Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Rustikálny nábytok aj do moderných domácností

Možno vôbec navrhnúť rustikálny nábytok tak, aby bol vhodný aj pre moderné domácnosti a pre milovníkov síce dreveného nábytku, ale v modernom poňatí. Dnes vám chceme predstaviť úplne nové, unikátne návrhy interiérov vybavené rustikálnym nábytkom s radom moderných, veľmi originálnych prvkov. Vyberať môžete z ponuky či už samostatných dielov rustikálneho nábytku či celých zostáv a nábytok je taktiež vhodný do každého interiéru, od detskej izby až po obývaciu izbu. Kvalitné drevo borovice ošetrené prírodným voskom je naviac riešením, ako zariadiť zdravotne nezávadný, ekologický interiér.

 

 

Rustikálny nábytok v detskej izbe

Možno pre mnohých z vás netradičné spojenie, ale vedzte, že rustikálny nábytok v detskej izbe má svoje osobité čaro. Navyše máte pre vaše dieťa či deti ekologický, zdravotne nezávadný interiér, ktorý tiež vďaka materiálu dreva blahodarne pôsobí na psychiku. Zostáv detských izieb vyrobených z dreva s rustikálnymi prvkami nie je síce tak široká ponuka ako moderných detských izieb, ale určite stojí za inšpiráciu.

 

        Dětská postel Amori s nebesy

 

Rustikálny nábytok na prvej fotografii patrí k cenovo dostupnejším, pretože diely nábytku sú vyrobené z dreva borovice. Odtieň nie je čisto snehovo biely, ale s patinou, čo dodáva celému interiéru rozhodne na originalite. Druhý návrh je z ponuky dánskeho výrobcu a patrí k cenovo náročnejším, pretože tu bolo pre výrobu rustikálneho nábytku použité drevo mahagónu. To patrí k veľmi kvalitným drevinám s vysokým stupňom tvrdosti. Nábytok tak môže ponúknuť vysokú mechanickú odolnosť, dlhú životnosť a takmer nevyžaduje žiadnu údržbu. A určite nám dáte za pravdu, že interiér detskej izby vybavený rustikálnym nábytkom je naozaj veľmi netradičné a elegantný.

 

 

Rustikálny nábytok do všetkých interiérov

Samozrejme myslíme interiéry v domácnosti ako je spálňa, jedáleň, alebo obývacia izba. Ale ponuka rustikálneho nábytku je možná aj pre vybavenie kuchyne, alebo dokonca predsiene. V každom prípade rustikálny nábytok dnes, to je možné vybavenie interiérov napríklad aj v panelákovom byte, pretože niektoré z kolekcií postrádajú vďaka moderným prvkom tradičnej mohutnosti.

 

 

Kolekcia Modern, ktorú predstavujeme na našu prvú fotografiu v podobe návrhu obývačky len málo pripomína tradičný rustikálny dizajn. A predsa je táto kolekcia z ponuky výrobcu rustikálneho nábytku. Dizajn naskrz moderný je doplnený rustikálnym odtieňom šedej patiny a je tu zachovaná typická mohutnosť rustikálneho dizajnu. Samozrejme pre výrobu nábytku bolo použité drevo borovice.

 

 

 

 

Druhý návrh, tentokrát pre zariadenie jedálne, sa nám naozaj veľmi páči. Moderné prvky spojené s rustikálnymi a pri zachovaní tradičného hnedého vosku pre úpravu rustikálneho nábytku. Návrh jedálne je veľmi elegantný a viac vhodný pre tých z vás, ktorí disponujete väčším interiérom. Navyše nie každý má k dispozícii samostatnú miestnosť pre zariadenie jedálne ako také. Dominantou celého návrhu nie je len jedálenský stôl so stoličkami, ale aj elegantný presklené vitríny. Netradičné je v celom návrhu toaletný stolík so zrkadlom, ale do celého interiéru ako by patril, aj keď sa jedná vlastne o jedáleň.

 

 

Aj jeden diel rustikálneho nábytku má zmysel

Kategória samostatných dielov rustikálneho nábytku je veľmi obľúbená. Rustikálny nábytok patrí k cenovo náročnejším, samozrejme s ohľadom na dizajn a použitý materiál a tak nie každý disponuje takou sumou, aby bolo možné vybaviť kompletný interiér. Rustikálny nábytok má tú výhodu, že aj jeden samostatný diel obstaranie do existujúceho interiéru, môže urobiť svoje a všetko zmeniť. Napríklad toaletný stolík s taburetom umiestnený do modernej spálne nie je vôbec zlý nápad. Možno tak opticky rozdeliť interiér. Vôbec sa neľakajte spájanie moderných designov s tradičnými, je to tiež trend poslednej doby. Pri zariaďovaní interiéru nemusíme byť úzkoprsí.

Možno sme vás dnes presvedčili o možnom využití rustikálneho nábytku aj v modernom interiéri. Na záver chceme ešte upozorniť na veľký význam prírodných materiálov v dnešnej uponáhľanej dobe. Je naozaj viac než na mieste sa začať obklopovať aspoň trochu kúskom prírody a to máme možnosť v podobe práve dreveného nábytku.