Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Skleníky, knižnice a komody

Pohľad na pôvabné porcelánové a sklenené poklady vyrovnané v starobylom skleníku, alebo vôňa bielizne starostlivo zloženej v zásuvkách starožitných komôd u našich prarodičov vyvolávajú v nejednom z nás túžbu po podobných nábytkových solitéroch vo vlastnom byte. Toto želanie možno pomerne ľahko uspokojiť a navyše v súčasnom, modernom prevedení. Na Aldu, obývacie izby predstavujeme do všetkých rozmerov a tvarov interiérov miestnosti. Sami si môžete jednotlivé diely vybrať a nielen to, častokrát si môžete takisto vybrať aj odtieň.

 

 

Jednotlivé kusy

Programy výrobcov nábytku sa snažia vyjsť v ústrety všetkým svojim zákazníkom. Zberateľ - začiatočník si môže na trhu vybrať z mnohých jednodverových skleníkov, na väčšiu zbierku vzácnych porcelánových sošiek sú ideálne širšie dvojdverové skleníky (napríklad 79,4 x 40 cm). Výrobcovia sa snažia o produkciu nábytku ako jedinečného - k umiestneniu ako samostatný kus, tak nábytku pre kombinovanie s ostatným nábytkom v izbe. Potom možno z jednotlivých kusov ľahko vytvoriť kompaktnú nábytkovú stenu, ktorej súčasťou môžu byť aj vysnívané komody. 

 

  

 

Rozmanitosť výberu

Ich ponuka je takisto veľmi rozmanitá a vybrať si môže naozaj každý. Okrem úzkych skriniek (širokých 50 alebo 75 cm a vysokých 99,5 cm) s tromi alebo šiestimi zásuvkami sú k dostaniu aj tradičné 150 cm široké dvojdverové komody (s plnými alebo priehľadnými dverami), ale tiež napríklad dvojmetrový typ s výškou iba 49,5 cm s dvierkami krídlovými, roletovými, zasúvacími alebo výklopnými. Konečná výbava komôd závisí iba na prianie a požiadavkách zákazníka - môže byť doplnená tak policami, tak úzkymi alebo vysokými (a objemnými) zásuvkami, ktoré možno väčšinou výškovo nastaviť.

 

Druhy úchytiek

K úplnej dokonalosti tohto nábytku sú pre jeho obdivovateľov pripravené rôzne druhy úchytiek - napríklad žensky zaoblený alebo "striešková" typ z kovu a "vaničkový" (zafrézovanej) typ z pokovovaného plastu a ďalšie. Povrchová úprava úchytiek by mala byť zladená s kovovými profilmi podnože skriniek. Tradičný nábytok (skleníky, komody, knižnice) býva vyrobený z veľmi kvalitného bukového masívu a prírodnej dyhy, výnimkou však nie sú ani netradičné materiály, ako je sklo alebo kov a ich kombinácie. Na konečnú povrchovú úpravu sa veľmi často používa vysoko odolný polyuretánový lak, ktorý znižuje možnosť poškrabania nábytku a zaisťuje dlhodobú farebnú stálosť.

Na Aldu vás krása rustikálneho nábytku osloví a nesklame. Kategória rustikálneho nábytku patrí do špecifickej skupiny designu. Voskovaný nábytok má špeciálnu povrchovú úpravu, ktorá vytvára nádych starého vzhľadu. Zákazníci, ktorí tento štýl milujú, patrí určite do skupiny, ktorú tento nábytok osloví. Osobitné patina a staromódny úchytky krásne spájajú to, čomu môžeme hovoriť antika. Úchytky sú naozaj originálne a veľmi prepracované.