Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Postele dnes, to je široký výber nielen rozmerov

Máte vlastne predstavu, čo všetko je dnes v ponuke postelí ako pre deti tak pre dospelých možné. Viete, že si vlastne môžete naozaj vybrať posteľ podľa svojich snov a podľa potrebných rozmerov pre vašu spálňu?Kvalitný spánok je tým najdôležitejším pre správny vývoj dieťaťa a pre nás dospelých preto, aby sme boli oddýchnutí a podávali tie najlepšie výkony. Ponuka postelí je veľmi široká a v podstate je rozdelená do mnohých kategórií. V priebehu života sa posteľ na ktorej spíme menia. Začíname detskou postieľkou, ktorú potom meníme na detskú posteľ, niekedy ešte stihneme študentskú posteľ. My sa dnes ale budeme venovať skôr posteliam pre dospelých. Aj tie sú rozdelené na niekoľko kategórií, predovšetkým potom podľa veľkosti miesta na spanie. Čo možno na našom trhu v dnešnej dobe kúpiť, čoho by sme sa mali vyvarovať?

 

 

Manželská posteľ 160x200

Medzi najčastejšie zaobstarávaný rozmer miesta na spanie manželskej postele je veľkosť pre matrac 160x200 cm. Je to dostatočne veľký priestor pre pár, dve osoby a takú posteľ je možné umiestniť aj do menších interiérov. Ale aj tento klasický rozmer postele má mnoho podôb. Môžete vyberať medzi manželskými posteľami z masívu, obľúbené sú aj rustikálne postele a najväčšiu ponuku potom uzatvárajú moderné postele z laminátu a mdf dosky. Rôznorodosť materiálu je predovšetkým o dizajne. Rustikálne postele aj postele z masívu majú svoj špecifický, tradičný dizajn, ktorý nie každému vyhovuje. Štýlové postele sú tiež väčšinou cenovo náročnejšie. Klasická posteľ treba z laminátu potom najčastejšie ponúka jednoduchý, cenovo dostupný dizajn, ale určite patrí do kategórie moderného nábytku.

 

Manželská postel Most akácie     Manželská postel Most tmavý ořech

 

Manželské postele s miestom na spanie 160x200 cm je možné vyberať z nepreberného množstva odtieňov a spracovanie. Vo väčšine prípadov si môžete v identickom dizajne postele zaobstarať ďalšie diely nábytku tak, aby bolo možné vybaviť spálňu ako celok. Ale vždy je na stránkach nábytok Aldo tiež k dispozícii samostatná posteľ. Často tiež k samotnej posteli nájdete celú radu komponentov. Napríklad šuplíky pod posteľ, alebo nočné stolíky a regály na vysunutie, ktoré sú zabudované do nadstavca postele. Ponuka je skrátka veľmi flexibilný a len vy výberom z daných komponentov rozhodujete o tom, aká bude obstarávacia cena vašej postele.

 

Manželská postel Lanka grafit      Manželská postel Lanka white

 

 

Manželská posteľ 180x200 cm

Ak vám to veľký priestor v spálni dovolí, môžete si zaobstarať aj rozmerovo väčšiu manželskú posteľ a to s miestom na spanie 180x200 cm. Tento rozmer je naozaj veľmi pohodlný, ale taká posteľ už vyžaduje naozaj väčší interiér. Posteľ s miestom na spanie 180x200 cm je tiež cenovo náročnejšie. Aj pre túto veľkosť postele je ponuka veľmi široká a aj tu môžete vyberať z najrôznejších materiálov. Od masívneho dreva až po laminát či mdf dosku. nechýba moderný ani rustikálne, alebo štýlové postele.

 

 

Čo vám určite odporúčame pri posteli takého rozmeru je obstaranie dvoch matracov miesto jednej. Manipulácia s matracmi bude ľahšie a tiež keď sa jeden matrac skôr preleží, nemusíte kupovať celú, finančne náročnú matrac, ale stačí len jednu o rozmere 90x200 cm. Tiež pre postele 180x200 cm platí ponuka doplňujúcich komponentov ako sú nadstavca a šuplíky, ale pravdou je, že výber je už menšia ako pre klasický rozmer miesta na spanie. Tiež k väčším posteliam nájdete v identickom dizajne skrine, komody a nočné stolíky, všetko pre kompletné vybavenie spálne.

 

 

Posteľ pre jednu osobu, alebo študentov 140x200 cm

Postele s rozmerom miesta na spanie 140x200 cm sú určené ako pre dospelé osoby, ktoré ale žijú bez partnera a väčší rozmer by bol zbytočný, alebo pre študenta, študentku, kedy detská posteľ je jednoducho príliš malá. Príjemné je, že u posteľou s týmto rozmerom si tiež môžete vybaviť kompletný interiér spálne. Dnešná doba je iná a mladí ľudia stále neskôr zakladajú rodiny, dlhú dobu sa skôr venujú práci, kariére. Postele s rozmerom pre matrac 140x200 cm sú tak čoraz viac populárnejšie. Čo sa mení oproti klasickým rozmerom manželských postelí je úložný priestor. Ten je často väčšie, lôžka sú vyvýšená, pretože len málokto z mladých ľudí žije vo veľkom byte a tak úložný priestor často chýba.

 

Oblíbená postel Travel

 

Čo sa týka ďalšieho nábytku pre vybavenie spálne pre jednu osobu, alebo ako študentskej izby, nie je tu oproti klasickým rozmerom posteľí žiadny rozdiel. Nájdete v identickom dizajne skrine, komody, nočné stolíky. Zmena je ale v tom, že často v dizajne postele môžete ešte navyše zaobstarať písací stôl a to preto, že je pamätané práve na malé interiéry mladých ľudí a tiež potreby vybavenie študentskej izby. Ponuka posteľí je naozaj široká a dizajn špecifický podľa toho, čo práve potrebujete.