Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Rustikálny nábytok má atmosféru

Rustikálny nábytok je veľa špecifickou kategóriou. Tiež nie je vhodný pre všetky typy interiérov, pretože dané diely vynikajú práve svojou mohutnosťou a veľkosťou. Rustikálny nábytok napríklad v panelákovom byte nevynikne svojou osobitou krásou, pre ktorú je toľko obľúbený. Ak disponujete väčšími interiéry a patríte k milovníkom štýlového designu, v našej ponuke si celkom určite vyberiete. Je široká, rôznorodá, z rozdielnych materiálov a od tiež od rozdielnych výrobcov. Čo všetko vám v kategórii rustikálneho nábytku ponúkame a jako najrychľejše sa v ponuke orientovať, o tom bude naša dnešné rozprávanie.

 

 

Rustikálny nábytok z dreva borovice

Veľmi obľúbená skupina hneď z niekoľkých dôvodov. Výber rustikálneho nábytku vyrobeného z dreva borovice je veľmi široký, môžete tak zostavovať kompletné interiéry a vďaka materiálu je aj cenovo dostupný. Základnou povrchovou úpravou je vosk v najrôznejších odtieňoch, ktorý dodáva jednotlivým dielom nábytku zvláštne, toľko typickej patiny, pre ktorú je toľko obľúbený. Vosk tiež zachováva zdravotnú nezávadnosť dreva a jeho viditeľnú štruktúru, je transparentný, či už v akomkoľvek odtieni.

Výrobca používa vždy drevo borovice riadne vysušené a bez kazov, čím zamedzí neskoršie deformácii nábytku vplyvom zmeny teplôt v miestnosti, či pôsobením relatívnej vlhkosti. Nábytok aj po niekoľkých rokoch drží svoj tvar a odtieň. Samozrejme je ale treba pamätať na skutočnosť, že drevo borovica nie je tak odolné voči mechanickému poškodeniu ako napríklad MDF doska, alebo lamino, alebo drahé dubové drevo. Treba s nábytkom zaobchádzať veľmi opatrne.

 

     

 

Na fotografiách uvádzame niektoré z návrhov zostáv, rustikálná pracovňa a rustikálná jedáleň. Samozrejme sa jedná o návrh, vďaka ponuke samostatných dielov môže vaša zostava byť úplne iná, podľa vašich možností a rozmerov miestnosti. Kategória tohto nábytku je však obľúbená aj preto, že ako jediná ponúka možnosť výroby nábytku na zákazku podľa vami zadaných rozmerov, možno tiež vyrobiť v surovom stave pre vaše prípadné vlastné morenie, miesto vosku možno použiť vrstvy bezfarebného laku. A príjemná bodka na záver. Nábytok vám privezie v dieloch tak ako vidíte na našich ilustračných fotografiách, nie je potrebné nič skladať.

 

 

Rustikálny nábytok z mdf dosky

Tu patrí ponuka nemeckého výrobcu, ktorý používa pre výrobu kombináciu dvoch materiálov. Mdf dosky a borovice. Nábytok vyzerá úplne identicky ako z našej prvej kategórie vyrobeného iba z dreva. Vďaka použitiu mdf dosky však ponúka väčšiu mechanickú odolnosť a ľahšiu údržbu. Takisto nájdete iné nápady, máličko odlišný dizajn a tento nábytok je dodávaný demontovaný. Môžeme povedať, že rustikálny nábytok nemeckého výrobcu je o máličko viac elegantný, nie je tak strohý.

 

    

 

 

Rustikálny nábytok nie je do každého interiéru

Tento typ rustikálneho nábytku prináša na náš portál francúzsky výrobca. A tiež dizajn zaznamenáva rozdiely oproti dvom skupinám nábytku, ktoré sme už predstavili. Cenovo môžeme rustikálny nábytok z Francúzska porovnať s ponukou nemeckého výrobcu. Rozdiel je však markantný, francúzsky výrobca nepoužíva drevo vôbec. Nábytok je tak veľmi odolný voči mechanickému poškodeniu, nevyžaduje žiadnu zvláštnu starostlivosť a nie je sa treba obávať zmien teplôt v miestnosti, alebo vlhkosti, ako je tomu u dreva. Rovnako v tejto kategórii dodávame nábytok demontovaný, je teda potrebné zostaviť podľa návodu na montáž.

 

 

Značkový rustikálny nábytok z dreva mahagón

Do tejto kategórie patria návrhy, ktoré sú cenovo najviac náročné. Prečo? Z niekoľkých dôvodov. Nábytok je vyrobený z veľmi kvalitného dreva mahagón, ktoré samo o sebe patrí k veľmi drahým materiálom. Ponúka však vysoký stupeň tvrdosti, vysokú mechanickú odolnosť, stálosť a dlhú životnosť. Druhým faktorom, ktorý bezpochyby navyšuje cenu je značka. Dánsky výrobca ponúka značkový nábytok Nova Solo s radom certifikátov kvality. Pri výrobe nepoužíva žiadne kovové spoje, či mechanizmy potrebné pre pojazdy šuplíkov, naozaj všetko je z dreva a výroba je veľmi precízná a náročná. Výsledkom je však prekrásny nábytok s vysokou kvalitou a detailmi. Pre vysokú kvalitu a značku dánsky výrobca ponúka predĺženú záruku až na 4 roky. Ako jediný v kategórii rustikálneho nábytku.

 

 

Ako sami môžete posúdiť, ponuka je veľmi široká a záleží len na vás, čo si vyberiete. Ale nech už zvolíte akúkoľvek kategóriu, na našom portáli platí doprava zadarmo po celej republike na tieto veľké kusy nábytku.