Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Rustikálny nábytok s nádychom Francúzska

Môžeme povedať, že rustikálny nábytok má veľmi špecifický dizajn, ktorý si buď zamilujete, alebo vás vôbec neosloví. Dnešný článok bude pre milovníkov rustikálneho dizajnu a predstavíme vám designy francúzskeho výrobcu. Čím je rustikálny nábytok ovplyvnený francúzskou kultúrou iný? Nie je tak strohý, nábytok je viac prepracovaný a elegantný. Francúzsky výrobca tiež pre výrobu tohto typu nábytku nepoužíva len drevo, ale aj mdf dosku, alebo laminát, kedy oproti masívu je cena samozrejme markantne nižšia. Pritom laik len málokedy pozná, že nábytok nie je z dreva. Vďaka eleganciu francúzskeho rustikálu nie je nábytok ani tak mohutný a tak sa ponúka jeho využitie aj do menších interiérov. Čo všetko vám môžeme z ponuky francúzskeho výrobcu predstaviť sa dozviete dnes.

 

 

Rustikálny nábytok aj do malého interiéru

Ako sme už naznacil v úvode, francúzsky dizajn je vďaka svojej elegancii vhodný aj do menších interiérov. Rad kolekcií je aj v bielom odtieni a ako je známe, biely odtieň opticky zväčšuje daný interiér. Rustikálny nábytok môžete kúpiť do všetkých interiérov, od vybavenia jedálne až po vybavenie spálne. Do jedálne môžete kúpiť dokonca jedálenský stôl s možnosťou rozloženia na väčší rozmer, čo je predovšetkým dané použitým materiálom mdf dosky, alebo laminátu. Výrobca kladie dôraz aj na praktické využitie nábytku a tak nie je ničím výnimočným, že je pri výrobe použité aj tvrdené sklo, ako napríklad opäť pri jedálenskom stole pre jeho dosku. Môžete tak na stôl položiť aj horúce predmety, údržba stola je oproti drevenému nábytku tiež veľmi jednoduchá.

 

Ložnice Margaux

 

Na ilustračných fotografiách je vidieť, ako iný je francúzsky rustikálny nábytok. Aj napriek použitiu novodobých materiálov je zachovaný tradičný dizajn, v spojení s tvrdeným sklom zase môže aj taký nábytok osloviť milovníkov modernejších dizajnov. Rustikálny nábytok to je aj ponuka samostatných dielov, kedy vy sami si môžete vybrať iba to čo potrebujete. Veľkým trendom je tiež obstaranie či umiestnenie jedného rustikálneho "kúsku" do moderného interiéru.

 

Pokiaľ sa rozhodnete vybaviť celý interiér rustikálnym nábytkom a miestnosť je malá, potom je práve lepšie vyberať z ponuky samostatných dielov. V ponuke nechýba ako sme už uviedli ani nábytok určený pre vybavenie obývacej izby, kedy nechýba samozrejme ani televízne stolíky, ktoré sú rozmery už prispôsobené veľkým lcd obrazovkám.

 

Rustikální nábytek značky Nova Solo

 

V našom návrhu obývacej izby je využité v podstate len troch dielov rustikálneho nábytku a miestnosť je veľmi príjemná, nič v nej nechýba. Páči sa nám aj spojenie bieleho nábytku s tmavo šedú výmaľbou stien. Kontrasty rozhodne majú niečo do seba.

 

 

Rustikálny nábytok vhodný do veľkých interiérov

Ak máte to šťastie a ste majiteľovi väčšieho interiéru či miestnosti, potom je samozrejme vaša možnosť voľby ďaleko väčšie. Do veľkých interiérov sa hodí tradičné rustikálne designy z tmavého dreva i keď aj tu využil francúzsky výrobca výroby daných kolekcií novodobej materiály. Od masívne nábytku však naozaj na nerozoznanie.

 

 

Na ilustračných fotografiách predstavujeme tradičný dizajn s typickou mohutnosťou daných dielov rustikálneho nábytku. Tmavé drevo tiež viac pôsobivé vo väčších interiéroch. Dva návrhy rustikálnych spální sme potom neuviedli náhodou, ale na porovnanie, ako rozdielny môže byť rustikálny nábytok. Na prvom návrhu spálne Armonia, ktorá v sebe nesie prvky moderných línií, nábytok nie je až tak detailne prepracovaný. Sú tu skôr jednoduché línie. Takýto rustikálny nábytok je často označovaný za moderné a je veľmi obľúbený.

 

 

Druhý návrh spálňe je naozaj typickým zástupcom rustikálneho dizajnu, so všetkými tradičnými prvkami. Sú tu prepracované, mosadzné úchytky, posteľ umiestnená na typických okrúhlych podstavcoch. Veľká až robustná šatníková skriňa, samozrejme so zrkadlami umiestnenými na jej priečelí. Pre oba návrhy platí tiež možnosť obstarania samostatných dielov. Treba prečo nie len postele, ktorá môže vašej spálni dodať úplne iný rozmer. Tmavý odtieň dreva samozrejme v jeho imitácii je vhodnejšie do väčších priestorov. A ako sami môžete posúdiť na ilustračných fotografiách, že je nábytok vyrobený z mdf dosky a nie masívu je len ťažko rozpoznateľné. Ponuka rustikálneho nábytku dnes je veľmi rôznorodá a môžeme povedať, že dizajn je veľmi práve u tohto druhu nábytku ovplyvnený kultúrou danej krajiny. Francúzsky rustikálny nábytok patrí k tým veľmi elegantným.