Showroom info

Navštívte náš novo otvorený showroom v Brne a pozrite si naše produkty.

Zákaznícka podpora: +420 724 777 014 (Po-Pia 8:00 - 17:00)
štýlové bývanie
0
0,00 €
Košík je prázdny. Poďme to napraviť!
0

Prvý dojem dvakrát neurobíte. A vaša predsieň tiež nie. Zariaďte si ju so štýlom.

Doprava
zadarmo nad 80,00 €
Doručení
za 3-7 dní

Aj vaša kúpeľňa si zaslúži vyzerať krásne ako vy. Zariaďte si ju štýlovým nábytkom a vybavením.

Doprava
zadarmo nad 80,00 €
Doručení
za 3-7 dní

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Prednosti nábytku z masívu

Drevený nábytok z masívu je obľúbený najmä pre svoju krásu a kvalitu. Prednosti dreva pozná asi každý, pretože sa jedná o storočiami preverený tradičný materiál, ktorý dokáže vniesť kúsok kúzla prírody do každého interiéru. Drevo je prírodným ekologickým materiálom, ktorý je zahrňovaný medzi obnoviteľné zdroje. Masívny nábytok sa vyrába priamo z veľkých kusov dreva a jeho štruktúra je teda celistvá. Ak hľadáte zdravotne nezávadný, čisto prírodný a teda aj ekologický výrobok, potom sa v masíve nemôžete pomýliť. Vybaviť dom celodreveným nábytkom je proste optimálne riešenie, ako si nasťahovať zdravie a prírodu domova. Nábytok z masívu je stále obľúbeným nábytkom na Aldu.

 

Detská izba z masívu v praktickom návrhuHneď niekoľko výhod má detská izba z masívu, ktorú vám predstavujeme v návrhu zostavy s možnosťou výberu zo samostatných dielov. Detská posteľ s prístelkou ponúka miesto na spanie pre dve deti, písací stôl spoločne tiež s detskou stoličkou možnosť nastavenia výšky. Kontajner na kolieskach pre jednoduché premiestnenie rôzne v izbe. Detská izba tak neponúka len tradičný dizajn toľko typický pre nábytok z dreva borovice, je tu využité tiež veľké rady moderných, ergonomických prvkov. Dánskýký výrobca ako autor návrhu, kladie veľký dôraz na kvalitu a spracovanie do najmenších detailov. Pre výrobu nábytku používa iba drevo borovice bez kazov a hŕč, riadne vysušené. Zamedzí tak neskoršie deformácii nábytku, či jeho praskanie, vplyvom zmien v ovzduší danej miestnosti. Hrúbka dosiek od 1,5 do 3,5 cm bezpochyby prispieva k pevnosti a stabilite jednotlivých dielov. Povrchová úprava bielym, vodou riediteľným lakom, ktorý zachováva zdravotnú nezávadnosť dreva.

 

Detská izba z masívu Butterfly

 

Výhody a nevýhody

 

Predovšetkým je potrebné zdôrazniť krásu a originalitu nezameniteľného prírodného motívu kresby dreva a zároveň trvanlivosť pri správnej starostlivosti. Najväčším nepriateľom dreveného nábytku je vlhkosť. Neprospieva mu ale ani veľké sucho. Jediné miesto, kam sa masív pre náročné podmienky neodporúča, tvoria kuchyne alebo kúpeľne. Masívu totiž vyhovuje stálej prostredia bez výrazných výkyvov teplôt a vzdušnej vlhkosti. Zvýšená vlhkosť zapríčiňuje aj vznik farebných zmien na povrchu dreva. Drevo je vysoko porézny materiál schopný prijímať a potom vydávať pomerne veľké množstvo vlhkosti z okolitého prostredia. Niet teda divu, že drevo môže mať pozitívny vplyv na mikroklímu v interiéri. Jeden centimeter kubický dreva môže pri teplote 20 ° C absorbovať a uvoľňovať 25 mg vody pri zmene svojej vlhkosti od 7 do 13%. Drevo sa tak stáva do istej miery regulátorom nesúvislej stave vlhkosti v interiéri. Drevený nábytok môže byť teda spoľahlivým ukazovateľom zdravého prostredia, v ktorom žijeme, a pozorovanie prípadných zmien nám napovedá, že nie je v našej domácnosti niečo v poriadku. S ohľadom na možnosť opraviteľnosti je možné ako trvanlivejšie označiť masív. 

Jedálenský set Tirol 30500140

 

 

Novinky do schránky

Každý týždeň to najzaujímavejšie zo sveta bývania.
Kedykoľvek budete chcieť, môžete sa odhlásiť.