Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Pracovňa doma I

Väčšina z nás sa v súčasnosti a pravdepodobne ani v najbližšej budúcnosti neubráni práci doma. Ak aj nedokončujeme rozpracovaný projekt, kalkuláciu alebo článok, iste sa nájde iná povinnosť, ktorá nás donúti sadnúť si a písať. Písanie sa zväčša nezaobíde bez výpočtovej techniky a nábytku milosrdného k našej chrbtici. Napriek tomu, že technika a ergonómia diktujú rozmery a členenie zariadenia pracovne, jej vzhľad sa rád podriadi súčasným trendom. 

Kancelária Ofis 401

 

Miesto pre pracovné záležitosti

Odborníci na zariaďovanie podľa feng šuej tvrdia, že miestnosť alebo miesto vymedzené na tvorivú prácu nepatrí do blízkosti hlavného vstupu, toalety a už vôbec nie do spálne. I ten, kto neverí na nepriazeň nesprávneho toku energií, uzná praktické dôvody, prečo si takýmto umiestnením nekomplikovať život. Elektrosmog v spálni neprispieva k pokojnému spánku a, navyše, jej atmosféra prirodzene utlmuje pracovnú aktivitu. Sústrediť sa na prácu tam, kde sa najviac pohybujú ostatní členovia domácnosti, tiež nie je jednoduché.

 

Kancelárska stolička Aster

 

Společenský priestor

Ak dispozícia bytu nedovolí nájsť pracovnému stolu vhodné miesto v obývačke, prípadne v kuchyni, potom pracovný kút oddelíme ľahkou priečkou, paravánom, skladacími dverami či posuvnými dverami z matného skla. Tie, samozrejme, môžeme použiť aj v obývačke, podobne ako obojstranne prístupnú knižnicu. Osoba v pracovnom kúte bude síce duchom vo svojom pracovnom probléme, ale fyzicky sa aj so svojím pracovným vybavením stáva súčasťou domáceho interiéru. To je dôvod, prečo by nábytok mal byť nielen funkčný, ale aj vzhľadný a v súlade s ostatným interiérom spoločenského priestoru.

 

Home office

Na úplné zosúladenie sa stal špecialistom home office. Vyslúžil si prezývku domáce pracovisko s vysokým utajením. Samostatná uzatvárateľná nábytková zostava zakamuflovaná do komplexu skríň a ostatného zariadenia sa v prípade nečakanej návštevy uzatvorí sama do seba. Takto čaká na ďalšiu pracovnú príležitosť. Sú domácnosti, ktoré sa vďaka rozmernej obytnej ploche alebo dômyselnému dispozičnému riešeniu dopracovali k samostatnej pracovni. Majitelia sa nemusia znepokojovať otázkou, ako ukryť pred návštevou alebo zachrániť pred ostatnými členmi domácnosti svoje papiere, príručky a pracovné pomôcky.

Stačí zavrieť dvere na pracovni – a je to! Pre tých, ktorým profesionálny život vymedzuje priestor modernej administratívnej budovy a jej architektonicky úsporný štýl, a majú potrebu uvoľnenejšieho pracovného zázemia vo svojich domovoch, pripravili dizajnéri výber nábytku, ktorý hýri farbami alebo sa vyznačuje rustikálnymi či historizujúcimi prvkami. Tie nemusia mať nič spoločné s inak moderne zariadeným interiérom ich domova.