Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Šatníková stena je riešenie, ktoré prekvapí

Hľadáte nejakú náhradu za šatníkovú skriňu, ktorá sa vám aj pri najlepšej vôli do vašej izby nevojde? V posledných rokoch prinášajú výrobcovia nábytku veľmi dômyselné, multifunkčné designy, ktoré šetria viac miesta v interiéri a šatňové steny medzi také designy rozhodne patria. Pre koho sú šatníkové steny určené a kedy je vhodné ju zaobstarať? Dôvodom pre obstaranie šatníkovej steny je samozrejme malý interiér, či už spálne, alebo predsiene. Ale ďalším dôvodom môže tiež byť to, že bývate len prechodne na nejakú dobu v podnájme a máte v pláne sa ešte len sťahovať a vaše bývanie v budúcnosti zariaďovať. Potom je škoda míňať peniaze za skriňu, ktorá by sa vám neskôr k ničomu nehodila. V takom prípade je lepšie zaobstarať šatníková stenu ako prechodné a veľmi lacné riešenie a výber skrine nechať na neskôr, až budete treba zariaďovať spálni. Potom môže byť vaša skriňa v identickom dizajne ako ostatné vybavenie spálne. Aké sú na našom trhu šatníkové systémy, ktoré plnohodnotne nahradí šatníkové skrine?

 

 

Šatňové steny a šatníkové skrine do malého interiéru

Začnime najčastejšie diskutovaným problémom, ako uložiť všetky svoje veci, keď je priestor na tento účel určený naozaj veľmi malý. Ponúkáme niekoľko variantov. Vstavaná šatníková skriňa na mieru atypických tvarov, ktorá je však naozaj veľmi finančne náročným riešením. Navyše skriňa zhotovenú na mieru už neskôr v inom interiéri neuplatníte a ak viete, že máte v pláne ešte sťahovanie, potom toto drahé riešenie tak aj tak odpadá. Ukladanie vecí môžete vyriešiť tiež zaobstaraním niekoľkých skríň či doplnkových komôd malých rozmerov a rozmiestniť je rôzne po izbách. Áno dá sa, ale vaše oblečenie nebude pohromade na raz mieste. Posledným riešením a nám sa zdá hneď z niekoľkých dôvodov veľmi praktickým, sú už spomínané šatníkové steny.

 

 

Šatníkové steny majú jednu veľkú výhodu. Sú variabilné, zostavené z niekoľkých samostatných regálov, políc a komôd a vy sami tak rozhodujete o jej finálnej podobe. Vaše šatníková stena potom môže byť podľa veľkosti interiéru dlhší či kratší, skrátka prispôsobená rozmerom izby. sú tiež rôzne typy stien. Vysoké, nízke, v najrôznejších odtieňoch as najrôznejším usporiadaním políc a skriniek. Na fotografiách predstavujeme šatníková steny francúzskeho výrobcu, ktorý ponúka šatníková stenu vysokú a nízku, keď máte potrebné zošikmený strop. Ako sme už spomenuli, šatníková steny sú variabilné a tak každý priestor najrôznejšieho tvaru môže byť využitý.

 

 

 

Šatňové steny a šatníkové skrine do veľkých interiérov

Šatníkové steny však nachádzajú uplatnenie aj vo veľkých interiéroch, aj keď máte dostatočné miesto na priestrannú šatníkovú skriňu. Šatníkové steny začínajú byť veľmi módnou záležitosťou, sú jedným z prvkov symbolizujúce moderné bývanie, modernú domácnosť. A preto tiež výrobcovia prichádzajú s ponukou šatníkových stien do veľkých priestorov. Ak zvolíte jedno z elegantných riešení, potom šatníková stena môže zaplniť nudnú prázdnu stenu. Šatňové steny sú v podstate zakladače oblečenie a ako také sú rozhodne prehľadnejšie než skrine. A aj tu platí možnosť variabilného zostavenia. Šuplíky aj police budete mať presne tam kde vy budete potrebovať.

 

 

Fotografie predstavujú šatníkové steny do väčších interiérov. Môžete ešte ďalšie regály pridať pre získanie väčšej dĺžky a viac miesta. Šatňové steny sú vždy vo veľmi modernom dizajne a ako také sa pomaly, ale iste stávajú módnym trendom súčasných domácností, kedy je kladený veľký dôraz predovšetkým na praktickosť nábytku. A šatníková stena sú naozaj spôsobom, kedy vaše veci, predmety získajú svoje miesto a budú prehľadne uložené. Navyše šatňové systémy sú cenovo veľmi dostupným riešením úložného priestoru, ostatne ako sme spomenuli hneď v úvode.