Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Šatníky sú práve v kurze

Šatníky sa v poslednej dobe stávajú čoraz obľúbenejšími. Ľudia, ktorí si kupujú nový byt či dom, prípadne si zariaďujú domácnosť, sa už vopred zaujímajú či sa v ich novom priestore nájde miesto pre šatník či šatníkovú skriňu. Šatníky a šatníkové skrine sú skrátka IN.

 

Šatníky, skrine

Deti v nich vidia strašidlá, dokonca sa dostali aj do rozprávok ako záhadné predmety. Krivdí sa im? Nie, vstavaná skriňa je to najlepšie miesto na úkryt, keď sa s deťmi hráte na schovávačku. Pre mňa bola mamina veľká skriňa vždy veľmi inšpirujúca. Hrabala som sa v jej veciach, skúšala jej svadobné šaty a lašovala pred Vianocami.

 

Pre šatník potrebujete priestor

Nájde sa preň v starých panelákových bytoch vôbec miesto? Nie vo všetkých bytoch. Šatník vyžaduje špeciálne vyhradený priestor. Ja osobne som si navrhla do štvorcovej predsiene obojstranný praktický šatník, vystupujúci do priestoru. Vždy to chce len dobrý nápad. Naši návrhári v štúdiách sú vedení k tomu, aby navrhovali zákazníkom i netypické riešenia, ktoré by vám možno nikdy nenapadli.

Šatňa Evolution 305603

 

Aké sú dnešné trendy?

Dnešné šatníky sú viac imidžové. Majú ešte ľudia záujem o staré známe zrkadlové dvere, ktoré opticky zväčšujú priestor bytu? Myslím si, že dnešná doba je fantastická, nakoľko nám prináša absolútnu voľnosť v tvorení a nápaditosti. Zákazníci už nie sú takí skľúčení ako voľakedy a nedržia sa tak aktuálnych trendov. Vsadia radšej na seba, svoje pocity. To svedčí o určitej vyspelosti a kultúre bývania. Šatník je zariadením bytu, ktoré je zabudované a teda je neoddeliteľné od ostatného interiéru. Preto by ho mal dokonale dopĺňať. Čím dlhší čas venuje zákazník plánovaniu vnútorného vybavenia a navrhovaniu vonkajšieho dizajnu šatníku či skrine, tým bude mať z neho väčšiu radosť a osoh. To mi verte.

 

Základné pravidlá

Aké základné pravidlá musí obsahovať návrh nového šatníka? Koľko kíl oblečenia by do neho malo vojsť? Koľko miesta na pohyb? Vstavaná skriňa na mieru alebo šatník v samostatnej miestnosti je osobitý tým, že sa Vám maximálne prispôsobí. Všetko všecičko závisí od toho, čo tam chce zákazník ukladať. Naši obchodníci presne vedia, koľko miesta treba na topánky, sukne, košele, kabáty, vysávač či žehliacu dosku. Celá skriňa sa teda prispôsobuje práve veciam, ktoré v nej budú. A keď ju chcete napratať do prasknutia, stačí ak sezónne veci uložíte do sáčkov, s ktorých sa dá vyfúknuť všetok vzduch, obsah sa podstatne zmenší - o polovicu - a uložíte ich do vrchnej police. To je moja osobná skúsenosť... Zmestia sa tam dva sáčky na seba, vďaka čomu maximálne úsporíte miesto.

Šatníková skriňa Stella 440918

 

Na čo dávať pozor ?

Na čo si majú ľudia pri kúpe šatníka dávať pozor vo zvýšenej miere? U nás od zákazníkov požadujeme, aby si na výber šatníka našli čas. Aby jednak strávili čas v štúdiu pri jeho samotnom navrhovaní, a ďalej potom s meračom pri meraní. Môžu sa tak dohovoriť na každučkom detaile. To znamená, že tomu treba obetovať čas, ale výsledok bude skvelý...