Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Šetríme miesto v spálni pomocou postele

Najviac miesta v spálni možno ušetriť správnym výberom manželskej postele. Dnešná ponuka nábytku je rok do roku viac multifunkčná a dizajn dômyselnejšia. Rovnako manželske postele úplne zmenili svoj dizajn a nie je to už len miesto na spanie. V dnešnej ponuke postelí nájdete aj tie, ktoré ponúkajú až prekvapivé množstvo úložných priestorov. Tie sú vyriešené zásuvkami, alebo často tiež nadstavcom. V mnohých nadčasových dizajnoch potom výrobcovia spojili ako zásuvky, tak nadstavec a posteľ môže nahradiť napríklad šatníkovú skriňu. A nezaberie samozrejme žiadne miesto na podlahe. Všetko je rafinovane skryté pod matracom. Sú aj postele so zdvíhacím roštom, kedy je úložný priestor naozaj veľký a vy do vnútorných priestorov postele môžete dokonca vstúpiť. Ak aj vy pre vybavenie spálne máte k dispozícii naozaj len veľmi malú miestnosť, z dnešného článku môžete čerpať inšpiráciu.

Postele s úložným priestorom do spálne pre jednu osobu

Dnes je úplne bežné, že mladí ľudia žijú takzvane "single" a založenie rodiny odkladajú na veľa neskoršiu dobu, často až po tridsiatke. Na tento vývoj reagovali veľmi pružne aj výrobcovia nábytku. Dnes je úplne bežná ponuka spální určených jednej osobe, respektíve ponuka spální s posteľou, ktorá má rozmer miesta na spanie 140x200 cm, niekedy aj 120x200 cm. Priestor lôžka je určený jednej osobe, zostava spálne sa skladá z tradičných dielov na ktoré sme zvyknutí. Posteľ, nočný stolík, komoda a skriňa. V spálňach pre jednu osobu má však nábytok menšie rozmery, tak ako sme uviedli pri posteli. V mnohých prípadoch je miesto trojdverovej skrine dvojdverová, je aj menší rozmer komody a v zostave je iba jeden nočný stolík. Skrátka návrh interiéru naozaj pre jedného.

Postel pro jednu osobu Travel, Francie   Postel pro jednu osobu Space Up

Vhodným príkladom postelí, ktoré šetria miesto v interiéri spálne sú naše ilustračné fotografie. Na prvej fotografii posteľ Satty, ktorá disponuje okrem dvoch zásuviek aj nadstavcom. Nadčasový dizajn je doplnený ešte ľad osvetlením z jednej strany postele. Príjemné spojenie odtieňov béžovej s šedým dubom je veľmi obľúbené. K posteli potom môžete kupovať ďalšie diely nábytku do vašej spálne podľa toho, koľko voľného priestoru vám ešte zostane. Aj keď sa to možno na fotografii nezdá, nadstavec ušetrí mnoho miesta a ponúkne veľké odkladacie priestory. Po oboch stranách sú police a využiť možno aj ako odkladací priestor hornú časť. Na druhej fotografii predstavujeme posteľ Space Up. Je veľmi originálna a ponúka najviac úložného priestoru zo všetkých postelí, ktoré nájdete na našom e-shope v ponuke. Rošt je zdvíhací a manipulujete s ním zároveň s matracom, ktorá vám neskĺzne. Páči sa nám členité delenie úložného priestoru pod lôžkom, ktoré ponúka police aj zásuvky a v podstate celý úložný priestor svojim objemom nahrádza šatníkovú skriňu. Nechýba ani polica na jednej strane postele, ktorá zároveň slúži ako schodíky. Táto posteľ je u mladých ľudí žijúcich single veľmi obľúbená, pretože do malého bytu, či dokonca garsónky je to ideálne riešenie. Často sú tieto postele pre jednu osobu využívané tiež ako študentské postele. Dizajn je zodpovedajúci požiadavkám dospievajúceho, násťročného dieťaťa. A až vaše dieťa rodinné hniezdo opustí, môžete mu posteľ dať ako dobrý štart pri vybavovaní jeho prvého bytu.

Postele do spálne s úložným priestorom pre dvoch

Klasické manželské postele musia mať samozrejme väčší rozmer miesta na spanie, ako posteľ pre jedného. Najčastejšie to sú manželské postele pre matrac 160x200 cm a manželské postele pre matrac 180x200 cm. Aj tu je všetko o otázke priestore, respektíve o tom, akú veľkú máte miestnosť pre zariadenie vašej spálne. Keď vyberáte spoločne so svojím partnerom posteľ, či celú zostavu spálne, choďte cestou kompromisu. Obaja z vás musí byť predsa spokojní, veď spánok je veľmi dôležitý. Rozhodne odporúčame do postele dve samostatné matrace lepšie, ako jednu veľkú. Odporúčame tiež spoločne dohodnúť na odtieni spálne, odtieňa nábytku, aby pre niekoho nebola spálne miestom relaxu a pre druhého miestom plnom agresívnych farieb.

Manželská postel Most   Manželská postel Most ve světlém provedení

Predstavujeme opäť dva návrhy zostavenia spálne tak, aby nejaký ten priestor bol ušetrený len obstaraním samotnej postele. Prvá fotografia predstavuje spálňu z kolekcie Connect. Súčasťou postele sú tri hlboké zásuvky, tiež vďaka vyvýšenej polohe lôžka a nechýba ani tu nadstavec v záhlaví postele. Takže len samotnou posteľou, ak máte malú spálňu ušetríte toľko, že nemusíte kupovať potrebnú komodu, v horších prípadoch oželiete šatníkovú skriňu. Našim druhým návrhom je spálňa Most. Manželská posteľ je veľmi obľúbená v našej ponuke, k dispozícii opäť tri zásuvky, ale jedna v jej prednej časti a tiež nadstavec. Posteľ Most rovnako ako ďalšie diely v spálni si môžete vybrať z troch odtieňov, vždy v spojení s bielou. V návrhu je síce veľká šatníková skriňa, ale ak nedisponujete priestorom tak veľkým, že by bolo možné umiestnenie skrine, posteľ môžete kúpiť aj samostatne.

Dnes sa naozaj aj do malej spálne dá nábytok vybrať. Moderný nábytok do spálne ponúka vždy úspornejší design k priestoru, než rustikálny. Tam také možnosti nie sú, preto rustikálne spálne odporúčame skôr do veľkých, priestranných miestností. Všeobecne tiež platí, že rustikálny dizajn v malej miestnosti nevynikne. Ponuka úsporných spální aj samostatných postelí s úložným priestorom je veľká, veríme že aj vám sa nejaký design bude páčiť.