Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Rôznorodý nábytok z masívu I

Hľadáte kvalitný nábytok z masívu pre vaše bývanie? Nábytok z masívu je najlepšou voľbou pre vaše bývanie. Drevený nábytok z masívu vyniká vysokou odolnosťou, pevnosťou, trvanlivosťou a hlavne ide o skutočné drevo. Ak milujete vôňu dreva, potom je pre vás drevený nábytok z masívu tou najlepšou voľbou.
Pripravili sme pre vás jedinečnú ponuku nemeckého výrobcu dreveného nábytku, ktorá so sebou nesie vôňu borovicového dreva. Navyše ide o ekologický a zdravotne úplne nezávadný produkt, preto sa vynikajúco hodí ako do detskej izby, tak aj do spálne dospelých. 
 

 

Čo je to masív

 

Prírodné masívne drevo je tradičný materiál, prirodzený, príjemný na pohľad i dotyk a nádherne vonia. Nie je snáď človeka, ktorému by drevo nevoňalo. Pôsobí harmonicky a skutočne náš domov spríjemnia a zútulnia. Pritom stačí hoci len jediný dominantný drevený prvok v interiéri a nemusí to byť zrovna schody. Ak nie ste vyložene milovníkov starožitného masívneho nábytku, urobte sebe a svojej rodine radosť a oživte si svoje bývanie krásnym kúskom dreva. Medzi u nás najbežnejšie dreviny na výrobu nábytku používané patrí smrek a dub, hojné je však aj použitie borovice, smrekovca, buka, javora a jaseňa. Stále modernejšie sú potom dreviny exotické, napríklad teak. Masívny drevený nábytok je možné vyrobiť v rôznych štýloch, ak to ovšem ladenie nášho interiéru dovolí, nie je v našich končinách nad tradičný nábytok sedliacky. Sedliacke stoly, stoličky, lavice, stoličky, postele, komody, truhlice, kredenca, almary (šatníkové skrine) a kolíska dodajú našim príbytkom neopakovateľnú rustikálnú atmosféru. Ožijú s ním pojmy ako poctivá služobnosti a remeselná pravdivosť a stanú sa negáciou bezduché formálnosti uponáhľaných dní. My si dnes niektoré solitéry na Nábytku Aldo, predstavíme.

 

 

Lavica

 

Začať môžeme tradíciou najtradičnejši. Prvým skutočným nábytkom boli lavice. Tie najstaršie lavice sa vyznačovali maximálnou pevnosťou, ale i imobilizáciou, zrejme preto, že aj zem, na ktorú sadáme, je pevná a viditeľne sa pod nami nehýbe. Najprv naši predkovia používali polený kmeň, neskôr přitloukali fošňu ku kolom zapusteným do hlinenej podlahy. A dnešné sedliacke lavice nie sú len praktickým kusom nábytku, na ktorom si môžeme v kľude posedieť, ale aj estetickým doplnkom. V ponukách výrobcov tradičných sedliackych masívnych lavíc sú dnes rôzne konštrukčné riešenie, lavice s operadlami alebo bez nich, rozličných tvarov a tiež výplní.

 

 

Masívna posteľ

 

Ak chceme nahliadnuť do histórie postelí, vlastne sa vrátime k lavici, ktorá sa stala prvým mobilným lôžkom určeným aj na spanie. Bežne sa používali napríklad bedny vystlane slamou, ktorá sa ľahko vymenila. Všetko ide vývojom a nakoniec teda zvíťazila túžba po pohodlí aj v tých stavebných. Bedna so slamou bola zdvihnutá na stĺpikové nohy a postupne selstvo došlo až nejnuznějších k nádherne maľovaným masívnym posteliam so všetkým všudy. Z posteli sa stali dokonalé stolárske výrobky, doplnené prácou zručných ľudových maliarov. Často sa ale užívaly masívne vysúvací alebo rozkladacie lôžka a bohatí sedliaci sa zase uchyľovali k posteliam s nebesami, po vzore mešťanov a zámockých pánov. Dnes je možné vyrobiť akýkoľvek typ masívne postele presne na mieru. Záleží len na predstavách a prianiach klienta a na konkrétne ladenom interiéri. Postele z masívu ponúkame na Nábytku Aldo, v rôznych šírkach od 90 cm do 180 cm. Postele môžete zakúpiť samostatne, ale ponúkame aj celé spálňové zostavy, ktoré vďaka širokej ponuke jednotlivých dielov nábytku si môžete zostaviť - skompletizovať sami, podľa svojich potrieb.

 

 

Pretože na Nábytku Aldo, je ponuka masívneho nábytku veľmi široká, nabudúce si povieme o ďalších segmentoch na našom e-shope.