Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Rustikálny nábytok v odtieňoch "biele"

Možno väčšina z vás je oboznámená skôr s odtieňmi hnedej, práve pre kategóriu rustikálneho nábytku. Ale aj táto kategória sa vďaka novým technológiám povrchových úprav mení, vyvíja sa. V našej ponuke rustikálneho nábytku môžete nájsť najrôznejšie kolekcie v širokej ponuke samostatných dielov, ale aj celých návrhov zostáv. V dnešnom rozprávanie sa však zameriame na jeden z najobľúbenejších odtieňov a to biela. A pozor, dokonca niekoľko odtieňov bielej. Pretože nie je biela ako biela. V každom prípade tento odtieň dodáva rustikálnemu nábytku niečo viac na eleganciu.

 

Rustikálny nábytok naozaj v bielej

S ponukou rustikálneho nábytku v snehovo bielom odtieni prichádza na naše stránky dánsky výrobca. Jeho kolekcie patrí k tým najkvalitnejším vďaka použitému materiálu pri výrobe daných dielov. Mahagónové drevo, ktoré je známe svojím vysokým stupňom tvrdosti. Nábytok sám o sebe má teda tú výhodu (oproti materiálu ako napríklad drevo borovica), že je odolný voči mechanickému poškodeniu. Teda škrabance, odreniny, či iné, zaobchádzaním spôsobené nerovnosti. Kvalita však tiež niečo stojí a rustikálny nábytok z tohto dreva patrí k tým cenovo najnáročnejším. Kúpite si však originálné "kúsky" na celý život. Výrobca dokonca nepoužíva ani klasické pojazdy, ktoré sa rady ničia, ale pohyb šuplíku je zaistený vytvorením pojazdu v doske dreva. A to je možné aj vďaka skutočnosti, že drevo mahagónu miestami dosahuje až 3,5 cm. Kvalita je zárukou spokojnosti, ale ako sme uviedli, je potrebné si priplatiť. Rozhodnutie je teda na vás.

 

 

 

 

Rustikálny nábytok v bielej patine

Ďalším dostupným odtieňom je biela patina, ktorú je možno tiež kombinovať so svetlo hnedou farbou. Jedná sa o úpravu voskovaním, rustikálny nábytok teda nie je lakovaný. Výrobca dosiahol veľmi zaujímavé povrchovej úpravy, ktorá naozaj pôsobí, ako by bol nábytok niekoľko desiatok rokov starý. Za povšimnutie stojí tiež kované úchytky, ktoré tento dojem "staroby" len podčiarkujú.

 

 

Samostatné diely sú skôr v štýle, ktorý bol známy v chudobných dedinských chalupách. Ale to je zámer výrobcu. Určité prvky tiež majú niečo z mexickej kultúry. Oproti výrobcovia z Dánska, ktorý skôr ponúka elegantné prevedenie, tu je všetko viac strohé a menej "upravené". Ale tak to má byť, aby bolo docielené špecifikovaného dizajnu. Takisto materiál je menej finančne náročný, borovicové drevo. Je potrebné pamätať teda na šetrnejšie zaobchádzanie pri užívaní nábytku. A odtieň? Ako môžete vidieť na fotografii, nejedná sa o snehovo bielu, ale biely odtieň s podkladom, teda cez bielu akoby presvitá náznak hnedej. Je tu zachovaná tiež viditeľná štruktúra dreva.

 

Rustikálny nábytok z laminátovej dosky?

 Francúzsky výrobca prichádza z úplne novým riešením výroby rustikálneho nábytku. Použitím laminátovej dosky sa mu podarilo udržať dostupnú cenu a nábytok je na nerozoznanie od masívu. Posúďte sami na našu fotografiu ukážky celej zostavy jedálne z kolekcie Elise.

 

Ložnice Margaux white

 

 

 

Odtieň imitácia bielej borovice, ktorý zachováva viditeľnú štruktúru dreva. Vďaka laminátu je rustikálny nábytok ale viac odolný voči mechanickému poškodeniu. Oproti masívu nemusíme byť pri jeho užívaní až tak opatrní. Nájdeme tu tiež moderné prvky, ako napríklad pri jedálenskom stole, kde do prostrednej časti jedálenskej dosky použil výrobca mliečne sklo. Tiež úchytky sú viac prepracované, mosadzné. Kolekcia Elise sa zaradila medzi najpredávanejšie na našom portáli a výrobca predstavuje tiež diely do obývacej izby. Francúzsky štýl je známy už niekoľko rokov.

 

Ponuka "bieleho" rustikálneho nábytku v mnohých podobách je veľmi široká. Niektoré kolekcie patrí do ponuky os nášho nemeckého partnera, ktorý zasa ponúka úplne iný dizajn. Určite je z čoho vyberať a obľúbenosť nábytku v dizajnoch niekoľko desiatok rokov starých stále stúpa.