Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Spálňa, ktorá má štýl a francúzsku eleganciu

Neviete, akú spálňu si vybrať z tak širokej ponuky? Dnes vám prinášame inšpiráciu pre vybavenie spálne v tradičnom francúzskom dizajne. Elegancia, decentné spracovanie, provensálske prvky toľko typické práve pre francúzsky dizajn, to všetko vás môže milo prekvapiť, ale aj osloviť. Predstavujeme nábytok do spálne z kolekcie Thelma od francúzskeho výrobcu. Ak nie ste príliš milovníci "sterilne" moderného dizajnu, potom provensálsky dizajn a elegancia vás rozhodne osloví. Alebo môže osloviť práve prostredníctvom nášho rozprávania.

Manželská posteľ stredom pozornosti

Ak ste sa ešte bližšie s provensálskym dizajnom nezoznámili, potom hneď na úvod niekoľko charakteristických prvkov. Pre manželskú posteľ to je rozhodne vysoké čelo v záhlaví postele. Vďaka vysokému čelu získava manželská posteľ tiež mohutnosť a pôsobí v interiéri naozaj majestátne. Ak k takejto manželskej posteli zakúpite z každej strany štýlový nočný stolík a na ňom uložíte pár viazaných kníh, tak trochu "antik" stolnú lampu, zaobstaráte štýlovú prikrývku cez posteľ, potom "imidž" je veľmi originálny. Majestátna manželská posteľ ako na zámku. Vyššia je aj bočnica postele, takže sa príjemne z lôžka vstáva, čo ocenia predovšetkým starší z vás. Na posteli, ktorú vám nižšie na ilustračnej fotografii predstavujeme, rozhodne vynikne tiež vyššia matraca a dekoračné vankúše na prehozu.

Manželská posteľ aj pre náročných spáčov, alebo pre tých z vás, ktorí v spánku milujú komfort a veľa miesta okolo seba. Manželskú posteľ môžete zaobstarať okrem miesta na spanie o veľkosti 160x200 cm, aj s miestom na spanie o veľkosti 180x200 cm. Pre väčší rozmer postele je však potrebné počítať s tým, že zaberie naozaj veľa miesta a tak je vhodná pre umiestnenie len do rozmerovo veľkých spální. Všeobecne platí, že nech už rustikálny dizajn, provensálsky dizajn, alebo jednoducho nábytok z masívu, je predsa len vhodnejší do väčších interiérov, pretože krása a pôvod nábytku naplno vynikne.Ďalšie čo nás na francúzskom dizajne oslovilo je to, že výrobca vždy u zostáv spální myslí na nežné pohlavie, ženy. Len v máloktorej spálni chýba možnosť obstarania tiež toaletného stolíka. Na jednom z návrhov spální je toaletný stolík vyriešený jednoduchým spojením zrkadla umiestneného na komode. Verte, že každá žena taký súkromný, skrášľovací priestor iba pre seba veľmi ocení.

Osobný priestor v spálni, by mal mať každý

Aj keď ste manželia, alebo len partneri, ale bývate spolu, pamätajte na to, že byť v páre neznamená byť jedno telo, jedna duša. Každý má nárok na svoj osobný priestor a ak svoju druhú polovičku milujete, je potrebné ísť cestou kompromisu a vzájomných dohôd. Oriešok pri výbere nenastáva len u manželskej postele a matrace, ale aj šatníkové skrine. Aj tu by mala prebehnúť "ostrá" diskusia. Nie je pravdou, že ženy majú viac oblečenia ako muži, mám ten dojem, že to vyjde tak nejako rovnako. Takže akú šatníkovú skriňu vybrať, aby každý bol spokojný. Veľkú pozornosť treba určite venovať členeniu úložného priestoru. Najideálnejšou možnosťou je potom tá, kedy skriňa je rozdelená na dve časti a každý má k dispozícii ako police, tak šatníkovú tyč.


Ideálnym príkladom šatníkovej skrine pre dvoch môže byť naša ilustračná fotografia. Spravodlivé delenie a dostatok miesta pre oboch. Problém dnešnej doby je najväčší v tom, že len málokto si môže dovoliť štvordverovú šatníkovú skriňu. Ale ak predsa len máte tú možnosť, bežte do toho, úložného priestoru nie je nikdy dosť. Na príklade šatníkovej skrine je tiež zrejmý francúzsky vplyv s tradičnými provensálskymi prvkami, predovšetkým potom na krídlach skrine, ale aj štýlových úchytkách. Elegancia nábytku je zrejmá u každého z dielov, ktorý vám kolekcia ponúkne. Navyše francúzska kvalita nábytku je neoddiskutovateľným plusom pri jeho výbere.