Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Pracovňa doma II

Podľa trendov z výstav nábytku k práci doma patria kolieska, nábytkové skladačky, variabilné kusy interiérového zariadenia alebo aj mobilné pracovisko, ktoré sa vie zahrať na schovávačku.

 

Písací stôl Laptop 20900400 rozkladací

 

Mobilné pracovisko

Zavrieť dvere vstavenej skrine alebo jednoducho stiahnuť roletu patrí k privilégiám nápadito zriadeného domáceho kúta. I keď pojem kút by v prípade domácich kancelárii mohol nahradiť akronym DOKAZ, čiže domáca kancelárska zašiváreň.

Oceľ, kov, biele steny a čierny povrch nábytku sa stali príznačné pre väčšinu kancelárií. Zariadenie v podobnom štýle aj na domácej pôde unaví a určite nepovzbudí k pracovnej aktivite.

Prírodné materiály s akcentom červenej alebo oranžovej urobia oveľa lepšiu službu. O prehľad a systém v práci sa dbá jednoduchšie, ak sa rozhodneme pre rôzne priehradky a oddelenia, ktoré budú súčasťou stola, stolíka, políc, prípadne príručného zásuvkového kontajnera.

Písací stôl Street 10.07

 

Rozmery kancelárie

Zaužívané rozmery kancelárskeho nábytku:


Stôl 80 x 135 cm
Manipulačný priestor 90 x 60 cm
Polička 135 x 25 cm
Kontajner 40 x 60 cm

 

Sci-fi každodenné

Kancelárska technika nadobro vpochodovala do našich domácností. Na cestu za ňou sa pomaly, ale isto poberá aj trend pracovať doma na plný úväzok pre zamestnávateľa alebo priamo pre klienta. Domáca kancelária takto získava čoraz viac na vážnosti. Nepatrí už len ku koloritu úzkej vrstvy intelektuálov a počítačových maniakov, ale tvorí štandard bežných domácností. Svojimi nárokmi na priestor, vhodným umiestnením počítača, telefónu, notebooku, tlačiarne či iných výdobytkov komunikačných a informačných technológií trápi dizajnérov, ktorí desaťročia navrhovali a neraz ešte navrhujú dizajn stolov a stoličiek, zásuviek, kontajnerov a políc podľa vzoru predpočítačovej éry.

Skôr ako nás očarí niektorý stôl či stoličky z ponuky dizajnových lákadiel, zamyslime sa či káble budeme krotiť iba svorkami alebo si radšej vyberieme stôl, ktorý bude mať otvor (média kanály) a lišty pripravené skryť i ochrániť kabeláž pred poškodením. Mozog počítača ešte stále sídli v pomerne veľkom boxe, ktorému tiež treba nájsť bezpečnú polohu na dosah počas práce za stolom, tak aby pritom nebol hyzdičom našej pracovne.

Monitor umiestnený príliš vysoko potrápi krčnú chrbticu. Ak je uhlopriečka obrazovky 15- až 17-palcová, mala by byť vzdialená viac ako 50 cm od očí a súčasne úroveň horného okraja obrazovky by sa mala nachádzať vo výške očí. Od monitora by sa nemalo odrážať svetlo z okna alebo svietidla. V ponuke zahraničných výrobcov kancelárského nábytku sa objavujú špecializované boxy s elektrickými roletami, odsávaním vzduchu a s osvetlením, ktoré počas dňa mení a prispôsobuje svoju intenzitu.

Kancelárska stolička Award

 

Stolička pre pracanta:

by mala vyhovieť nie príliš mäkkým sedadlom s konštrukčne pevným podnožím,
pohybuje sa na kolieskach, s nastaviteľnou výškou sedenia a sklonom operadla,
pracanta aj rekreačného návštevníka domácej pracovne poteší luxusné riešenie s plynovým mechanizmom nezávislým na odberovom stupni určenom SPP, s páčkou na blokovanie a odblokovanie sklonu operadla, vylepšenie antistresovým systémom a mobilným päťramenným podnožím,
rovnako dôležité ako podopretie drieku sú aj nastaviteľnosť výšky stoličky a vytvorenie správnej opory pre ruky, tie potom zmiernia záťaž chrbtice pomocou polohovateľných opierok-podrúčok.