Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Rustikálny nábytok do moderného interiéru

Ste milovníkmi rustikálneho dizajnu, ale máte strach, že tento typ nábytku nie je vhodný do vášho moderného, ​​alebo rozmerovo malého interiéru? Rustikálny nábytok má štýl, typický bol vždy svojou mohutnosťou, ktorá sebou niesla určité špecifiká. Dnešná ponuka výrobcov rustikálneho nábytku, je však viac flexibilná a sú kolekcie, ktoré možno označiť za nadčasové aj keď v úvodzovkách. Aj rustikálny nábytok, prispôsobený moderným interiérom, samozrejme zachováva tradičné znaky pre tento dizajn. Je ale viac odľahčený, nezaberá toľko miesta a je menej mohutný. Často tiež materiálom nie je klasický masív, ale napríklad laminátová doska, či MDF doska. Vďaka tomu je dnes rustikálny nábytok tiež dostupný všetkým, jeho obstarávacia cena sa u niektorých kolekcií vďaka zmene materiálu veľmi znížila. Dnes vám predstavíme kolekcie, ktoré môžu byť vhodné do malých interiérov, predstavíme vám návrhy, ako možno rustikálne prvky spojiť s modernými, ako možno dané diely do moderného interiéru zakomponovať.

Rustikálny nábytok v malom interiéri

Ak je vašim snom rustikálny nábytok, ale váš interiér je stiesnený, môžete pre svoju radosť zaobstarať napríklad len jeden kus nábytku. Pri troche fantázie, možno aj jeden diel nábytku veľmi šikovne zasadiť do existujúceho interiéru a rustikálny dizajn je natoľko originálny, že takmer všade pôsobí veľmi originálne. Rustikálny nábytok menej mohutný, je prevažne vyrobený z laminátovej dosky, alebo MDF dosky a nie z dreva. Výrobcovia sa snažia zachovať rustikálne prvky, ale celkový dizajn a rozmery sa snaží mimimalizovat. Dobrým príkladom môže byť napríklad rustikálna predsieň, či spálňa z laminátovej dosky.Ložnice Margaux white   Ložnice Margaux grey

Na prvej fotografii, je spálňa Marion z laminátovej dosky, ktorej obstarávacia cena aj napriek rustikálny dizajn mnohých prekvapí. Francúzsky výrobca, zachoval tradičné rustikálne prvky, ale celkové rozmery minimalizoval, spálňa nie je tak okázalá. Patrí k veľmi obľúbeným a možno ju zaobstarať naozaj aj do veľmi malej spálne, tiež vďaka možnosti obstarania samostatných dielov. Záleží teda na vás, ktoré diely zvolíte samozrejme, podľa vašich priestorových možností. Biely odtieň nahráva tiež malým interiérom, pretože opticky danú miestnosť akoby zväčšuje. Nejedná sa o snehovo biely odtieň, ale odtieň imitácia dreva bielej borovice. Ako rustikálnych prvkov, je tu použité mosadzných úchytiek, alebo reliéfneho prevedenie priečelie daných dielov. Na druhej fotografii, predstavujeme rustikálny predsieň, zostavenú z několikla dielov a aj tu môžete daný počet dielov ľubovoľne zvoliť podľa rozmerov vašej predsiene. Ak je vaša predsieň naozaj veľmi malá, môžete kúpiť napríklad len vešiakovú stenu, s malým botníkom pod ňou. Možnosťou je aj tu celá rada.

Rustikálny nábytok v modernom interiéri, populárny industriálny design

Veľkým trendom sa stáva v poslednej dobe spojenie moderných prvkov, so štýlovými. Objavujú sa návrhy, kedy v úplne modernej izbe s moderným nábytkom, je napríklad jedna rustikálna komoda. Pri takto kombinovaných interiéroch, vždy veľmi záleží na detailoch, doplnkoch a spôsobu, akým je rustikálny dizajn zakomponovaný do existujúceho, moderného interiéru. Uveďme si príklady návrhov takých interiérov od profesionálnych dizajnérov.    

Na fotografiách návrhy vybavenia interiérov, od dánskeho dizajnéra. Rustikálny nábytok z dreva mahagón na prvej fotografii, v podobe komody a televízneho stolíka. Na vlastnom interiéri, je vidieť, že je nadčasový aj vďaka schodom, ktoré sú z ocele, alebo vďaka moderným obrazom a bytovým doplnkom. Pritom rustikálny nábytok v tomto interiéri pôsobí veľmi harmonicky. Druhá fotografia tiež moderný, nový dom, kedy vybavenie obývacej izby opäť tvorí rustikálny nábytok v spojení s modernou podobou bytových doplnkov. Tieto návrhy interiérov sú veľmi elegantné, ale bohužiaľ vďaka použitému materiálu dreva mahagón, tiež finančne náročné. Ak ste milovníkmi rustikálneho nábytku, možno vám urobí radosť, aspoň obstaranie jedného kusu a dnešný článok, vám dúfame priniesol malú inšpiráciu.