Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Pravidlá pre výber matraca

Matrac na Nábytku Aldu, to je predovšetkým kvalita českých výrobcov s dlhoročnou tradíciou. Medzi najznámejších výrobcov matracov na slovenskom trhu patrí spoločnosť Gumotex, spoločnosť DPV, ktorá vám na našom portáli zaisťuje vysokú kvalitu ponúkaných matracov.

 

Dětská postel Ocean rosa    Patrová postel Tom graphit

 

Tvrdá, alebo mäkká matrac?

Posledné výskumy zistili, že tvrdé matrace na našich posteliach neznamenajú pre náš chrbát nič dobré, ešte horšie však pôsobia na ten boľavý. Oveľa lepšie sú podľa nich matrace určitej mäkkosti, alebo lepšie povedané poddajnosti, ktoré pri doľahnutí aspoň čiastočne povolia. Pretože je výskum pomerne nový, môže sa v ordinácii ortopéda stretnúť veľa ľudí s nepochopením. Sedemdesiatpäť percent lekárov bude totiž odporúčať tvrdý matrac a inú alternatívu možno dosť tvrdo odsúdi. Tak aký si vlastne matrac zakúpiť? Myslíme si, že každému spáčovi vyhovuje iná tvrdosť matraca, avšak vždy musí byť myslené na jeho kvalitu. Jeden z variantov je napríklad matrac Anatomica, ktorý je individuálne riešený z anatomických taštičkových pružín. Každý z variantov matraca kombinuje vždy 3 typy taštičiek (6 závitov) s odlišnou tuhosťou. Jednotlivé taštičkové pružiny tak môžu optimálne reagovať na záťaž v anatomických zónach a zaistiť požadované rozloženie hmotnosti tela. Výrobcom tohto matraca je Gumotex.

 

Hygiena predovšetkým

Najdôležitejšou súčasťou postele je jej matrac. Je dôležité, aby matrac bol kvalitný predovšetkým z hľadiska ležania, teda aby sa na ňom dobre spalo. Nemenej zásadná je aj hygiena lôžka – pretože v lôžku dochádza k bezprostrednému styku ľudského tela s prostredím, kde sa vďaka vyššej teplote a vlhkosti vyskytujú roztoče a ďalšie mikroorganizmy. Je dôležité, aby sa v lôžku nevytvárali podmienky vhodné na život týchto mikroorganizmov a tým sa znížil ich výskyt na mieru, ktorá nemá negatívny vplyv na zdravie človeka.

 

Manželská postel Lanka graphit     Manželská postel Lanka white

 

Nábytok Aldo, Vám ponúka širokú škálu matracov, ako do veľkých postelí, tak aj do detských postieľok. Nájdete ich v kategórii spálne. Ponuka je skutočne široká a stojí za to sa aspoň nechať inšpirovať.