Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Rustikálny nábytok v modernej domácnosti

Môže byť rustikálny nábytok moderný? Čo tým vlastne myslíme? Rustikálny nábytok má svoje špecifiká a jedná sa o diely nábytku, ktoré už niekoľko storočí svoj dizajn nezmenili. Ale predsa. Priniesli dnešní výrobcovia do rustikálneho nábytku nejaké zmeny, aby nábytok viac zodpovedal nárokom dnešných zákazníkov? Určite áno. Napríklad televízne stolíky, to je úplne nový fenomén, pretože ešte pred sto rokmi ani nikto nevedel čo televízny prijímač je. V dnešnom článku vám chceme predstaviť niektoré z kolekcií francúzskeho, dánskeho výrobcu a predovšetkým to, ako prispôsobili nábytok modernej dobe.

 

 

Rustikálny nábytok dnes, to je predovšetkým zmena materiálov

Ešte v dobách nie tak dávno minulých, bol jediným výrobným materiálom pre nábytok masív. Či už drevo borovice, či buka, alebo duba. Dnes výrobcovia používajú samozrejme aj tieto materiály, jedná sa predovšetkým ale cenovo veľmi náročné kolekcie. Aby bol rustikálny nábytok však prístupný všetkým, začínajú sa v posledných rokoch objavovať napríklad kolekcie z mdf dosky, lamina, často je použité napríklad ako dosky stola tiež sklo, aby bol jedálenský stôl ľahký na údržbu.

 

    

 

Rustikálny nábytok je možné taktiež využiť vo všetkých interiéroch. Od spálne, až po obývaciu izbu, cez kuchyňu. V rustikálnom dizajne sa vyrába aj kúpeľňový nábytok, alebo dokonca niektoré návrhy sú určené na vybavenie detskej izby. Dnešným trendom je však spojenie pár rustikálnych "kúskov" s veľmi nadčasovými bytovými doplnkami. A tu je veľkým odborníkom dánsky výrobca. 

 

Štýlové a moderné v jednom interiéri

Trendom dnešnej doby je napríklad veľmi moderný, môžeme povedať až strohý interiér a v ňom jeden diel rustikálneho nábytku, ktorý je niečím veľmi originálna. Daná miestnosť, interiér tak získa tiež svoju nevšednosť, neopakovateľnú atmosféru.

 

  

 

Ďalším trendom sú aj interiéry zariadené vo veľmi kontrastnom tóne. Ako napríklad na fotografiách, kde je využité nielen hry denného svetla, ale tiež spojenie bieleho rustikálneho nábytku s veľmi tmavou výmaľbou stien. Alebo možno spojiť biely rustikálny nábytok s čiernou sedacou súpravou. Rustikálny nábytok dánskeho výrobcu je vyrobený z mahagónového dreva a patrí k cenovo náročným. Jeho vzhľad je však veľmi elegantné a samotné spracovanie veľmi kvalitné. Ku kvalite nemalou mierou prispieva tiež mahagón, pretože je to drevo s vysokým stupňom tvrdosti. Ponuka rustikálneho nábytku je na našich stránkach veľmi široká a za niekoľko rokov si získala veľkú obľubu.

Skúste oživiť váš interiér jedinečnými kúskami. Ponúkame rustikálne komody, jedálenské či písacie stoly, rustikálne vitríny, skrine či rustikálne postele z masívu. Nábytok sme pre lepšiu orientáciu rozdelili do kategórií podľa umiestnenia, z ponuky stolov, stoličiek, skríň a ďalších kusov nábytku si vyberiete ľahko a rýchlo.