Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Šatňové skrine s posuvnými dverami

Ponuka šatníkových skríň sa líši ako druhom materiálu, tak farbou a dizajnom. Radi by sme sa v dnešnom článku zamysleli nad vnútorným usporiadaním skrine a systémom otvárania, presnejšie povedané, budeme sa venovať šatníkovým skriniam, ktoré majú posuvné dvere. Výber, či voľba systému, spôsobu otvárania, je naozaj individuálnou záležitosťou a skôr veci názoru, vkusu, či priestoru v miestnosti, pretože posuv je vhodný napríklad tam, kde nemožno dvere úplne otvoriť. Ako spoznať skriňu, ktorá má posuvný systém a je kvalitná? Skúsme sa spoločne zamyslieť nad faktormi, ktoré vám pomôžu k výberu.

 

Šatníková skriňa - kvalita pojazdov

 

Áno, jedným z najdôležitejších faktorov pre výber šatníkové skrine s posuvnými dverami je kvalita pojazdov. Dvere, krídla, nech už akokoľvek veľké by mali byť veľmi jednoduché na manipuláciu, nemali by byť hlučné a samozrejme z koľajničiek, vodiacich líšt by nemali celkom určite vypadávať. Dajte preto prednosť renomovaným výrobcom a nenechajte sa zlákať lacným nábytkom, ktorý vám nemusí priniesť radosť. Šatníková skriňa pojazdná by vždy mala byť o niečo finančne nákladnejšie než klasická. Ak je tomu naopak, je niečo zle. Šatníkové skrine s pojazdy, ak sú kvalitné, môžu byť naozaj veľmi praktické a vo väčšine prípadov nielenže zaberajú vďaka neotevírání krídel menej z priestoru a môžete teda umiestniť aj u dverí, ale tiež sú väčšie, čo sa týka aj rozmerov ako takých. Skriňa s posuvnými dverami, patrí vo väčšine prípadov k tým, ktoré umiestňuje vďaka mohutnosti a rozmerom do predsiene.

 

 

Šatníková skriňa - design

 

Design je takisto rozdielny. Pamätajme na to, že skriňa s pojazdy by nemala obsahovať ako vnútorné usporiadanie nič ďalšieho. Ak nájdete skriňu s pojazdami a pod krídlami ešte zásuvky, vedzte, že je to veľmi krkolomné riešenie, ktoré málokedy pracuje správne. Kvalitná skriňa ponúka krídla vždy od horného okraja po dolný okraj skrine, jedine tak môže byť zachované správne rozloženie tlaku pri otváraní a zatváraní. Nábytok Aldo, ponúka široký výber skrini ako s posuvy, tak s klasickým otváraním. Šatníkové skrine do spálne delíme na Aldu na dve hlavné kategórie: šatníkové skrine zo spálňových zostáv a samostatné šatníkové skrine. Šatníkové skrine zo spálňových zostáv je možné samozrejme zakúpiť aj samostatne, ale môžete pamätať na to, že v rovnakom dizajne si môžete k šatníkovej skrini zadovážiť posteľ, komodu, alebo nočné stolíky. Čo je určite veľmi výhodné, ak nechcete pri jednom nákupe investovať viac peňazí, ale máte tú istotu, že aj za niekoľko mesiacov môžete dokúpiť ostatné diely nábytku v rovnakom prevedení.