Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Práca z domu – fenomén dneška

Posledné desaťročia priniesli nové možnosti komunikácie, stúpol podiel duševnej práce a mnohé pracovné činnosti sa presunuli do domáceho prostredia. Dokonalejšia technika zmenšila požiadavky na pracovný a odkladací priestor, čo umožňuje vytvoriť vhodné pracovné podmienky aj v malých bytoch.

 

Mobilné, variabilné

Trendom dneška je mobilita a variabilita – miestnosti sa dokážu meniť podľa aktuálnych potrieb obyvateľov bytu a nábytkové prvky na kolieskach sa podľa potreby premiestňujú do rôznych zón obytného priestoru. Mobilné, variabilné a pritom kompletne vybavené pracovisko sa dá podľa potreby premiestňovať, či ukryť hoci za dvierkami skrine. Ak občas pracujete doma, ale v byte máte menej miestností, ako potrebujete, môžete všetku potrebnú techniku hocikedy vypnúť a zavrieť za ňou dvere vstavanej skrine, resp. stiahnuť roletu. Do šatníka môžete presunúť celé pracovisko vo forme mobilného kontajnera.

Písací stôl Laptop 20900400 rozkladací

 

 

Buďte originálni

Aj v pracovni je dôležitý dizajn zariadenia a doplnkov, ktorý spríjemní atmosféru a práca tak ide lepšie od ruky. Napríklad isté farebné odtiene v nás podvedome vzbudzujú konkrétne pocity. Dbajte teda na farby a použité materiály. V súčasnosti je trendom zariaďovať pracovne v modernom štýle. Často sa používajú oceľové a kovové doplnky v kombinácii s čiernou farbou vybavenia, na stenách sa objavujú kombinácie rôznych odtieňov sivej. Taká pracovňa má síce špičkový dizajn, horšie je to však s jej účelnosťou. Chladné kovové odtiene po určitom čase unavujú oči a pracovný výkon klesá. Opakom je tradičná drevená pracovňa. Prírodné materiály a farby prirodzene uvoľňujú napätie a stres a vytvárajú veľmi dobrú pracovnú atmosféru. Ako teda vytvoriť pracovňu, kde bude radosť pracovať, čím stopercentne splní svoju funkciu? Vymaľujte miestnosť farbami v odtieňoch čokoládovej. Príjemným kontrastom je kombinácia čokoládovo hnedej a krémovej. Na svetlé steny môžete primaľovať hnedé vzory. Originálne sú napríklad plné kruhy rôznych veľkostí.

Písací stôl Plato 50500450

Zdroj:Mediast.sk
TEXT Barbara Turčíková