Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Priestor tak trochu tajomný

Často je to najtichšie miesto v celom dome. Predstavuje priestor tak trochu tajomný, presne vyznačený momentmi najintímnejších ľudských zblížení, spriazneného ticha i novej energie, s ktorou sa každé ráno púšťame do svojich dennodenných snažení. Ideálne je, ak oddýchnutí. V Aldo neponúkame spálne, postele, šatníkové skrine. Chceme, aby spálne od Alda pre vás boli inšpiráciou.

 

 

Spánok musí osviežiť

Na prvý pohľad nie sú interiérové zmeny v spálni veľmi výrazné. Má jasnú, nemennú funkciu a aj keď tretinu života prespíme, jej priestor vnímame len zlomok dňa. Strohé minimalistické tvary, čisté línie dokonalé konštrukčné riešenia a funkčnosť často vyhovujú predstavám o spálni dynamického a cieľavedomého človeka. Obľube sa však stále teší i spálňa s nádychom histórie či s atmosférou vidieckeho štýlu, vôňou dreva a poéziou prútených dekorácií. Ideál striedmej miestnosti s jedným bielizníkom sa strieda s viacúčelovým poňatím spálne. Je zrejmé, že kvalitu spánku výrazne ovplyvňuje posteľ, matrac a rošt. Na ich výber sa tak kladie osobitný dôraz. Postele so šírkou 160 centimetrov predstavujú štandard, stále častejšie ich nahrádzajú 180 až 200 cm široké a komfortné postele, ktoré už poskytnú dosť miesta na relax. Namieste je dôraz na kvalitný matrac, ktorý sa prispôsobí polohe tela, nezaťažuje kĺby, je vzdušný a ľahko sa udržiava. Z ponuky roštov sú najväčšmi preferované tie polohovateľné a lamelové.

Spálňa Most

 

Spálňa i šatník

Nábytkárske firmy ponúkajú spálňové zostavy, ktoré umožňujú výber komponentov podľa priania zákazníka. Bežnou súčasťou spálne je samostatný šatník alebo šatňová skriňa. Na jeho oddelenie od ostatného priestoru sa používajú rôzne posuvné systémy, sadrokartónové priečky či textilné závesy. Uplatnenie nachádzajú skrine od podlahy po strop, ale aj rôzne viacúčelové komody. Už pár rokov sa s úspechom využíva systém posuvných dverí. Pre celkové odľahčenie priestoru spálne, však poslednom období zo spálne ustupujú materiály imitujúce drevo a nahrádzajú ich pastelové odtiene lamina, sklo, lacobel.

Šatníková skriňa Slyde H55.220

 

Svetlo

Niet pochýb, že dodá spálni tú pravú atmosféru. Malo by byť, mäkké, príjemné a upokojujúce. Svetlá po bokoch postele však musia byť jasnejšie a orientované tak, aby sa nám dobre čítalo. Nevyhnutnosťou je nepriehľadné tienidlo. V mnohých spálňach nechýba ani toaletný stolík so zrkadlom. Ak sa v ňom máme skutočne dobre vidieť, mali by sme do tohto miesta nasmerovať jasnejšie svetlo.