Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Rastúcí písací stôl je ideálné riešenie pre školáka

Chystáte prvýkrát svoje dieťa do školy? Čaká vás zariaďovaní všetkého potrebného? Vedľa školských potrieb a pomôcok je tu ešte potreba zaobstarať správny detský nábytok pre školáka. Vy ako rodičia musíte svojmu školákovi poskytnúť či povedzme zabezpečiť tie najlepšie podmienky pre učenie. Detská izba pre školáka by rozhodne nemala postrádať predovšetkým správny písací stôl, kvalitnú detskú stoličku, posteľ by už mala byť v rozmere pre matrac 90x200 cm a nezabúdajme ani na úložné priestory. Či už v podobe komody, šatňové skrine či praktických regálov. Ale ako všetko správne zariadiť, ktorý nábytok do detskej izby vybrať, aby všetko bolo pre školáka či školáčku vyhovujúce? O tom bude dnešné rozprávanie, ktoré zameriame predovšetkým na rastúce písacie stoly.

 

 

Výber správneho písacieho stola nie je tak ťažký

Musíme hneď v úvode povedať, že je veľký rozdiel medzi školákom a študentom. Keď dieťa začne chodiť do školy a stane sa prváčikov, vy ako rodičia si pri výbere písacieho stola musíte uvedomiť, že jeho vzrast sa v priebehu ďalších rokov veľmi zmení. A písací stôl bude pre dieťa vyhovujúce len vtedy, ak bude mať adekvátne rozmery s ohľadom na jeho výšku. Preto výrobcovia prišli s nápadom rastúcich písacích stolov. Prváčikovi bude ťažko vyhovovať klasický písací stôl, ktorý pre neho bude mať príliš vysokú pracovnú plochu, je lepšie zaobstarať rastúci písací stôl, ktorý mu poskytne pohodlie. Čo vlastne znamená "rastúci"? Je to typ nábytku, ktorý je možné prispôsobiť veku a predovšetkým výške dieťaťa. U rastúceho písacieho stola to znamená, že je možné nastaviť výšku pracovnej dosky v danom rozmedzí. Keď dieťa začne chodiť do prvej triedy, pracovnú dosku dáte do najnižšej možnej polohy. Postupom času a vzhľadom na to ako dieťa rastie potom môžete pracovnú dosku zvyšovať. Treba si ale uvedomiť, že bez nastaviteľné detské stoličky sa možná zmena výšky nastavenia pracovnej dosky minie účinkom. Ak zaobstaráte písací stôl rastúci, nastaviteľný, treba zaobstarať aj detskú stoličku s rovnakými možnosťami. Uveďme si príklady, ako zostava rastúceho písacieho stola s nastaviteľnou stoličkou vlastne vyzerá.

 

Rostoucí stůl Comfort   Rostoucí stůl Comfort růžový

 

Prvé fotografia ponúka rastúci písací stôl vyrobený z laminátovej dosky. Spojenie odtieňov bielej a zelenej je vhodné pre dievčatá aj pre chlapcov. Druhá fotografia ponúka zostavu v bielo modrom prevedení rozhodne určenú pre chlapcov a zaujímavý je materiál pre výrobu stola a kontajnera. Zostava je z masívu, konkrétne dreva borovice. U zostavy je navyše ešte kontajner s šuplíky pre prípad, že by ste predsa len chceli k rastúcemu písaciemu stolu nejaké úložné priestory. Detskú stoličku môžete vyberať zo širokej ponuky odtieňov, vlastne rovnako ako rastúce stoly a tak sa vám určite podarí nájsť riešenie aj pre existujúce vybavenie detskej izby.

 

 

Rastúce písacie stoly, nielen možná zmena výšky

Keďže sú rastúce písacie stoly pre školáka a školáčky veľmi obľúbené, výrobcovia ich ponuku stále rozširujú o nové a nové dizajny. Na nábytku Aldo potom nájdete rastúce stoly predovšetkým od nemeckého výrobcu, ktorý ponúka k týmto designom aj ďalšie diely detského nábytku pre možné vybavenie celého detskej izby pre školáka. Návrhy sa nám veľmi páči, pretože v detskej izbe má školák naozaj všetko čo potrebuje a tak ako má byť.

 

 

Rastúce písacie stoly nemeckého výrobcu majú okrem možného nastavenia výšky pracovnej dosky ešte možnosť zmeny jej sklonu. Aj táto funkcia bude najviac používaná predovšetkým v prvej triede, keď deti u písanie rady doslova na stole leží. Pri naklonení pracovnej dosky túto možnosť nemajú a vy ako rodičia ešte viac zabezpečíte zdravého držanie tela pri učení vášho prváčika.