Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Rustikálný nábytok z laminátovej dosky?

Na našom e-shope nájdete celý rad rustikálneho nábytku a to v najrôznejších odtieňoch a z najrôznejšieho materiálu. A nie vždy sa musí jednať o materiál dreva. Niektoré zo zostáv sú vyrobené z lamina, mdf dosky, predovšetkým od francúzskeho výrobcu. Taký rustikál má bezpochyby veľkú výhodu v nízkej obstarávacej cene a preto sa stal tak obľúbený. Na druhej strane u nás v ponuke nájdete aj napríklad rustikálny nábytok nášho dánskeho partnera, ktorý prináša značkový, ale veľmi drahý nábytok vyrobený z kvalitného dreva mahagón. V dnešnom článku sa však budeme venovať lacnejšej ponuke rustikálneho nábytku z Francúzska.

 

 

Rustikálny nábytok z lamina na nerozoznanie od dreva

Vďaka novým technológiám výroby, ale aj povrchových úprav, je rustikálny nábytok z lamina na nerozoznanie od pravého dreva. V plnej miere je zachovaný aj rustikálny, štýlový dizajn a to vďaka použitiu mdf dosky, v niektorých miestach aj masívu, práve v kombinácii s už spomínaným laminom. Výsledok? Efektné zostavy za veľmi príjemné ceny. Pre predstavu uvádzame fotografie niektorých rustikálnych kolekcií francúzskeho výrobcu.

 

    

 

 

Rustikálny nábytok vyrobený z laminátovej dosky v kombinácii s mdf doskou má okrem priaznivej ceny ešte jeden veľký plus. Jednoduchá údržba. Jednotlivé diely nábytku sú neporovnateľne viac odolnejšie voči mechanickému poškodeniu, oproti napríklad drevu borovice, ktoré je mäkké. Nábytok sa (ako to bohužiaľ často pri dreve býva), vplyvom zmeny teploty v miestnosti nemení, nekrúti, nepraská a zachováva stály odtieň niekoľko rokov. preto je rustikálny nábytok z Francúzska vhodný aj na vybavenie interiéru jedálne, kuchyne, ale dokonca aj kúpeľne. Uveďme pár príkladov.

 

 

     

 

Všimnite si napríklad praktické prevedenie jedálenského stola, ktorého vnútorná časť jedálenskej plochy je vyrobená z tvrdeného mliečneho skla. To má za následok nielen dizajnový efekt (pôsobí veľmi príjemne), ale je aj veľmi praktické. Tvrdené sklo, rovnako ako možnosť rozloženia stola by nebolo možné, pokiaľ by bol stôl vyrobený z masívu. Kolekcia Country patrí k tým najobľúbenejším na našich stránkach. Tiež možno preto, že dizajn nie je až taký strohý, ako pri niektorých rustikálnych kolekciách býva, ale má nádych francúzskeho vidieka. jednotlivé diely, navyše v spojení s odtieňom prírodnej borovice, sú veľmi elegantné. Rustikálny nábytok na našom e-shope má široké zastúpenie, pretože je kategória nábytku veľmi vyhľadávaná našimi zákazníkmi.