Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Poschodové postele dnes majú mnoho podôb

Keďže je ponuka detských poschodových postelí naozaj široká, rozhodli sme sa ich rozdeliť do niekoľkých skupín. Ponuka či skôr orientácia v ich ponuke tak bude rýchlejšia a prehľadnejšia. Poschodové postele dnes to už nie je len miesto na spanie pre dve deti. Poschodové postele dnes ponúkajú tiež úložné priestory, niekedy väčšie, niekedy menšie, podľa daného typu dizajnu. Sú poschodové postele dokonca pre tri deti a naopak existujú varianty len pre jedno dieťa, kedy priestor pod vyvýšenou posteľou je využívaný na ďalší nábytok. Ako sme teda poschodové postele, ktoré majú za cieľ jediné a to maximálnu úsporu miesta v interiéri, rozdelili?

Poschodové postele pre dve deti

Môžeme povedať, že poschodové postele pre dve deti sú tým najviac klasickým riešením. Áno, ponúkajú dve miesta na spanie a sú v najrôznejších prevedeniach. Poschodové postele len s miestom na spanie, ktoré okrem toho neponúkajú už nič iné sú skôr dnes ojedinelé a patrí k tým najlacnejším. Ak nepotrebujete až tak ušetriť miesto v interiéri detskej izby dvoch detí, sú tieto postele vhodné práve pre vás. A aj napriek tomu aj tieto "obyčajné" poschodové postele ponúkajú minimálne pozdĺž oboch lôžok police, aby každé z detí malo svoj osobný priestor. Jednoduché a lacné riešenie, ktoré má za cieľ vyhnúť sa kupovaniu dvoch samostatných postelí, ktoré by zbytočne zaplnili izbu vašich detí.

Patrová postel Stim   Patrová poste B pro holku

Na ilustračných fotografiách predstavujeme jedny z najjednoduchších návrhov poschodových postelí. Poschodová posteľ Ninety sa nám páči vďaka schodíkom, ktoré majú širokú nášľapnú plochu a navyše ešte priestor pod nimi môžete využiť. Sú tu aj police u oboch lôžok a dizajn je veľmi moderný. Druhý návrh je obdobný a ešte ďaleko lacnejší, pretože dizajn je už menej náročný a nie je až tak moderný. Ale niekto zvolí radšej na určitú prechodnú dobu práve tento typ poschodové postele.

Poschodové postele s úložným priestorom

Jedná sa o poschodové postele tiež pre dve deti, ale sú už finančne náročnejšie, pretože ponúkajú množstvo komponentov navyše. Poschodové postele s priestorom, ako sme túto kategóriu nazvali, ale aj napriek vyššej obstarávacej cene patrí k najobľúbenejším. Keď vezmeme do úvahy, koľko iných dielov nábytku nemusíte kupovať, tak cena je vlastne viac ako dostupná. Prvá fotografia predstavuje poschodovú posteľ Ninety, ktorá ponúka dve miesta na spanie, zásuvku pod dolným lôžkom, šatníkovú skriňu s policami a samostatné police u oboch lôžok. Netradičné na tejto poschodovej posteli je rozhodne dvojaký spôsob zostavenia a to horizontálne, alebo vertikálne. Pre obmenu detskej izby vašich detí môžete napríklad časom posteľ zostaviť inak. Zmena interiéru je prospešná. Druhá fotografia predstavuje poschodovú posteľ z kolekcie Gravity a aj tu nájdete veľké úložné aj odkladacie priestory. Navyše dolné lôžko môže byť umiestnené úplne samostatne kdekoľvek v izbe a priestor pod posteľou sa dá využiť na iné účely.

Patrová postel B01  Skříně u patrových postelí jsou opravdu prostorné

Na ilustračných fotografiách dva príklady, ktoré hovoria teda za všetko. K poschodovým posteliam môžete vždy v danej kolekcii zaobstarať rad ďalších dielov pre kompletné vybavenie interiéru detskej izby v jednotnom dizajne. A to je veľmi dobre, pretože kedysi bola poschodová posteľ sama o sebe a nič viac, čím by ste mohli interiér príjemne doladiť. Dnes sú kolekcie, ktoré sú veľmi výhodné práve v tom, že ďalšie vybavenie detskej izby nemusíte zložito hľadať.

Maximálna úspora miesta, poschodové postele pre tri

Ak aj vy patríte k rodičom, ktorí majú tri deti a k dispozícii len jednu miestnosť pre zariadenie detskej izby, asi viete aké sú s túto neľahkou úlohou spojené problémy. Najviac opäť ušetrí poschodová posteľ pre tri deti, keď tretie miesto na spanie je riešené prístelkou v podobe zásuvky. Má to aj veľké výhody v tom, že keď najstarší z detí rodinné hniezdo opustí, môžete prístelku ďalej využívať ako klasickú zásuvku, teda úložný priestor. Keď si predstavíte v interiéri tri samostatné postele oproti jednej poschodovej postele, tak nám dáte určite za parvdu, že úspora miesta je značná. Navyše výrobcovia idú tak ďaleko, že aj poschodová posteľ pre tri deti ponúka úložné priestory.

Patrová postel Bo7   Patrová postel Bibliobed pro tři děti

Nezabudnite, že prísteľka by mala byť miestom na spanie pre najmladší z detí. Prvá fotografia predstavuje najpredávanejšiu poschodovú posteľ pre tri deti Bibop. Aj tu môžete využiť posteľ pre dve deti a zásuvku mať ako úložný priestor, alebo pre tri deti, kedy zásuvku využívate ako prístelku. Pozdĺž oboch lôžok sú praktické police a úložný priestor sa ponúka aj pod schodíky. Ďalším príkladom je poschodová posteľ Champion Racer, ktorá je určená chalanom. Unikátne na tejto posteli je to, že až jedno z detí z domu odíde, môžete rozložiť poschodovú posteľ na dve oddelené postele. Ponuka je naozaj veľká a ako sme povedali hneď v úvode, je z čoho vyberať. Dnes je skôr problém ktorý z týchto veľmi príjemných designov si vybrať.

Poschodová posteľ s písacím stolom

Ak dávate prednosť ako vybaveniu poschodové postele skôr písaciemu stolu, ako rozmerovo malé skrini, aj tieto poschodové postele sú k dispozícii. Často je súčasťou poschodovej postele písací stôl v prípade, keď je posteľ len pre jedno dieťa a pod vyvýšeným lôžkom je písací stôl, regál a nejaké tie police. V každom prípade poschodové postele so stolom majú rovnako veľmi široké zastúpenie a ponúkajú buď dve miesta na spanie, alebo jedno. Áno, aj rodičia jedného dieťaťa môžu bojovať s nedostatkom miesta v detskej izbe.

Patrové postele španělského výrobce v mnoha odstínech

Na fotografii poschodová posteľ Gravity pre jedno dieťa, kedy písací stôl buď zasuniete pod lôžko, alebo písací stôl umiestnite úplne inde a priestor pod lôžkom využijete na iný účel. Okrem písacieho stola ponúka poschodová posteľ ešte skriňu a rad odkladacích miest v podobe police, ktorá nadväzuje prakticky na schodíky. Tento návrh sa nám veľmi páči, pretože úspora je v tomto prípade naozaj veľká. Ako sme uviedli, designov je celý rad a vy pred výberom vlastnej poschodovej postele musíte zvážiť, čo je v interiéri detskej izby prioritou.