Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Rustikálny nábytok nemusí byť len z masívu

Možno mnohých z vás prekvapí, že rustikálny nábytok z ponuky dnešných výrobcov, je vyrobený aj z iných materiálov, ako je drevo borovice, dubu či iných drevín. Nové technológie výroby umožňujú aj pre tak náročný dizajn ako rustikálny nábytok bezpochyby má, používať materiály ako je laminát, alebo MDF doska. Výhodou rustikálneho nábytku, ktorý nie je z masívu, je samozrejme nižšia obstarávacia cena. Najväčšiu ponuku tohto nábytku z novodobých materiálov predstavuje na našom trhu francúzsky výrobca.

 

 

Rustikálny nábytok pre novodobé interiéry

Rustikálny nábytok vyrobený z laminátov, alebo mdf dosky má okrem nižšej obstarávacej ceny ešte ďalšie výhody. Dizajn postráda tradičnú mohutnosť, ktorú má rustikálny nábytok z dreva a tak je vhodný aj do menších interiérov. Rozhodne môžeme povedať, že materiál laminátu či mdf dosky má vyššiu mechanickú odolnosť a je ľahší na údržbu. Aj čo sa týka funkčnosti dizajnu, je ponuka oveľa pestrejší. Bežne si môžete zaobstarať jedálenský stôl s možnosti rozloženia, čo je pri nábytku z masívu málo časté riešenie. Ale sú tu aj veľmi funkčné televízne stolíky, vitríny a komody.

V neposlednom rade je aj výber odtieňov ďaleko bohatší. Úprava nábytku je prispôsobená požiadavkám moderných domácností. Ak chcete zariadiť napríklad jedáleň rustikálnym nábytkom, ale v modernom prevedení, môžeme vám odporučiť kolekciu Elise, alebo Victoria. Obe z ponuky francúzskeho výrobcu a tak sú tu zrejmé aj prvky provence, ktoré v posledných rokoch patrí toľko k vyhľadávaným.

 

   

 

Na fotografiách vám zámerne ukazujeme záber detailu stola, ktorý je samozrejme možné aj rozložiť. Laminátová doska je tu v kombinácii s tvrdeným sklom, ktoré je odolné aj voči pôsobeniu horúcich predmetov a údržba je veľmi jednoduchá. Navyše kombinácia imitácie dreva borovice s mliečnym sklom je veľmi efektná. Môžeme povedať, že jedálenský stôl v tomto prevedení je príkladom moderného prevedenia rustikálneho nábytku.

 

 

Moderné materiály rustikálneho nábytku do každého interiéru

V ponuke rustikálneho nábytku francúzskeho výrobcu nájdete samostatné diely pre vybavenie každého interiéru. Najčastejšie však kupujeme rustikálny nábytok do spálne, kuchyne, jedálne a obývacej izby. Vďaka širokej ponuke môžete rovnakým nábytkom napríklad vybaviť spoločný priestor, ktorý spája jedáleň s obývacou izbou. A spojenie dvoch interiérov v jednej miestnosti vôbec nie je ojedinelým prípadom, v posledných rokoch skôr častým.

 

 

Sami môžete na ďalších fotografiách posúdiť jednoduchosť línií novodobého rustikálneho nábytku, ktorý bez problému môžete umiestniť aj do rozmerovo menších miestností. Ponuka je veľmi pestrá a výhodou je aj ponuka kolekcií v dielach, každý z vás si tak môže zaobstarať len to, čo potrebuje.