak, aby ste boli schopní vybaviť celú detskú izbu drevom.

 

    

 

Na fotografiách ďalší unikátný, veľmi nadčasový dizajn poschodových postelí. Prvý návrh umožňuje dolné lôžko v priebehu dňa premeniť na dve lavice a písací stôl. Druhý návrh je poschodová posteľ pre jedno dieťa, ale vďaka vyvýšenému spanie môžete umiestniť pod posteľ rad ďalších segmentov nábytku a tým uvoľniť miesto v detskej izbe. Ku každej poschodovej posteli môžete kúpiť látku okolo nej, dekoratívne vankúše, poťah na matrac treba v odtieni vankúšov, sedací vak či sedáky na malé stoličky. A všetko tón v tóne, vybavenie detskej izby tak môže byť veľmi harmonické. Dnes při vyberaní detské poschodové postele máte rad možností a vďaka možnému jej rozloženie to nie je do budúcnosti možnosť jediná.