Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Pozrite sa na rustikálny nábytok v modernom poňatí. Zaručene

Mnohí z vás si môžu myslieť, že rustikálny nábytok sa hodí skôr do starších interiérov a pre milovníkov dreveného nábytku. Neviete si predstaviť domácnosť ladenú do moderného štýlu, kde by sa tento nábytok vyskytoval? My vám to dnes ukážeme. Pripravili sme pre vás inšpiráciu na unikátne interiéry, kde hlavnú úlohu hrá práve rustikálny nábytok, ktorý poskytuje radu moderných a veľmi originálnych prvkov. Ukážeme si obývacie izby, jedálne či napríklad detské izby.

Rustikálny nábytok v detskej izbe

Nábytok rustikálneho štýlu situovaný do detskej izby je možno netradičné spojenie, ale má svoje osobité čaro. Voľba dreva do tejto miestnosti je rozhodne tou správnou. Jedná sa o ekologický a zdravotne nezávadný materiál, ktorý je pre deti vždy tým najlepším. Naviac je kvalitný, pevný, stabilný. Drevo má nespočetné množstvo pozitívnych vlastností.

obrázok rustikálna detská izba

Na prvej fotografii je cenovo dostupnejšia zostava rustikálneho nábytku. Zaobstarať môžete samostatné diely alebo všetok nábytok ako komplet. Ako môžete vidieť, kolekcia je naozaj veľmi originálna a štýlová. Všimnite si najmä netradičné riešenie poličiek v podobe stromu. Nábytok je zhotovený z dreva borovice a odtieň bol zvolený snehovo biely s patinou, ktorý je aktuálne veľmi trendový. Detská izba je vhodná, ako pre dievča, tak chlapca. Záleží, akými farbami a dekoráciami ho doplníte.

obrázok rustikálna detská izba set

Na druhom návrhu je rustikálna detská izba, ktorá je ladená do dievčenského štýlu. Táto luxusná varianta dánskeho výrobcu je síce cenovo drahšia, avšak vysoko kvalitná. Vydrží na celý život, preto sa investícia rozhodne oplatí, pretože nábytok je veľmi odolný, nevyžaduje údržbu a nezničí sa. Na kolekciu bolo využité drevo mahagón, ktoré sa radí ku drevinám s vysokým stupňom tvrdosti. Odtieň je opäť biely, ktorý je neutrálny a veľmi elegantný.

Rustikálny nábytok v obývacej izbe

Obývacia izba je stredobodom každej domácnosti. Musí odolať užívaniu všetkých členov domácnosti a zároveň byť dizajnovo podarená. Takýto rustikálny nábytok rozhodne je.

obrázok rustikálna obývacia izba Moderna

Obývacia izba Moderna je rozhodne jedným z príkladov, ako môže vyzerať rustikálny nábytok v modernom poňatí. Len málo pripomína tradičný rustikálny dizajn a iste sa zhodneme na tom, že do modernej domácnosti sa naozaj hodí. Atraktívny je zvolený odtieň šedej patiny, ktorý vytvára útulnú atmosféru. Vďaka použitému drevu borovice je nábytok veľmi odolný, zároveň však cenovo dostupný.

obrázok rustikálnej obývacej izby Victoria

Keďže je aktuálne veľmi trendy biely nábytok, pridávame aj ukážku rustikálnej obývacej izby Victoria, ktorá je v tomto odtieni. Vidíte, že vyzerá elegantne, jednoducho a čisto. Napríklad v kombinácii s hnedou podlahou a šedými stenami vytvára štýlový a moderný interiér. Takouto cestou sa môžete vydať aj vy pri zariaďovaní vášho interiéru rustikálnym nábytkom. Na výrobu tejto kolekcie bol využitý materiál MDF dosky, čo je lacnejšie alternatíva.

Rustikálny nábytok v jedálni

Ak máte dostatok priestoru pre jedáleň ako takú, potom vás možno osloví ďalší návrh pre zariadenie jedálne. Nechýba v ňom rustikálny stôl alebo rustikálne komody.

obrázok rustikálnej jedálne

Na fotografii môžete vidieť jedáleň, ktoré spája moderné prvky s tými rustikálnymi. Pre zachovanie tradičného rázu bol nábytok ošetrený hnedým voskom. Jedáleň pôsobí veľmi elegantne a je aj praktická. Ponúka okrem dominantného jedálneho kútika tiež dostatok úložných priestorov, ktorých nie je v žiadnej domácnosti nikdy dosť.

Drevo má v interiérovom dizajne obrovský význam, pretože prírodnému rázu sa nič nevyrovná. V dnešnej uponáhľanej dobe nie je na škodu sa obklopiť prírodnými materiálmi, preto dajte rustikálnemu nábytku šancu aj vy. Vôbec sa nemusíte báť spájania moderných designov s tými tradičnými. Je to tiež trend poslednej doby. Nami vybrané ukážky sú zhotovené z dreva borovice, ktoré je ošetrené prírodným voskom. Jedná sa o riešenie pre všetkých, ktorí si chcú zaobstarať kvalitný, zdravotne nezávadný a ekologický interiér.

Ponuku rustikálneho nábytku v modernom štýle si môžete pozrieť na špecializovanom e-shope www.nabytok-aldo.sk, kde je možné si zaobstarať buď samostatné diely, tak celé zostavy.