Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Rustikálny nábytok pre modernú domácnosť

Štýlové, tradičné designy dreveného nábytku majú určite svoje neopakovateľné kúzlo. Medzi drevený nábytok zaraďujeme dve kategórie. Nábytok z masívu, kde nájdete nábytok tiež často zvaný sedliacky, ale aj nábytok veľmi moderný a to všetko vyrobené z dreva borovice v rôznych povrchových úpravách. Ďalšou, nemenej zaujímavou kategóriou je rustikálny nábytok. Tu je už každá z kolekcií značne odlišná a líši sa aj materiál. Nájdete tu drevený nábytok aj z dreva borovice, ale aj z dreva mahagónu, manga av niektorých kolekciách bolo dokonca použitý "nedrevený" materiál, dosky lamina. My som si však dnes pod náš drobnohľad vzali biely rustikálny nábytok francúzskeho výrobcu, ktorý patrí k najobľúbenejším a vďaka snehovo bielemu odtieňu aj s najväčšou eleganciou.

 

Ložnice Margaux grey    Ložnice Margaux white

 

Dnes si už v kategórii rustikálneho nábytku môžete vybrať z ponuky samostatných dielov vhodných do každého typu interiérov. Ale najčastejšie stále zostávate u rustikálu pre vybavenie jedálne, kuchyne, alebo obývacej izby. Rustikálny nábytok je určite drahší, než klasický. Dizajn je samozrejme detailnejšie spracovaný, väčšinou sa používa cenovo náročnejších materiálov a nechýba vo väčšine prípadoch ani mosadzné úchytky. Na našich ilustračných fotografiách vám ako príklad typického návrhu štýlového nábytku uvádzame kolekciu Victoria. Nie je vlastne viac čo dodať, než len to, že sa jedná snáď o najlepšiu ukážku pre tých z vás, ktorí nemáte moc vedomostí o tom, čo je rustikálny nábytok.

 

 

Rustikálny nábytok pre modernú domácnosť

Dnešná ponuka rustikálneho nábytku je samozrejme iná, než spracovanie pred sto rokmi. Okrem pôvodného dizajnu sa zmenilo takmer všetko. Kovanie dvierok, povrchová úprava odolnejšie mechanickému poškodeniu, väčšie využitie skla a nechýbajú ani diely ako rustikálny televízne stolíky, ktoré by ste len ťažko pred niekoľkými desiatkami rokov hľadali. Sklo je veľmi často využívané pre dosku jedálenského stola. Na stôl tak môžete pokladať aj teplé taniere, je jednoduchý na udržanie poriadku a sklenenej doske určite nevadí cinknutie príboru. Nezostane na nej žiadny šrám.

 

      

 

Ak sa vám rustikálny nábytok páči, ale bojíte sa jeho úžitkových vlastností a toho, že by ste museli byť pri zaobchádzaní s ním veľmi opatrní, opak je pravdou. Dnešná ponuka rustikálu je veľakrát ďaleko kvalitnejšie, než klasické diely z lamina. Tie sú tiež v podobe rustikálneho nábytku lacnejšie. V každom prípade ponuka na našom e-shope sa zameriava na všetko, čo dnešný výrobcovia prinášajú.