Zákaznícka podpora: +420 724 777 014 (Po-Pia 8:00 - 17:00)
štýlové bývanie
0
0,00 €
Košík je prázdny. Poďme to napraviť!
0

Prvý dojem dvakrát neurobíte. A vaša predsieň tiež nie. Zariaďte si ju so štýlom.

Doprava
zadarmo nad 80,00 €
Doručení
za 3-5 dní

Aj vaša kúpeľňa si zaslúži vyzerať krásne ako vy. Zariaďte si ju štýlovým nábytkom a vybavením.

Doprava
zadarmo nad 80,00 €
Doručení
za 3-5 dní

Posvieťte si na útulný domov. Vyberte si z originálnych svietidiel, ktoré dajú vašim domovom tú správnu iskru.

Doprava
zadarmo nad 80,00 €
Doručení
za 3-5 dní

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Rustikálny nábytok pre modernú domácnosť

Ponuka dreveného nábytku v novodobých dizajnoch možno mnohé z vás prekvapí. Čím? O tom bude naša dnešná zastavenie nad svetom dizajnu a bývania. Štýlové, tradičné designy dreveného nábytku majú určite svoje neopakovateľné čaro. Medzi drevený nábytok radíme dve kategórie. Nábytok z masívu, kde nájdete nábytok tiež často nazývaný sedliacky, ale aj nábytok veľmi moderné a to všetko vyrobené z dreva borovice v rôznych povrchových úpravách. Ďalšie, nemenej zaujímavou kategóriou je rustikálny nábytok. Tu je už každá z kolekcií značne odlišná a líši sa tiež materiál. Nájdete tu drevený nábytok tiež z dreva borovice, ale aj z dreva mahagónu, manga a v niektorých kolekciách boli dokonca použité "nedreveného" materiálu, dosky lamina. My som si však dnes pod náš drobnohľad vzali biely rustikálny nábytok francúzskeho výrobcu, ktorý patrí k najobľúbenejším a vďaka snehovo bielemu odtieňu tiež s najväčšou eleganciou.

 

  

Kolekcia rustikálneho nábytku Victorie (francúzsky výrobca)

 

Dnes si už v kategórii rustikálneho nábytku môžete vybrať z ponuky samostatných dielov vhodných do každého typu interiérov. Ale najčastejšie stále zostávate u rustikálu pre vybavenie jedálne, kuchyne, alebo obývacej izby. Rustikálny nábytok je určite drahší, než klasický. Dizajn je samozrejme detailnejšie spracovaný, väčšinou sa používa cenovo náročnejších materiálov a nechýba vo väčšine prípadoch ani mosadzné úchytky. Na našich ilustračných fotografiách vám ako príklad typického návrhu štýlového nábytku uvádzame kolekciu Victoria. Nie je vlastne viac čo dodať, než len to, že sa jedná snáď o najlepšiu ukážku pre tých z vás, ktorí nemáte moc vedomostí o tom, čo je rustikálny nábytok.

 

 

Moderný rustikálny nábytok? Ide to vôbec?

Dnešná ponuka rustikálneho nábytku je samozrejme iná, než spracovanie pred sto rokmi. Okrem pôvodného dizajnu sa zmenilo takmer všetko. Kovanie dvierok, povrchová úprava odolnejšie mechanickému poškodeniu, väčšie využitie skla a nechýbajú ani diely ako rustikálny televízne stolíky, ktoré by ste len ťažko pred niekoľkými desiatkami rokov hľadali. Sklo je veľmi často využívané pre dosku jedálenského stola. Na stôl tak môžete pokladať aj teplé taniere, je jednoduchý na udržanie poriadku a sklenenej doske určite nevadí cinknutie príboru. Nezostane na nej žiadny šrám.

 

   

 

Ak sa vám rustikálny nábytok páči, ale bojíte sa jeho úžitkových vlastností a toho, že by ste museli byť pri zaobchádzaní s ním veľmi opatrní, opak je pravdou. Dnešná ponuka rustikálu je veľakrát ďaleko kvalitnejšie, než klasické diely z lamina. Tie sú tiež v podobe rustikálneho nábytku lacnejšie. V každom prípade ponuka na našom e-shope sa zameriava na všetko, čo dnešný výrobcovia prinášajú.

 

Novinky do schránky

Zasielame iba 2x mesačne.
Kedykoľvek budete chcieť, môžete sa odhlásiť.