Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Rustikálny nábytok ide vždy s dobou

Pokiaľ patríte medzi milovníkov rustikálneho nábytku, téma nášho dnešného rozprávanie vás bude určite zaujímať.V podstate štýlový dizajn, ktorý dnes predstavujú dizajnéri pod názvom rustikálny nábytok, nemení svoj ??vzhľad niekoľko stoviek rokov. Rustikálny nábytok nepodlieha módnym trendom a tak pôjdete v prípade jeho obstarania vždy s dobou. Pokiaľ patríte medzi milovníkov tohto tradičného dizajnu so štýlovými prvkami a prepracovanými detailmi, dnes si budeme rozprávať práve o tom, čo všetko dnešný trh pre túto kategóriu dizajnu ponúka. Ak ste zablúdili na stránky nábytku Aldo, ponuka vás možno v mnohom prekvapí. Spoločnosť nábytok Aldo sa sústreďuje predovšetkým na francúzsky rustikálny nábytok, ktorý v sebe nesie aj prvky takzvaného "provence" dizajne. Veľmi častým odtieňom pre francúzsky rustikálny nábytok je biela, transparentná biela, alebo tmavé kolekcie ako napríklad imitácia dreva orech. Ale poďme si ponuku francúzskych designov prejsť.

 

 

Rustikálne spálne

Interiér práve spálne patrí k tým, ktorý veľmi radi v rustikálnom dizajne zariaďujeme. Rustikálny nábytok v spálni pôsobí veľmi romanticky. Elegantný dizajn s príjemnými detailmi akoby lákal na oddych a relaxáciu. Od francúzskeho výrobcu predstavujeme hneď niekoľko kolekcií a medzi veľmi obľúbené určite patrí aj toaletné stolíky, ktoré osloví najmä ženy.

 

Ložnice Margaux white    Ložnice Margaux grey

 

Pravdou je, že biele odtiene lákajú predovšetkým ženy a tie tmavé zase mužov. Ponuka je však široká, určite nájdete cestu kompromisu. Výrobným materiálom a to možno mnohých z vás prekvapí, nie je masív, ale mdf doska či laminátová doska. Tieto materiály sú jednak cenovo dostupnejšie navyše od masívneho dreva vďaka novým technológiám na nerozoznanie a majú aj ľahšiu údržbu. Na prvých fotografiách predstavujeme spálňu Marion a spálni Armonia. Obe kolekcie aj napriek tomu, že sa jedná o rustikálny nábytok, sú úplne odlišné. Kolekciu Marion v transparentnom, bielom odtieni možno využiť aj ako študentská izba pre slečnu, ostatne aj z toho dôvodu, že kolekcia okrem manželskej postele ponúka tiež posteľ s miestom na spanie 140x200 cm. Čo je ideálne rozmer už pre skoro dospelú dievča.

 

Malou nevýhodou je, že na vybavenie spálne rustikálnym nábytkom potrebujete rozhodne väčší interiér. Rustikálny dizajn je typický svojou mohutnosťou a v malom interiéri by sa príliš nevynímal, skôr naopak. Daný interiér by mohol pôsobiť stiesnene.

 

 

Rustikálna detská izba

Áno, v našej ponuke nájdete aj túto možnosť. Navyše rustikálny nábytok v detskej izbe je naozaj prekrásny. Aj keď je tu ponuka značne menšia, než u klasických či skôr moderných detských izieb, niekoľko kolekcií predsa len predstaviť môžeme.

 

      

 

Na fotografii je príklad za všetky. Návrh detskej izby pre mladú slečnu v tej najvyššej možnej kvalite, ktorú ponúka značkový detský nábytok dánskeho výrobcu. Áno, nie všetky kolekcie sú z Francúzska, aj keď aj tu bolo využité prvkov provence. Návrh tak ako vidíte na fotografie je však finančne náročný a to predovšetkým preto, že pre výrobu daných dielov bolo použité mahagónové drevo. To patrí k finančne náročným, ale ponúka vysoký stupeň tvrdosti a dlhú životnosť pre nábytok. U tohto typu nábytku sa nám tiež veľmi páči mosadzné úchytky a jednoduchosť dizajnu aj keď sa v podstate stále jedná o rustikálny nábytok.
 

Pri minimálnej obmene dekorácií možné tento typ rustikálneho nábytku využiť tiež pre dospievajúceho študenta. Stačí treba steny vymaľovať svetlo modrým odtieňom, zvoliť iné obliečky a celkovo dekorácie.

 

 

Rustikálny nábytok v jedálni alebo v obývacej izbe

Na nábytku Aldo nájdete možnosť vybavenia rustikálnym nábytkom naozaj pre každý interiér. Nesmie chýbať ani rustikálny nábytok do jedálne, ktorý je tiež veľmi obľúbený a rustikálny nábytok do obývacej izby. Aj tu patrí k veľmi populárnym odtieňom biela. Vybrať si môžete aj kolekcie, ktoré spájajú rustikálne prvky s modernými. Čo sa najviac osvedčilo v jedálni, ktorá je predsa len vystavená väčšiemu zaťaženiu. Môžete potom napríklad zaobstarať rustikálny jedálenský stôl s možnosťou rozloženia as doskou z mliečneho skla. Údržba je aj tu veľmi jednoduchá.

 

Rustikální nábytek značky Nova Solo

 

Čo dodať na záver? Aby ste si zaobstarali rustikálny nábytok, musíte mať dostatok miesta v interiéri. Krása rustikálneho nábytku vynikne v starých tehlových zástavbách, alebo v štýlových rodinných domoch. Rustikálny nábytok je buď milovaný, alebo zatracovaný. A pokiaľ nepatríte práve medzi vyznávačov rustikálneho dizajnu, z ponuky a nemalé moderného nábytku si u nás určite tiež vyberiete. Ale o modernom dizajne zase niekedy nabudúce.