Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Spálňa môže mať mnoho podôb

Dnes vám chceme ukázať ako môže jedna kolekcia nábytku do spálne v identickom dizajne vyzerať v malom a naopak veľkom interiéru. A vďaka niekoľkým trikom môžete v identickom dizajne navrhnúť hneď niekoľko možných zostavenie spálne, kedy každý z navrhnutých priestorov je úplne odlišný. Skoro by sa zdalo, že sa nejedná o rovnaký dizajn. Tiež vám chceme predstaviť spôsoby, ako možno zariadiť malý, alebo príliš veľký interiér. Ako ušetriť nejaké tie peniažky pri zariaďovaní rôznych interiérov spální. Aj majitelia malých bytov a majitelia tiež veľkých bytov, majú svoje starosti, aj keď diametrálne odlišné. Na ilustračných fotografiách si vám dovolíme opäť predstaviť kolekcie francúzskeho výrobcu, pretože si myslíme že práve od tohto výrobcu je dizajn veľmi dômyselný a samotný nábytok tiež kvalitný.

 

Nábytok pre malú spálňu

V menšom interiéri musíme lepšie zvážiť, ktoré diely nábytku sú nutnosťou a ktoré skôr pre vzhľad. V malom interiéri, ak chceme aby bola miestnosť aj vzdušná a priestranná, pravdepodobne budeme musieť nejaký ten "kúsok" z kolekcie oželieť. Určite, keď sa jedná o spálňu, sa nezaobídeme bez kvalitnej manželskej postele a nemenej kvalitnej matrace. Na týchto prvkoch nemá vôbec zmysel šetriť, zdravie máme predsa len jedno.

Ďalší diel, ktorý prichádza do úvahy je komoda, tu je ponuka najrôznejších tvarov a veľkostí, šatníková skriňa a nočné stolíky. Ak teda máte malý interiér, ktorých dielov sa vzdať? Odporúčame vypustiť nočné stolíky, bez tých sa zaobídeme. Ak zvažujete obstaranie skrine aj komody, je lepšie zvoliť jedno alebo druhé, ako zhotovovať oboje a nemať potom ani miesto prejsť okolo postele. Vždy sa ešte ponúka umiestnenie šatníkovej skrine napríklad do predsiene. Riešenie potom môže vyzerať podobne, ako uvádzame na našich prvých fotografiách.

 

     

 

V našom návrhu sme do spálne umiestnili posteľ, nočný stolík a komodu. Predsieň sme potom vybavili šatníkovou skriňou a botníkom. A ako môžete tiež vidieť, spálňa zostala príjemne priestranná. Pre malé interiéry je toto riešenie asi najlepšie. Samozrejme diely môžete sami podľa vlastného uváženia meniť, treba umiestniť skriňu do spálne a komodu do predsiene či nepořizovat komodu vôbec. Všetko je len a len vašou voľbou, ktorá je dnes vďaka flexibilnému možnému výberu nábytku dostupná všetkým. A ak nemáte miesto na nič iné ako na posteľ, jeden unikátny dizajn postele, ktorá môže váš problém naozaj vyriešiť.

 

 

Áno, aj taká netradičné riešenie nájdete na našom portále. Moderný nábytok je vlastne synonymum k praktickému, multifunkčnému nábytku. A tak dnes je šanca, že vďaka novým a čoraz viac sofistikovanejšie designov, možno aj malý interiér zariadiť veľmi príjemne.

 

 

Nábytok pre veľkú spálňu

Majiteľa veľkých spální bude trápiť úplne odlišný problém a to vysoké náklady na vybavenie interiéru. Aj keď do daného interiéru tej vašej spálne zaobstaráte všetko, čo je dostupné v ponuke dielov, priestor je stále či pôsobí prázdno. Čo teda urobiť, aby ste nemuseli miestnosť zapĺňať nábytkom do ktorého by ste tak aj tak nemali už čo dať? Jedným z možných riešení môžu byť manželské postele s nadstavcom. Takáto posteľ je vďaka nadstavci potom veľmi opticky rozšírená, vďaka nadstavci je šírka postele ďaleko väčšie a toto riešenie nijako zásadne ani nenavyšuje cenu manželskej postele. Na fotografiách môžete posúdiť rozdiel.

 

    

 

Posteľ s nadstavcom celkom určite pôsobí mohutnejšie, naviac nadstavec je tiež veľmi praktický. Vo väčšine prípadov sú na nadstavci zavesené nočné stolíky s ľad osvetlením, alebo umiestnené rôzne police na odloženie knižiek. Postele s nadstavcom tak hrajú prím vo veľkých spálňach a sú asi lacnejším a efektívnejším spôsobom, ako zaplniť veľkú miestnosť lepšie, než napríklad niekoľkými skriňami, ktoré by ale zostali prázdne. Do veľkého interiéru však možno naopak umiestniť napríklad dva typy komôd, ktoré vie vytvoriť atmosféru.

 

 

Každý z partnerov tak môže mať svoj vlastný priestor pre ukladanie drobností. A aj tu je obstarávacia cena dvoch komôd menšia, než dvoch šatníkových skríň. Medzi ďalšie vhodné doplnky veľkých interiérov spální patria aj najrôznejšie regály. Všeobecne aj my na nábytku Aldo vnímame regály a regálové systémy ako doplnkový tovar a mnohokrát je ich obstarávacia cena až prekvapivá. Do veľkého interiéru je odborníkmi na bývanie doporučované zaobstarať tiež kvetiny či veľkú kvetinu. Interiér sa opäť za nízke obstarávacie náklady zaplní. Ďalším tipom je nejaké kresielko či taburetku a v neposlednom rade to je umiestnenie obrazov, ktoré dokážu pomyselne roztrieštiť veľké plochy stien.


Možností ako zariadiť malý a veľký interiér spální ako sami vidíte je rad. Stačí si len dať na čas a pred samotným obstaraním nábytku navštíviť určite tiež kategóriu regálov a iných bytových doplnkov. To, koľko bude vo finálnej podobe vaša spálňa vlastne stáť, záleží predsa len na vás.